Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
a aa
Tarih : 08 Ağustos 2019 21:16
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
reklam

Karacabey’de ilçe halkını 7’den 70’e sporla bütünleştirme adına gerçekleştirilen çalışmalar güzel sonuçlar vermeye devam ediyor.
Karacabey Belediyesi tarafından işletmesi yapılan ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, kapalı sistemden açık sisteme dönüştürülerek yenilenen yüzüyle 2 ay önce hizmete açılan Belediye Yüzme Havuzu Tesisi, ilçe halkından da yoğun ilgi görüyor.
Karacabey Belediyesi’ne bağlı olarak, Atatürk Kültür Parkı içinde faaliyet gösteren yarı olimpik yüzme havuzu tesisi, şubat ayında teknik ömrünü doldurması nedeniyle kapatılarak bakıma alınmıştı.
Tesisi modern hale getirerek yeniden devreye alan Karacabey Belediyesi, öğrenciler için de yüzme kursu başlatmıştı.
Havuzu bu zamana dek 5 bin 22 kişinin kullandığı ifade edilirken, özellikle hafta sonu aileler tarafından yoğun ilgi gören havuzun her pazartesi bakımı yapılarak, suyu yenileniyor.
Başkan Özkan: “Gelen talepleri dikkate alarak yeniden düzenledik”
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yaz tatilini çocuklar ve yetişkinler için daha eğlenceli hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Başkan Özkan, “Geçmişte kullandığımız kapalı sistem havuz, teknik olarak hem uzun ömürlü değil hem de fazladan bir enerji israfına neden oluyordu. Ayrıca özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızdan da açık sistem yüzme havuzuna geçilmesi talebi sıkça bize ulaşıyordu. Biz de bunu fırsata çevirerek, yüzme havuzumuzu açık hale getirdik.
Vatandaşlarımız burada hem güneşlenebilecek hem de havuza girebilecekler. Yine yüzme kurslarımızda okulların kapanması ile kayıtlarımızı gerçekleştirmiştik. Bu yaz tatilini hem vatandaşlarımız hem de çocuklarımız için daha eğlenceli hale getireceğiz” ifadelerine yer vermişti.
Öte yandan, Yaz Spor Okulları projesi çerçevesinde gerçekleştirilen yüzme kursları kıdemli yüzme antrenörü tarafından verilirken, yüzlerce çocuğun bu kurslardan faydalanması sağlandı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • CANAN EKİNCİ YILMAZ’IN İLK KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU!

   CANAN EKİNCİ YILMAZ’IN İLK KİTAB...

   Gazetemiz'in Köşe Yazarlarından Karacabey'li Canan Ekinci Yılmaz'ın 'Anlat Canan Anlat' adlı kitabı okuyucularıyla buluştu. “Dünyaya başka bir gözle bakanlar zenginleştikçe zenginleşiyor. Bu kitap benim...

  • “HAKTAN, HUKUKTAN VE ADALETTEN VAZGEÇMEYİZ!”

   “HAKTAN, HUKUKTAN VE ADALETTEN VAZGEÇM...

   CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olan Gönül Avil, partili partisiz yurttaşların büyük bir coşkusuyla karşılaştı. Salonun dışına taşan kalabalığın içtenlikli desteği karşısında çok mutlu olduğunu söyleyen...

  • “Enerji altyapısıyla ilgili müjdeli haberler yakın!”

   “Enerji altyapısıyla ilgili müjdeli h...

   *Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Mustafakemalpaşa ve Karacabey İşletme Müdürlüğü görevine gelen Erkan Türel ile görüşen Belediye Başkanı Ali Özkan; elektrik tellerinin yer altına alınması, kesintilere karşı...

  • Belediyespor Voleybol Takımı şampiyonluk yolunda

   Belediyespor Voleybol Takımı şampiyon...

   *Karacabey Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, hafta sonu Atatürk Spor Salonunda oynadığı Akhisar Gücü Spor karşılaşmasından 3-0'lık net bir galibiyetle ayrılarak, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı....

  • AK Parti’de delege seçimleri bugün başlıyor!

   AK Parti’de delege seçimleri bug...

   AK Parti Genel Merkezi'nce ileri bir tarihe ertelenen delege seçimleri Karacabey'de bugün başlıyor. 85 mahalledeki AK Parti üyeleri, bugün ve yarın delegeleri belirlemek üzere sandığa gidecek. AK Parti'nin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR