Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
a aa
Tarih : 08 Ağustos 2019 21:16
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
Yenilenen belediye yüzme havuzuna ilgi yoğun
reklam

Karacabey’de ilçe halkını 7’den 70’e sporla bütünleştirme adına gerçekleştirilen çalışmalar güzel sonuçlar vermeye devam ediyor.
Karacabey Belediyesi tarafından işletmesi yapılan ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, kapalı sistemden açık sisteme dönüştürülerek yenilenen yüzüyle 2 ay önce hizmete açılan Belediye Yüzme Havuzu Tesisi, ilçe halkından da yoğun ilgi görüyor.
Karacabey Belediyesi’ne bağlı olarak, Atatürk Kültür Parkı içinde faaliyet gösteren yarı olimpik yüzme havuzu tesisi, şubat ayında teknik ömrünü doldurması nedeniyle kapatılarak bakıma alınmıştı.
Tesisi modern hale getirerek yeniden devreye alan Karacabey Belediyesi, öğrenciler için de yüzme kursu başlatmıştı.
Havuzu bu zamana dek 5 bin 22 kişinin kullandığı ifade edilirken, özellikle hafta sonu aileler tarafından yoğun ilgi gören havuzun her pazartesi bakımı yapılarak, suyu yenileniyor.
Başkan Özkan: “Gelen talepleri dikkate alarak yeniden düzenledik”
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yaz tatilini çocuklar ve yetişkinler için daha eğlenceli hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Başkan Özkan, “Geçmişte kullandığımız kapalı sistem havuz, teknik olarak hem uzun ömürlü değil hem de fazladan bir enerji israfına neden oluyordu. Ayrıca özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızdan da açık sistem yüzme havuzuna geçilmesi talebi sıkça bize ulaşıyordu. Biz de bunu fırsata çevirerek, yüzme havuzumuzu açık hale getirdik.
Vatandaşlarımız burada hem güneşlenebilecek hem de havuza girebilecekler. Yine yüzme kurslarımızda okulların kapanması ile kayıtlarımızı gerçekleştirmiştik. Bu yaz tatilini hem vatandaşlarımız hem de çocuklarımız için daha eğlenceli hale getireceğiz” ifadelerine yer vermişti.
Öte yandan, Yaz Spor Okulları projesi çerçevesinde gerçekleştirilen yüzme kursları kıdemli yüzme antrenörü tarafından verilirken, yüzlerce çocuğun bu kurslardan faydalanması sağlandı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • DOMATES ÜRETİCİSİ İSYANLARDA

   DOMATES ÜRETİCİSİ İSYANLARDA

   *Tek taraflı sözleşme imzalatarak ekim yaptıran fabrikaların, el altından da açıktan ekim yapılmasına destek vermesiyle ikili oynadığını eleştiren domates üreticisi ateş püskürüyor. Karacabeyli domates...

  • Son başvuru 30 Eylül!

   Son başvuru 30 Eylül!

   Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 2006 yılından bu yana uygulanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”nın 13. etabı ile ilgili tanıtım toplantısı önceki gün Karacabey Ziraat Odası'nda...

  • Belediyespor kadrosuna güç katıyor!

   Belediyespor kadrosuna güç katıyor!

   Spor Toto 3. Lig'deki temsilcimiz Karacabey Belediyespor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kadrosuna yeni transferler katmaya devam eden Karacabey Belediyespor 6 yeni sporcu ile sözleşme imzaladı....

  • Özkan’a Anıtkabir tepkisi!

   Özkan’a Anıtkabir tepkisi!

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Süleyman Tuğ, Belediye Başkanı Ali Özkan'ın 19 Ağustos 2019 tarihinde atmış olduğu tweette büyük tepki gösterdi. Tweett'inde Başkan Özkan, “Ekrem İmamoğlu sizce...

  • Karacabey plajlarının suyu temiz çıktı

   Karacabey plajlarının suyu temiz çıktı

   Karacabey Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu plajlarının "yüzülebilir" olduğu tespit edildi. İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan Ağustos Ayı Deniz Kirliliği İzleme Raporu'na göre 100 mililitrede bulunan bakteri...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR