Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Yeniköy yolu 2020 yatırım planında!
a aa
Tarih : 02 Temmuz 2019 12:33
Yeniköy yolu 2020 yatırım planında!
“Projelerin takipçisiyiz” diyen AK Partili Vekil Esgin, Karacabey'e müjdeli haber verdi:
Yeniköy yolu 2020 yatırım planında!
reklam

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa’nın 50 yıllık sorunlarının 17 yıllık AK Parti iktidarlarıyla çözüldüğünü söylerken, Karacabey-Yeniköy arası 26 kilometrelik yol genişletme çalışmasının ise 2020 yatırım planına alınacağını müjdeledi.
Milletvekili Esgin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Bursa’nın ülke ve bölge ekonomisinin gelişmesine, ihracat yönüyle döviz girdisi sağlanmasına, istihdam ve sanayi altyapısının güçlenmesine sağladığı katkılarla ekonomik açıdan büyük bir dinamizm sergilediğini vurguladı. Son 17 yılda Türkiye’de kalkınma alanında önemli hamlelerin AK Parti iktidarları sayesinde gerçekleştiğini belirten Esgin, bu kapsamda Türkiye ile birlikte Bursa’nın da büyüdüğünü kaydetti. Esgin, rakamların AK Parti iktidarı ile Bursa’nın 3,5 kat büyüdüğünü gösterdiğini dile getirdi.
Bursa’nın 50 yıllık sorunlarının 17 yıllık AK Parti iktidarlarıyla çözüldüğüne dikkat çeken AK Partili Vekil Mustafa Esgin, şunları kaydetti: “Bununla birlikte Bursa’mızın devam eden dev projelerinin de yakından takipçisiyiz. Bunların başında hiç kuşkusuz Türkiye’nin en büyük otoyol projesi olan İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu gelmektedir. Projenin bugün yüzde 94’ü tamamlandı.
İstanbul ile İzmir arasını 9 saatten 3,5 saate düşürecek otoyolu en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açmak için yoğun bir çalışma yürütülüyor. Bu otoyol, bağlantı yollarıyla toplam 426 kilometre uzunluğundadır. İnanıyorum ki bu otoyol projesi ile Bursa’nın İstanbul ve İzmir ile entegrasyonu da gerçekleşmiş olacak. İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Projesi AK Parti ile hayata geçen diğer büyük projeler gibi tam bir başarı öyküsüdür.”
Bursa’da ulaşım anlamında büyük hizmetlerin sessiz sedasız gerçekleştirildiğini belirten Esgin, “Eski Türkiye’de sadece bir üst geçit açmak için şehre gelerek gösterişli açılışlar yapan Başbakan ve Bakanları gördük. Çok şükür o günlerden bu günlere Türkiye kilometrelerce mesafe aldı.” diye konuştu.
Dağ Yolu Otoyol Projesi’nin devam ettiğini dile getiren Esgin, “Orhaneli- Keles-Büyükorhan ve Harmancık ilçelerini kapsayan yol sorunu yine 50 yıllık bir sorunumuzdu. Çok şükür bu sorunu da bitirmek AK kadrolara nasip olacak.” dedi.
Karacabey’deki ulaşım yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Esgin, “Bölge halkımızın bir arzusunu, beklentisini bu vesileyle gündeme getirmek istiyorum. Karacabey-Yeniköy arası 26 kilometrelik yol genişletme çalışmasının 2020 yatırım planına alınması ve yol çalışmasının tamamlamasıyla bölgemiz sadece ülkemizin değil dünyanın endemik turizm bölgelerinden birisi olarak adeta cazibe merkezi haline gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihayet yandı!

   Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihay...

   Karacabey'de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağı'nda bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunun geçtiğimiz haftalarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması sonrası...

  • Meclis Pazartesi ‘Olağanüstü’ toplanacak!

   Meclis Pazartesi ‘OlağanüstüR...

   Karacabey Belediyesi, önümüzdeki Pazartesi günü 3 gündem maddesini karara bağlamak amacıyla 'Olağanüstü' toplanacak. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca, Temmuz/ 2019 Dönemi Olağanüstü Meclis...

  • Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

   Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimiz...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin önemli tohumculuk firmalarından Limagrain'in Türkiye Genel Müdürü Dr. Cenk Saraçoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede ilçedeki tarımsal ve teknolojik...

  • M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını yaptı

   M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını y...

   İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Tevfik Demir başkanlığında görev dağılımını yaptı. İyi Parti'den yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun üçüncü...

  • “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ve yok etme planıdır”

   “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ...

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, “11. Kalkınma Planı, AKP'nin 17 yıldır tarımda yaşattığı olumsuzlukları kayıt altına aldığı, özeleştiri yaptığı ama buna da devam edeceğine dair bir tutum...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.