Ulubatlı Hasan başarıya doymuyor!

Karacabey Ulubatlı Hasan İlkokulu, 3 yıldır aktif eTwinning kullanıcısı olmasından dolayı “eTwinning School” okul arması almaya hak kazandı. Ulubatlıhasan İlkokulu, geçtiğimiz yıl aktif proje çalışmaları ve katılım sağlanan proje sayısı nedeniyle Bursa’da en hareketli ilk 10 ilkokul arasında birinci sırada yer almıştı. Bu yıl da, 2017-2018 eğitim döneminde yürüttüğü projelerden dolayı biri “Avrupa Kalite Etiketi”, üçü de “Ulusal Kalite Etiketi” olmak üzere 4 adet ödüle layık görülen Uluabatlı Hasan İlkokulu, ayrıca 3 senedir aktif eTwinning kullanıcısı olmasından dolayı da “eTwinning School” okul arması almaya hak kazandı.
Bu proje ve çalışmalara katılarak ortak olanlar, bu çalışmalarını hem eTwinnning ortamında hem de diğer tüm sosyal medyada sergiledikten sonra portal yönetim servisine başvuruda bulunur, proje dokümanlarını iletir. Böylece, değerlendirilmeye alınan çalışmalar uygun görülürse, katılım sağlanan proje çokluğundan dolayı okullara “eTwinning School” arması, projelerin kalitesinden dolayı da Avrupa veya Ulusal Kalite Etiketi Belgeleri verilir.
Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ferhat Cengiz Coşan, “Okulumuzdaki proje temelli eğitim çalışmalarına 2015 yılında öğretmen kurul toplantılarında konuşulup stratejiler geliştirilerek başlanmıştır. 2016 yılında 12 özgün proje ve 3 eTwinning projesi ile harekete geçilen okulumuzda 2017/2018 ve 2018/2019 eğitim yıllarında 56 adet proje yürütülmüştür. 4 yıldır devam eden proje çalışmalarımız sonucu okulumuzda 75 projeye ulaşılmıştır. Tüm öğretmenlerimizin aktif katılımıyla gerçekleşen faaliyetler kapsamında özellikle üst düzey performans sergileyen Özlem Taş, Nazlı Arslan Gül ve Gamze Kolsuz, 44 projede yer alarak özel sertifika ve belgelerle onurlandırılmışlardır.” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “eTwinning, Avrupa’daki tüm okulların eğitim öğretim faaliyetleri ve ortamları konularında paylaşımda bulunmaları, işbirliği yapmaları, ortak uygulamalar geliştirmeleri için oluşturulmuş bir portaldır. Eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi adına büyük bir fırsattır. Bu başarının sağlanmasında emek harcayan Ulubatlı Hasan İlkokulu’nun yönetimini, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir