KTSO MEM açılışa gün sayıyor

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 12 derslikli KTSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Sanayi Sitesi içinde 3 kat ve toplam 2 bin 100 m2 kapalı alan olmak üzere, yaklaşık 3 bin m2’lik bir alana inşa edilen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde; 12 derslikli (Zemin + 2 kat), idare odaları, atölyeler, çok amaçlı salon, laboratuar, mutfak ve yemekhane gibi müştemilat bulunuyor.
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Kırbaş, yaptığı bilgilendirmede; “Ayrıca kurumda Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve üyeleri ile Meslek Eğitim Merkezi faaliyet ve işbirliklerini koordine etmek ve bu amaçla faaliyetleri, KOSGEB ve İŞKUR çalışmalarını yürütmek üzere bir ofis ve bir eğitim salonu da bulunmaktadır.” dedi.
Okulun yapımını üstlenen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü de, “Bu sosyal sorumluluk projemizin sanayinin ve esnafın en büyük dertlerinden biri olan ara eleman eksiği konusunda işletmelere ve esnafımıza çözüm olacağını düşünüyoruz. Desteği olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Yaklaşık 3 milyon TL’lik bu yatırımın yapımını üstlenen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü ve yönetim kurulu üyelerine Karacabey halkı ve tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca son 7 yılda ilçemize kazandırılan 14 okul ve kurumdan 6 tanesinin hayırseverlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından yapılması ilçemizin eğitime verdiği önemin çok açık bir şekilde göstergesidir. 14 okul ve kurumdan 4’ü de devlet yatırımlarıyla ilçemizde hizmet vermekte olup, 4 tanesi de bina dönüşümlerinden ilçemize okul olarak kazandırılmıştır.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir