Türkdal ve Uzun gururumuz oldu!

Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Karacabey rüzgarı esti

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonunun düzenlediği Wushu Sanda-Light Sanda-Tui Shou ve Taolu Türkiye Şampiyonası’nda Karacabeyli iki öğrenci Türkiye derecelerine imza attı.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye minikler- yıldızlar- gençler- büyükler ve takımlar kategorilerindeki Wushu Kung Fu Şampiyonası’na çeşitli illerden 3 bin sporcu katıldı. Şampiyonanın ilk 3 gününde taolu branşında tüm kategorilerde, sanda branşında ise minikler ve yıldızlar kategorilerinde yarışmalar yapıldı.

Taolu branşında 777, sanda branşında 370, toplamda ise 1147 madalya dağıtıldı. Veteranlar dahil 405 taolu sporcusu, 21 formda, 1170 yarışmada yarışarak, 260 altın, 221 gümüş, 296 bronz madalya elde etti. Sanda ve light alanda olmak üzere iki kategoride yapılan müsabakalarda ise sporcular 112 altın, 98 gümüş, 160 bronz madalya kazandı.

Müsabakalarda daha önce Bursa birincisi olan ve Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Cumhuriyet İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Zeynep Ece Türkdal, Wushu Sanda-Light Sanda-Tui Shou ve Taolu Türkiye Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak Türkiye 2.’si, Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Can Uzun ise bronz madalya kazanarak Türkiye 3.’sü oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Başta öğrencilerimiz Zeynep Ece Türkdal ve Can Uzun olmak üzere, öğrencilerimizin bu başarıyı yakalamasında, ilçemizi ve ilimizi başarıyla temsil etmelerinde emeği geçen herkesi tebrik eder, öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir