Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Türk Eğitim-Sen Bursa Meşe’ye emanet
a aa
Tarih : 07 Kasım 2019 16:24
Türk Eğitim-Sen Bursa Meşe’ye emanet
Türk Eğitim-Sen Bursa Meşe’ye emanet
reklam

Türk Eğitim-Sen Karacabey İlçe Temsilcisi ve Şehit Yüzbaşı Atilla Savaş Acarca Ortaokulu Müdürü Altuğ Meşe, Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube Başkanlığı’na getirildi. Meşe’nin Şube Başkanı olarak görevlendirilmesi ilçedeki eğitim camiası tarafından da memnuniyetle karşılandı. Konuyla ilgili Genel Merkez’den yapılan açıklamada; “Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi’nin 30/10/2019 tarih ve 139 No’lu kararı ile ilimizde sendikal faaliyetlerin daha verimli yürütülebilmesi amacıyla Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube’nin Altuğ Meşe başkanlığında kurulmasına karar verilmiştir.” denildi.
Başkan ile birlikte 43 kişiden oluşan kurucular kurulu listesinin Bursa 3 No’lu Şube Faaliyet Alanı olarak oluşturulduğu bildirildi. Buna göre, Bursa 3 No’lu Şube faaliyet alanı olarak Osmangazi, Nilüfer, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nden ibaret olan eğitim kurumlarını kapsadığı belirtildi.
Açıklamada; “Yine Genel Merkezi’mizin 04/10/2019 tarih ve 141 No’lu kararı ile Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki eğitim kurumları kapsayan Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No’lu Şube’nin; sendikamızın 6. Olağan Merkez Genel Kurulu’nun, merkez yönetim kuruluna vermiş olduğu yetki çerçevesinde ve 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanunu 18. maddesi gereğince, kanunun öngördüğü üye sayısının altında kalan şubelerin hukuki statülerinin geçerliliklerini yitiriyor olmasından dolayı 400 üye sayısının altında kalan aynı zamanda asil ve yedek yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun istifa ettiği 1 No’lu Şube’nin kapatılmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.
Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube Kurucular Kurulu’nun toplanması sonrası Altuğ Meşe başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ve diğer kurullar ise şu şekilde oluşturuldu:
Yönetim Kurulu
Altuğ Meşe – Şube Başkanı
Ali Sami Dinçer – İdari İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı
Selahattin Doğan – Mali İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı
Muhammet Sarı – Teşkilatlandırmada Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı
Arzu Bilgen Köse – Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı
Arif Gültekin – Mevzuattan Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı
Nadir Kızılay – Dış İlişkiler ve Basından Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı.
Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube Başkanı Altuğ Meşe, “Oluşturulan bu yönetim kurulu olarak bizler, sendikamızın tüzüğü gereğinde 3 No’lu Şube’yi yasal sınırlar içerisinde ve en kısa zamanda kongreye götüreceğiz.
Biz, adında şimdilerde birçok kesimin duyduğunda rahatsız olduğu “Türk” kelimesinin hem isminde, hem özünde yaşayan sendikayız. Biz, kendi üyelerine bile adil davranamayıp adaletliyiz diyenlerin karşısında dimdik duran sendikayız.
Hürriyet ateşini alevlendiren vatan şairi Namık Kemal gibi; “Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin, Dönersem kahbeyim millet yolunda bir azimetten” diyerek millet yolunda mücadele etmemize mani olanlar bütün eziyet araçlarını toplasa da yinede mücadeleden dönmem diyenlerin sendikasıyız.
Tüm zorluklara, engellemelere, tehditlere rağmen tüm eğitim çalışanları için elde ettiğimiz kazanımlar bizim yerimizin güçlünün yanı değil, hakkı yenen eğitimcinin yanında olduğunun göstergesidir. Gün gelip arş-ı alada büyük mahkeme kurulduğunda haklı mücadelemizin gururuyla orada da alnımız açık olacaktır.
Allah sizlerin yardımı ve hem adımız hem özümüzde taşıdığımız Türklüğümüzün onuruyla çıktığımız bu yolun zorluklarını kolay kılsın.” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • “Spor Adası Karacabey’e değer katıyor”

   “Spor Adası Karacabey’e değer ka...

   *'Sportif kent' hedefi doğrultusunda bugüne dek pek çok başarılı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Karacabey Belediyesi, ilçede spora olan desteğini sürdürmeye devam ettiğini vurguladı. Bu doğrultuda...

  • CHP’de delege seçimi heyecanı

   CHP’de delege seçimi heyecanı

   Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi delege yenileme çalışmalarını tamamlıyor. Ön seçimde oy kullanan 882 üyeden yaklaşık 600'ünün katılımıyla, 85 mahallenin 80'sinde ilçe kongresinde oy kullanacak olan...

  • Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey'e fidan damızlığı kuruluyor. Meyvecilik üs merkezi haline gelecek olan Karacabey'de önceki gün 150 dönümlük fidan damızlığının temeli atıldı. Damızlık parseli kurulması projesi hakkında bilgiler...

  • KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   Karacabey Anadolu Lisesi'nde Şehitleri Anma Etkinliği düzenlendi. Karacabey Anadolu Lisesi'nde 5 Kasım 2019 Salı günü hain terör örgütleri ile geçmişte ve günümüzde yapılan mücadelede başta Mustafa Kemal...

  • Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Karacabey Atatürk İlkokulu Bursa'nın Tek Unesco Çocuk Kulübünü kurarak takdir topladı. 02.09.2019 tarihinde yapılan Öğretmenler Kurulu ile kurulan Atatürk İlkokul Unesco Çocuk Kulübü, kısa bir sürede yapmış...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR