Karacabey Meltem Gazetesi
» 
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
a aa
Tarih : 10 Eylül 2018 17:51
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
reklam

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, yazılı ve görsel basın ile iktidarın Katil Esad söylemlerinin Abd ve İsrail’in kan dökücülük içeren Ortadoğu ve dünya politikalarına destek anlamına geldiğini belirterek Tahran Zirvesini değerlendirdi.
Perinçek, Tayyip Erdoğan ‘ın söylemlerini eleştirerek şunları söyledi. “Tayyip Erdoğan’ın Tahran Doruğu sonrasında düştüğü durum ibret vericidir. Ortak Bildiri belirlenmiş ve kabul edilmiş, ancak Türkiye Cumhurbaşkanı dünya kamuoyu önünde hâlâ ortak anlaşmanın dışına çıkan bir takım konuşmalar yapıyor. Ateşkesten söz ediyor. Ancak ateşkes yapacak terör örgütleri orada yok. Herkes şaşkınlık içinde. Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu. Sayın Ruhani, Vatan Partisi’nin önerisinin özünü vurguladı:Bütün teröristler silah bıraksın! Çözüm ateşkeste değil, bütün terör örgütlerinin silah bırakmasındadır.”
Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü; “ABD’nin güdümündeki basın organlarının yürüttüğü kampanya bilmiyorum dikkatinizi çekiyor mu? Adlarını da açıkça verelim Hürriyet, Karar gibi gazeteler ve onların denetimindeki televizyonlardan söz ediyoruz. Yürüttükleri kampanyanın özeti: “Katil Esad kimyasal silah kullanacak, kitleleri katledecek, çocuklar ölecek.”Bu dolduruşları bir yerlerden hatırlıyoruz öyle değil mi?
1990 ve 2002 yıllarında ABD’nin Birinci ve İkinci Körfez saldırılarının öncesinde, yine Amerika güdümlü medya, “Katil Saddam” kampanyası yürüttü. Sonuç: Irak parçalandı ve Barzanistan kuruldu.
2011 yılının ilk ayları “Katil Kaddafi” kampanyasına sahne oldu. Kaddafi ise, 22 Haziran 2011 günü “Katil NATO, Katil ABD” diyerek can verdi. Sonuç: ABD, Libya’yı parçaladı. Şu anda Doğu Akdeniz’de ABD, İsrail ve Yunanistan savaş gemilerinin namluları Türkiye’ye çevrilmiş durumda.
ABD’nin Suriye’yi bölmek için tezgâhladığı iç savaş öncesinde, 2010 yılında ve 2011 başında “Katil Esad” kampanyası başladı.Sonuç: Türkiye sınırında PKK/PYD/YPG kantonları kuruldu. Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e ABD-İsrail Koridoru açıldı.
Suriye Devleti, ABD’nin terör örgütlerini temizliyor ve ülkesini bütünleştiriyor. Gelsin bir kez daha “Katil Esad” kampanyası ! ABD güdümlü FETÖ ve Abdullah Gül-Davutoğlu bağlantılı medyayı anladık. Onlar görevlerini yapıyor. Fakat kendisine vatansever diyen, millî diyenlerin ne işi var bu kampanyada? Hâlâ öğrenemedik mi, her “Katil” kampanyasının arkasından ABD’nin askerî harekâtları geldi. Her “Katil” kampanyasından sonra sözde “Kürdistan”ın, gerçekte İkinci İsrail’in kurulması için yeni bir adım atıldı:- Barzanistan, “Katil Saddam” kampanyasıyla kuruldu.
– ABD ve İsrail’in Doğu Akdeniz’deki denetimlerini güçlendiren, dolayısıyla Kürdistan planına hizmet eden Libya’yı parçalama harekâtı “Katil Kaddafi” kampanyasıyla yapıldı.
– PKK kantonları “Katil Esad” kampanyasıyla kuruldu.
– Ve şimdi ABD ile İsrail’in PKK/YPG/YPD’nin yönettiği kantonları koruma girişimleri “Katil Esad” kampanyasıyla yürütülüyor. Artık ABD taarruzda değil, savunmada. ABD ve İsrail’in sözde “Kürdistan” gerçekte İkinci İsrail girişimi çöktü.
Türkiye kamuoyunu ABD güdümlü kampanyalarla dolduruşa getirme çabaları boşunadır. Türk milleti, artık ABD’nin ne yapmak istediğini biliyor. Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.Suriye’nin bütünlüğünü sağlayacak tek seçenek, Beşar Esad yönetimidir.Suriye, ancak ABD ve İsrail güdümündeki silahlı terör örgütleri temizlenerek birleştirilir. ”
Perinçek son olarak; “Suriye’nin güç kullanmasına karşı çıkmanın tek bir sonucu vardır: Suriye parçalansın ve İkinci İsrail kurulsun. Bu durumda Beşar Esad’a katil diyenler, ABD’nin planlarına alet olmaktadırlar. Bugün ateşkesi istemek, Suriye’nin ve Türkiye’nin bütünleşmesi harekâtına karşı çıkmaktır.
Türkiye’nin dış siyasetini dün olduğu gibi artık “Katil” kampanyaları, duvarların altında kalan çocuk resimleri vb. belirleyemez. Eğer ABD’nin İkinci İsrail planını bozma kararında isek, eğer Türkiye’de ve komşu ülkelerde çocuklar ölmesin istiyorsak, tek çözüm vardır: Suriye Hükümeti Suriye’yi bütünleştirecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR