Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
a aa
Tarih : 10 Eylül 2018 17:51
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
PERİNÇEK; “KATİL SÖYLEMİ ABD’YE VE İSRAİL ‘E HİZMETTİR”
reklam

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, yazılı ve görsel basın ile iktidarın Katil Esad söylemlerinin Abd ve İsrail’in kan dökücülük içeren Ortadoğu ve dünya politikalarına destek anlamına geldiğini belirterek Tahran Zirvesini değerlendirdi.
Perinçek, Tayyip Erdoğan ‘ın söylemlerini eleştirerek şunları söyledi. “Tayyip Erdoğan’ın Tahran Doruğu sonrasında düştüğü durum ibret vericidir. Ortak Bildiri belirlenmiş ve kabul edilmiş, ancak Türkiye Cumhurbaşkanı dünya kamuoyu önünde hâlâ ortak anlaşmanın dışına çıkan bir takım konuşmalar yapıyor. Ateşkesten söz ediyor. Ancak ateşkes yapacak terör örgütleri orada yok. Herkes şaşkınlık içinde. Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu. Sayın Ruhani, Vatan Partisi’nin önerisinin özünü vurguladı:Bütün teröristler silah bıraksın! Çözüm ateşkeste değil, bütün terör örgütlerinin silah bırakmasındadır.”
Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü; “ABD’nin güdümündeki basın organlarının yürüttüğü kampanya bilmiyorum dikkatinizi çekiyor mu? Adlarını da açıkça verelim Hürriyet, Karar gibi gazeteler ve onların denetimindeki televizyonlardan söz ediyoruz. Yürüttükleri kampanyanın özeti: “Katil Esad kimyasal silah kullanacak, kitleleri katledecek, çocuklar ölecek.”Bu dolduruşları bir yerlerden hatırlıyoruz öyle değil mi?
1990 ve 2002 yıllarında ABD’nin Birinci ve İkinci Körfez saldırılarının öncesinde, yine Amerika güdümlü medya, “Katil Saddam” kampanyası yürüttü. Sonuç: Irak parçalandı ve Barzanistan kuruldu.
2011 yılının ilk ayları “Katil Kaddafi” kampanyasına sahne oldu. Kaddafi ise, 22 Haziran 2011 günü “Katil NATO, Katil ABD” diyerek can verdi. Sonuç: ABD, Libya’yı parçaladı. Şu anda Doğu Akdeniz’de ABD, İsrail ve Yunanistan savaş gemilerinin namluları Türkiye’ye çevrilmiş durumda.
ABD’nin Suriye’yi bölmek için tezgâhladığı iç savaş öncesinde, 2010 yılında ve 2011 başında “Katil Esad” kampanyası başladı.Sonuç: Türkiye sınırında PKK/PYD/YPG kantonları kuruldu. Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e ABD-İsrail Koridoru açıldı.
Suriye Devleti, ABD’nin terör örgütlerini temizliyor ve ülkesini bütünleştiriyor. Gelsin bir kez daha “Katil Esad” kampanyası ! ABD güdümlü FETÖ ve Abdullah Gül-Davutoğlu bağlantılı medyayı anladık. Onlar görevlerini yapıyor. Fakat kendisine vatansever diyen, millî diyenlerin ne işi var bu kampanyada? Hâlâ öğrenemedik mi, her “Katil” kampanyasının arkasından ABD’nin askerî harekâtları geldi. Her “Katil” kampanyasından sonra sözde “Kürdistan”ın, gerçekte İkinci İsrail’in kurulması için yeni bir adım atıldı:- Barzanistan, “Katil Saddam” kampanyasıyla kuruldu.
– ABD ve İsrail’in Doğu Akdeniz’deki denetimlerini güçlendiren, dolayısıyla Kürdistan planına hizmet eden Libya’yı parçalama harekâtı “Katil Kaddafi” kampanyasıyla yapıldı.
– PKK kantonları “Katil Esad” kampanyasıyla kuruldu.
– Ve şimdi ABD ile İsrail’in PKK/YPG/YPD’nin yönettiği kantonları koruma girişimleri “Katil Esad” kampanyasıyla yürütülüyor. Artık ABD taarruzda değil, savunmada. ABD ve İsrail’in sözde “Kürdistan” gerçekte İkinci İsrail girişimi çöktü.
Türkiye kamuoyunu ABD güdümlü kampanyalarla dolduruşa getirme çabaları boşunadır. Türk milleti, artık ABD’nin ne yapmak istediğini biliyor. Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.Suriye’nin bütünlüğünü sağlayacak tek seçenek, Beşar Esad yönetimidir.Suriye, ancak ABD ve İsrail güdümündeki silahlı terör örgütleri temizlenerek birleştirilir. ”
Perinçek son olarak; “Suriye’nin güç kullanmasına karşı çıkmanın tek bir sonucu vardır: Suriye parçalansın ve İkinci İsrail kurulsun. Bu durumda Beşar Esad’a katil diyenler, ABD’nin planlarına alet olmaktadırlar. Bugün ateşkesi istemek, Suriye’nin ve Türkiye’nin bütünleşmesi harekâtına karşı çıkmaktır.
Türkiye’nin dış siyasetini dün olduğu gibi artık “Katil” kampanyaları, duvarların altında kalan çocuk resimleri vb. belirleyemez. Eğer ABD’nin İkinci İsrail planını bozma kararında isek, eğer Türkiye’de ve komşu ülkelerde çocuklar ölmesin istiyorsak, tek çözüm vardır: Suriye Hükümeti Suriye’yi bütünleştirecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabeyli vatandaşlar bugün çocuk tecavüzcülerini protesto yürüyüşü yapacak. Siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin katılmayacağını belirtilen anlamlı yürüyüşle ilgili konuşan vatandaşlar, saat...

  • CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı'na yeniden İlke Acar getirildi. CHP Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Görevi bir kez daha devralmış...

  • Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Sahip olduğu birbirinden eşsiz doğal ve kültürel değerleriyle, Bursa tarihinin her döneminde zenginliğiyle ön plana çıkan Karacabey, son yıllarda atılan başarılı adımlar sayesinde turizm potansiyelini gün...

  • Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Salı günü Karacabey'de de çeşitli törenlerle coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin geleceğinin emin ellerde olduğuna dikkat...

  • Otoyol çalışmasında acı olay

   Otoyol çalışmasında acı olay

   İstanbul-İzmir Otoyolu yapım çalışması sırasında hafriyat kamyonundan üzerine çakıl taşı dökülen işçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Karacabey etabında yol yapım...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR