Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Ölümle tehdit edildik!”
a aa
Tarih : 09 Temmuz 2018 18:14
“Ölümle tehdit edildik!”
“Ölümle tehdit edildik!”
reklam

Hüsnü Doğruoğlu, CHP Karacabey Belediye Meclis Üyesi Kemal Ziya Koşaner ile birlikte geçtiğimiz hafta küfür ve ölüm tehditleriyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Şahin Mahallesi’nde Belediye tarafından mühürlenen ancak çalışmaları devam eden özel bir okul inşaatında yaptıkları incelemeler sırasında Harita Mühendisi U.H., İnşaat Sahibi M.E. ve adını bilmedikleri üçüncü bir kişinin küfür ve ölüm tehditlerine maruz kaldıklarını iddia eden Hüsnü Doğruoğlu olay sonrası ilgili kişilerden şikayetçi olduklarını ve konunun yargıya taşındığını ifade etti.
Şahin Mahallesi’ndeki söz konusu özel okul inşaatı ve ‘tehdit’ olayı sürecini kamuoyuyla paylaşan İyi Parti Karacabey ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyonu üyeleri 05 Temmuz 2018 tarihinde Karacabey’e geldi. Komisyon üyeleri; ilçemizin Şahin Mahallesi 267 ve 268 nolu parseller üzerinde inşaatına başlanan, fakat 3194 Sayılı İmar Kanunu’na uyulmadan, Karacabey Belediyesi’nden izin alınmadan ve onaylanmış planları Belediye’ye verilmeden, Bursa Ova Koruma Alanı sınırları içerisindeki tarlalar üzerinde inşaatına başlanan ve Belediye tarafından mühürlemesine karşın inşaatına devam edilen Özel Okulu yerinde incelediler.
Karacabey Belediye Meclisi’nin gündemine gelmeden inşaatına başlanan ‘Özel Okul Alanı’nın, Köy Yerleşik Alan’ın dışına taştığı ve tarım alanına yapıldığı, ilgili kurumlardan görüş alınıp alınmadığı ve bu inşaat için gerekli planların belediyeye verilip verilmediği, CHP ve İyi Parti Belediye Meclis üyelerinin verdiği dilekçe ile sorulduğunda alınan cevap karşısında şok olduk.
Söz konusu yanıtta, 03 Mart 2018 tarihinde inşaatın mühürlendiği belirtiliyor. Mühürleme işlemi yapıldıktan sonra Belediye yetkililerini defalarca yazılı ve sözlü uyarmamıza karşın İmar Kanunu’nun 28-32-33-34-39-40 ve 42. maddeleri uyarınca işlem yapmaları gerekirken, adeta inşaat sahibini koruma yoluna gitmişlerdir.
İmar Kanunu Yönetmelikleri’ne göre, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 1/5000 ve İlçe Belediye Meclisi’nde de 1/1000’lik planları onaylanmadan inşaata başlanamayacağı açıkça ifade edilmektedir.
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ilgili gündem maddesi geldiğinde CHP adına Grup Sözcüsü, Erdal Aktuğ, İyi Parti adına ben Hüsnü Doğruoğlu ve AK Parti adına İsmail Ülker söz aldı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün görüşünün ve yapılan askı itirazlarının dikkate alınmadığını belirterek, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan Bayındırlık ve İmar Komisyonu kararının geri çekilmesini, Karacabey Belediyesi tarafından mühür vurulmasına rağmen inşaatın hala devam ettiğini, tarım alanına yapılan okul inşaatının yerinde incelemesini, kurum görüşlerinin de dikkate alınmasını ve tekrar incelenmesini talep ettik.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın önerisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı karar sonucunda, Karacabey Şahin Mahallesi 267-268 Parseller ile ilgili karar Temmuz 2018 tarihine yapılacak Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmek üzere Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na havale edildi.
T.C. Bursa Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün verdiği kurum kararı da açık ve net bir şekilde ortadadır.
Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyonu, yerinde inceleme yapmak için 05 Temmuz 2018 tarihinde Karacabey’e geldi. Önce Belediye binasında Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret eden heyet, sonra Şahin Mahallesi’nde Belediye tarafından mühür vurulmasına karşın inşaatı devam eden özel okulun yapıldığı 267 ve 268 parsellere gitti.
Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi, aynı zamanda Karacabey Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyon Başkanı İsmail Ülker’in daveti üzerine, CHP Karacabey Belediye Meclis Üyesi Kemal Ziya Koşaner ve İyi Parti Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi olarak bende, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyonu ile birlikte Şahin Mahallesi’nde inşaatın yapıldığı 267-268 No’lu parsellere gittik.
Büyükşehir Belediye Meclisi Bayındırlık ve İmar Komisyonu gerekli incelemeleri yaptıktan sonra komisyon üyeleri ile vedalaştık ve tam inşaat alanından ayrılmak üzereyken, Harita Mühendisi U.H., Okul Sahibi Öğretmen M.E. ve ismini bilmediğimiz üçüncü bir kişi aracımızın üzerine yürüyerek küfür ettiler. Bizi heykel ortasında vuracaklarını söyleyip, öldürmekle tehdit ettiler. AK Parti Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi İsmail Ülker araya girerek saldırıya uğramamızı engellemiştir.
Bu tatsız olay sonrası başımıza gelebilecek kötü olayları engellemek ve şikayetçi olmak için Kemal Ziya Koşaner ile birlikte önce İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittik. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Şahin Mahallesi’ne Jandarma’nın baktığını öğrendikten sonra bu kez Karacabey İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek söz konusu kişilerden şikayetçi olduk.
Bu olay yargıya taşınmıştır. U.H., M.E. ve şahit olarak İsmail Ülker Karacabey İlçe Jandarma Komutanlığı’na çağırılarak ifadeleri alınmıştır. Türkiye Cumhuriyet’inin ve Allah’ın adaletine güveniyoruz. Allah’ın adalet için de verdikleri ifadelerde doğru söylediklerine dahil, halkın huzurunda abdest alıp, Kur’an-ı Kerim’e el basarak, evlatlarının üzerine yemin etmeye davet ediyorum.
Halkımızın seçerek görevlendirdiği Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyeleri olarak bizler, üzerimize düşen görevleri, kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapmaya veya yaptırmaya çalışıyoruz. Daha önce de dediğimiz gibi bizler eğitim kurumlarına değil, kanunsuzluğa karşıyız.”

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Mustafa Esgin halkla buluştu

   Mustafa Esgin halkla buluştu

   AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TBMM çalışmalarının ardından “Vekil Burada, Vekil Heryerde” mottosuyla başlattığı halk buluşmalarının ilkini Karacabey Gazi Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Halkla bir...

  • Ve OHAL kalktı!

   Ve OHAL kalktı!

   15 Temmuz 2016'da başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişimi sonrası 20 Temmuz 2016'da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL), 7 kez uzatıldıktan sonra önceki gece saat 24.00 itibarıyla sona erdi. FETÖ'nün hain...

  • Hacılar kutsal topraklara uğurlanıyor!

   Hacılar kutsal topraklara uğurlanıyor!

   Karacabey'den bu sene için 84 kişinin kutsal topraklara gideceği öğrenildi. Bu 84 kişiden 48'i çeşitli özel şirketlerle, kalan 34'ünün ise Diyanet aracılığıyla hacca gidecekleri belirtildi. Ayrıca, Diyanet...

  • Bedelli askerlik yapacaklar dikkat!

   Bedelli askerlik yapacaklar dikkat!

   1 milyon 324 bin kişiyi ilgilendiren “Bedelli Askerlik” düzenlemesinin de yer aldığı 18 maddelik torba yasanın TBMM'de ne zaman görüşüleceği belli oldu. Bedelli askerlik düzenlemesi 18 maddelik torba yasa ile...

  • Yaban Domuzları Yeniköy’e indi

   Yaban Domuzları Yeniköy’e indi

   Dağda aç kalan yaban domuzları Karacabey'in yazlık tatil bölgesi Yeniköy'e kadar indi. Yeniköy'de yabani domuzlar Piknik Alanı'na ve şehrin kıyılarındaki boş arsalara inmeye başladı. İnsanlara alışkın olduğu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR