MHP’den su zammına tepki! « Karacabey Meltem Gazetesi
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
MHP’den su zammına tepki!
a aa
Tarih : 29 Temmuz 2016 14:27
MHP’den su zammına tepki!
MHP’den su zammına tepki!
reklam

Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Erol, suya yapılan zamma yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
Erol yaptığı açıklamada, “Karacabey’de su fiyatları aldı başını gidiyor. Bu gidişle yakın zamanda Arap Yarım Adası ile yarışır hale geleceğiz. Allah muhafaza eylesin…” dedi.
Erol, “Daha önce Karacabey’deki su fiyatlarının aşırı zamlanması konusunda yazılar yazmış ve bu konuda yetkililerin halkımızın mağduriyetini gidermesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermesini talep etmiştik.
BUSKİ’nin su fiyatlarında yapmış olduğu aşırı zamlardan dolayı, gerek parti merkezimize gelerek gerekse yolda çevirerek veya yapmış olduğumuz ziyaretlerde esnafımızdan ve halkımızdan aşırı derecede şikâyet alır konuma geldik.
2014 Aralık ayında, ‘Söz verdik, su fiyatlarını düşürdük’ diye billboardlara reklam verildi. O zaman; işyerlerinin M3 fiyatı 1.80 TL, meskenlerin ise 1.61 TL’idi.
Şuan Temmuz 2016 ayı itibari ile; işyerlerinin M3 fiyatı 11.70 TL, meskenlerin ise M3 fiyatı 4.40 TL olmuştur.

Halkımız zaten içinde bulunduğumuz zaman zarfında bir sürü badirelere göğüs germekte olup, ülkemizdeki ortalama TEFE+TÜFE Oranı %6-7’lerde gezdiği bir ortamda, bu aşırı zamlar geçim sıkıntısı içinde bulunan emekli, işçi, memur, çiftçi ve esnafımızı mağdur etmektedir” diyerek tepkisini gösterdi.
Evliya Çelebi’nin “Velhasıl Bursa sudan ibarettir” dediğini hatırlatan Erol , “Gölleri, barajları, göletleri, dereleri ve sulama kanallarıyla Bursa sudan ibarettir. Bursa su konusunda en şanslı şehirlerden biri olmasına karşın, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi büyükşehirlerden daha pahalıya su satmaktadır. Ancak mukayese yaparken yukarıda adı geçen illerin su fakiri olduğu ve su temini için mega projelere girişerek, finansman yükünün altında ezildiği bir gerçektir.” ifadelerini kullandı.
Bursa’daki su bolluğuna karşın yapılan zammı eleştiren Erol, “Bursa’da neredeyse maliyetsiz elde edilen su, BUSKİ’nin borularından geçerek Türkiye’nin en pahalı suyu olarak evlerimize gelmektedir. Su zengini olan Bursalılar ve ilçeleri neden Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyorlar? Hayati önemi olan suyu halkımıza neden zehir ediyorsunuz?” şeklinde sordu.
Erol son olarak, “Yetkililerin bu konuda gerekli hassasiyet ve önemi göstererek gerekli düzenlemeleri acilen devreye sokmasını beklemekteyiz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI Akp 14 Ağustos 2001'de kurduruldu! Bu kurduruluş, Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı emperyalizmin en güçlü biçimde temsil edildiği bir iktidarı da Chp-Mhp desteğiyle getirdi....

  • “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”

   “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”...

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Salı günü İlçe Danışma Meclisi ve İstişare Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Genel seçim başarısı üzerine ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyareti...

  • “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyin”

   “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyi...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, Kurban Bayramı dolayısıyla bayram ziyaretlerine ve tatile gideceklere uyarılarda bulundu. Vatandaşların araçlarının bakımlarını yaptırmadan yola...

  • Kurban keserken bunlara dikkat!

   Kurban keserken bunlara dikkat!

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, "Kesilmiş kurban uzun süre bekletilmemeli, iç organları hemen çıkartılmalı. Yaz aylarında kurban kesim işleminin bir saati geçmemesi lazım."...

  • AK Parti İl’den Belediye’ye ziyaret

   AK Parti İl’den Belediye’y...

   İlçenin sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin, Bursa ve ülkemiz gündemine taşınması hedefiyle, hayatın her alanına yönelik ciddi atılımlara imza atan Karacabey Belediyesi, TBMM İnsan Hakları İnceleme...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR