Kemal Çeltik ve Ömer İşcan ismi yaşatılacak

Karacabey Belediyesi'nin Aralık ayı oturumda, Kemal Çeltik ile Ömer İşcan'ın isminin yaşatılması gündeme getirildi.

Gündem dışı meclise sunulan önergede, Kemal Çeltik'in oturduğu Emirsultan Mahallesi 236 Sokak'a, Ömer İşcan'ın ise Esentepe Okullar Bölgesi'ne yapılan Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'na isminin verilmesi istendi. Önergeler, Ocak ayı meclis toplantısında görüşülmek üzere oy çokluğuyla İçişleri Komisyonu'na havale edildi:

AKP'li meclis üyeleri Meral Eren, Necmi Akkuş, Raif Kayacan ve Seçkin Eken'in imzalarıyla verilen önergede, “20 Mayıs 1960 yılında Dursunbey'de dünyaya gelen, ilkokulu Karacabey Atatürk İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Karacabey Lisesi'nde tamamlayan Kemal Çeltik, 15 yaşında Karacabey Gençlerbirliği'nde futbola başladı. Burada 2 yıl forma giydikten sonra Doğuspor'a transfer oldu. Ardından Bursaspor'a transfer olan Kemal Çeltik, sezon başında geçirdiği sakatlıktan dolayı 2 ay sahalardan uzak kaldı. Çeltik, bu 2 ay sonunda babasının yaptığı baskılardan dolayı vatani görevini yapmak üzere askere gitti.

Askerden sonra gelen teklifleri değerlendiren Çeltik'in tercihi Çelikspor oldu. Burada 2 yıl forma giyen Kemal Çeltik, Doğuş ve Çelikspor'un birleşmesiyle kurulan Karacabeyspor'un ilk profesyonel kadrosunda 4 numaralı formasıyla stoper olarak oynadı. Karacabeyspor'un tarihinde bir daha ulaşamadığı başarılara imza atanlar arasında yer alan Çeltik, 4 yılın sonunda Karacabey Gençlerbirliği'ne transfer oldu. 2 yıl da burada ter döken Kemal Çeltik, daha sonra Mustafakemalpaşa Çeltikspor'a gitti. Burada 17 yıllık futbol yaşamını sonlandıran Çeltik, 1992 yılında resmi hakemlik hayatına başladı.

6 yıl resmi hakemlik yapan Kemal Çeltik, binin üzerindeki karşılaşmalarda düdük çaldı. 2004 yılı yerel seçimlerinde meclis üyesi olarak belediye yönetimde yer alan Çeltik, evli ve 3 çocuk babasıdır. Kemal Çeltik, 27 Şubat 2012'de yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat etti. Değerli meclis üyemizin ikamet ettiği Emirsultan Mahallesi 236 nolu sokağa, “Kemal Çeltik” isminin verilmesi konusunu Belediye Meclisi'mizce görüşülerek gerekli kararın alınmasını arz ederiz” ifadelerine yer verildi.

Belediye Başkanı Ergün Koç, AKP'li Meral Eren, Nurgül Özatilla, Necmi Akkuş ile DP'li meclis üyeleri Burhan Sevinç, Abdullah Akkoç ile imzasıyla meclise sunulan diğer önergede ise, “Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasi tarihinde önemli yer tutan ve ülkemizin gelişmesinde unutulmayacak faydalar sağlayan Demokrat Parti döneminden başlayıp, Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi saflarında hizmet veren, ilçe başkanlığı ve il genel meclis üyeliği görevlerinde bulunan rahmetli Ömer İşçan'ın vefatının üzerinden 3 yıl geçti.

Eski ilçe başkanımız Ömer İşcan, birçok alanda ilçemize eserler kazandırmakla beraber, en önem verdiği konunun eğitim olduğu da onu tanıyan her Karacabeyli tarafından bilinmektedir.

Özellikle halen yaklaşık 5 bin öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü Esentepe Mahallesi'nin 'Okullar Bölgesi' haline dönüştürülmesinde siyasi anlamda önemli katkıları olduğu herkesin malumudur.

Bugün Türkiye'nin geleceğine yön verecek şekilde, ilçemizde yeni nesillerin yetişmesinde emeği geçen rahmetli Ömer İşcan'ın katkıları göz önüne alındığında Karacabey Belediye Başkanlığı tarafından büyük özveri ile yaptırılan Anadolu Lisesi yakınındaki Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'na rahmetli Doğruyol Partisi İlçe Başkanımız “Ömer İşcan”ın adının verilmesini öneriyor ve  tüm siyasi parti meclis üyelerinin bu konuya olumlu bakacaklarını umut ederek, teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir