Karacabey Meltem Gazetesi
» 
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
a aa
Tarih : 08 Kasım 2018 18:05
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
reklam

Karacabey Bosna Sancak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye’de ilçe bazında ilk olan Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu üyelerine yöresel Boşnak lezzetlerini tattırdı.
Karacabey Bosna Sancak Derneği’nin de yer aldığı ve ilçedeki 10 derneğin bir çatı altında birleşerek kurduğu KARFED, önceki akşam birbirinden leziz Boşnakların yöresel börek ve tatlılarıyla güzel bir ziyafet çekti.
Cengiz Coşkun başkanlığındaki Karacabey Bosna Sancak Derneği üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Osman Bektaş başkanlığındaki KARFED üyeleri katıldı. Programda konuşan Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun, federasyonun kurulmasına öncülük eden KARFED Başkanı Osman Bektaş ile gelen dernek başkanlarına yönetim kurulu adına “hoş geldiniz” dedi.
Dernekçiliğin özveri istediğine vurgu yapan Coşkun, “Dernek yönetiminde çalışmak için asker gibi yürekli insanlara ihtiyaç var.
Dernekçilikte gençlere ve bayanlara çok önem veriyoruz. Her ne kadar dernekte çalışan yönetimler taşlansa da, bizler buna karşılık olarak zeytin dalı uzatıyoruz. Dernekçilikte yılmak ve küsmek olmaz. Gençlere ve bayanlara her zaman önem verilmesi gerekir.” dedi.
Cengiz Coşkun ayrıca, Bosna Sancak Derneği olarak 23 Kasım 2018 tarihinde Terminal Köşk Düğün Salonu’nda Boşnak kültürünü Karacabey halkına tanıtmak amacıyla gece düzenleyeceklerini ve tüm Karacabeyliler’i bu geceye beklediklerini duyurdu.
KARFED Başkanı Osman Bektaş da, misafirperverlikleri ve güzel tatları kendilerine ikram eden Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun ve yönetimine teşekkür etti.
Konuşmalar sonunda Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı da olan Cengiz Coşkun, federasyon logolu bayrağı KARFED Başkanı Osman Bektaş’a takdim etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir önceki İlçe Başkanı Murat Erol, dün Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. “Hep birlikte yöneteceğimiz bir Karacabey sevdası ile yola çıktık”...

  • Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey'de de saygı ve özlemle anıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan anma töreni...

  • Adnan Menderes Parkı açıldı

   Adnan Menderes Parkı açıldı

   İlçede Gençlik Parkı olarak anılan alan Karacabey Belediyesi tarafından modernize edilerek Adnan Menderes Parkı adıyla düzenlenen törenle hizmete girdi. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen törene AK Parti Bursa...

  • Bursa’da Üretim Çalıştayı düzenlenecek

   Bursa’da Üretim Çalıştayı düzen...

   Aydınlık Gazetesi'nin düzenlediği Üretim Kurultaylarının biri de Bursa'da düzenleniyor. Türkiye genelinde Çiftçi ve Üretim Kurultayları düzenleyen Aydınlık Gazetesi, yörenin etkili isimlerinin yanı sıra...

  • Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi kurdu

   Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi...

   Vatan Partisi, çalışma hayatında sorunlarla karşılaşan emekçilere yasal haklarını kullanabilmeleri için yol göstermek amacıyla Çalışan Hakları Merkezi kurdu. Basın toplantısında merkezi tanıtan Genel Başkan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR