Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
a aa
Tarih : 08 Kasım 2018 18:05
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
reklam

Karacabey Bosna Sancak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye’de ilçe bazında ilk olan Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu üyelerine yöresel Boşnak lezzetlerini tattırdı.
Karacabey Bosna Sancak Derneği’nin de yer aldığı ve ilçedeki 10 derneğin bir çatı altında birleşerek kurduğu KARFED, önceki akşam birbirinden leziz Boşnakların yöresel börek ve tatlılarıyla güzel bir ziyafet çekti.
Cengiz Coşkun başkanlığındaki Karacabey Bosna Sancak Derneği üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Osman Bektaş başkanlığındaki KARFED üyeleri katıldı. Programda konuşan Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun, federasyonun kurulmasına öncülük eden KARFED Başkanı Osman Bektaş ile gelen dernek başkanlarına yönetim kurulu adına “hoş geldiniz” dedi.
Dernekçiliğin özveri istediğine vurgu yapan Coşkun, “Dernek yönetiminde çalışmak için asker gibi yürekli insanlara ihtiyaç var.
Dernekçilikte gençlere ve bayanlara çok önem veriyoruz. Her ne kadar dernekte çalışan yönetimler taşlansa da, bizler buna karşılık olarak zeytin dalı uzatıyoruz. Dernekçilikte yılmak ve küsmek olmaz. Gençlere ve bayanlara her zaman önem verilmesi gerekir.” dedi.
Cengiz Coşkun ayrıca, Bosna Sancak Derneği olarak 23 Kasım 2018 tarihinde Terminal Köşk Düğün Salonu’nda Boşnak kültürünü Karacabey halkına tanıtmak amacıyla gece düzenleyeceklerini ve tüm Karacabeyliler’i bu geceye beklediklerini duyurdu.
KARFED Başkanı Osman Bektaş da, misafirperverlikleri ve güzel tatları kendilerine ikram eden Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun ve yönetimine teşekkür etti.
Konuşmalar sonunda Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı da olan Cengiz Coşkun, federasyon logolu bayrağı KARFED Başkanı Osman Bektaş’a takdim etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabeyli vatandaşlar bugün çocuk tecavüzcülerini protesto yürüyüşü yapacak. Siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin katılmayacağını belirtilen anlamlı yürüyüşle ilgili konuşan vatandaşlar, saat...

  • CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı'na yeniden İlke Acar getirildi. CHP Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Görevi bir kez daha devralmış...

  • Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Sahip olduğu birbirinden eşsiz doğal ve kültürel değerleriyle, Bursa tarihinin her döneminde zenginliğiyle ön plana çıkan Karacabey, son yıllarda atılan başarılı adımlar sayesinde turizm potansiyelini gün...

  • Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Salı günü Karacabey'de de çeşitli törenlerle coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin geleceğinin emin ellerde olduğuna dikkat...

  • Otoyol çalışmasında acı olay

   Otoyol çalışmasında acı olay

   İstanbul-İzmir Otoyolu yapım çalışması sırasında hafriyat kamyonundan üzerine çakıl taşı dökülen işçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Karacabey etabında yol yapım...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR