Karacabey Meltem Gazetesi
» 
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
a aa
Tarih : 08 Kasım 2018 18:05
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
KARFED üyeleri Boşnak lezzetlerini tattı
reklam

Karacabey Bosna Sancak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye’de ilçe bazında ilk olan Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu üyelerine yöresel Boşnak lezzetlerini tattırdı.
Karacabey Bosna Sancak Derneği’nin de yer aldığı ve ilçedeki 10 derneğin bir çatı altında birleşerek kurduğu KARFED, önceki akşam birbirinden leziz Boşnakların yöresel börek ve tatlılarıyla güzel bir ziyafet çekti.
Cengiz Coşkun başkanlığındaki Karacabey Bosna Sancak Derneği üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Osman Bektaş başkanlığındaki KARFED üyeleri katıldı. Programda konuşan Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun, federasyonun kurulmasına öncülük eden KARFED Başkanı Osman Bektaş ile gelen dernek başkanlarına yönetim kurulu adına “hoş geldiniz” dedi.
Dernekçiliğin özveri istediğine vurgu yapan Coşkun, “Dernek yönetiminde çalışmak için asker gibi yürekli insanlara ihtiyaç var.
Dernekçilikte gençlere ve bayanlara çok önem veriyoruz. Her ne kadar dernekte çalışan yönetimler taşlansa da, bizler buna karşılık olarak zeytin dalı uzatıyoruz. Dernekçilikte yılmak ve küsmek olmaz. Gençlere ve bayanlara her zaman önem verilmesi gerekir.” dedi.
Cengiz Coşkun ayrıca, Bosna Sancak Derneği olarak 23 Kasım 2018 tarihinde Terminal Köşk Düğün Salonu’nda Boşnak kültürünü Karacabey halkına tanıtmak amacıyla gece düzenleyeceklerini ve tüm Karacabeyliler’i bu geceye beklediklerini duyurdu.
KARFED Başkanı Osman Bektaş da, misafirperverlikleri ve güzel tatları kendilerine ikram eden Bosna Sancak Derneği Başkanı Cengiz Coşkun ve yönetimine teşekkür etti.
Konuşmalar sonunda Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı da olan Cengiz Coşkun, federasyon logolu bayrağı KARFED Başkanı Osman Bektaş’a takdim etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR!

   SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HA...

   *Terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanan Sinan Çiftçi, geçen hafta polis tarafından getirildiği Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorgulandı. Mahkeme, 1 yıldan, 5 yıla kadar hapsi istenen Sinan...

  • Özkan’dan özverili personele teşekkür!

   Özkan’dan özverili personele teş...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yeni Mahalle'de yaşanan sel felaketinde gece yarısından başlayarak büyük fedakârlık ile müdahale eden ve zararı en...

  • BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   Karacabey'de yapılan Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) Grup Tarama Uygulamasının ilk 7 oturumu başarıyla tamamlandı. Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “BİLSEM Grup...

  • Erol’dan Cumhur İttifakı açıklaması

   Erol’dan Cumhur İttifakı açıklam...

   Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve genel merkezin aldığı karar neticesinde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde...

  • İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH Karacabey Temsilciliği Başkanı Hüseyin Kahraman, İHH'nin Suriye'deki yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kahraman ayrıca 25 Ocak Cuma günü Cuma namazını müteakip Hacı Erol Onur Hidayet Camii önünde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR