İyi Parti’de ilk aday Karabatı

İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı’nın, 23 Şubat 2020 Pazar günü saat 15.00’te gerçekleştireceği 2. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’na adaylığını ilk açıklayan isim Fatih Karabatı oldu. Genç bir ruhla yola çıktıklarını belirten İlçe Başkan Adayı Fatih Karabatı, İYİ Parti’yi hem Karacabey’de, hem de ülke genelinde iktidara taşımak için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

Şuan ki mevcut ilçe yönetiminde yer alan Fatih Karabatı, geçtiğimiz Salı günü düzenlediği basın açıklamasının ardından 23 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak 2. Olağan Kongre’de İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu resmen duyurdu. Parti binasında ve yoğun bir katılımla gerçekleşen programa İYİ Parti’nin Kurucu İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, mevcut İlçe Başkanı Erdem Uğur, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, parti yöneticileri ve çok sayıda üye katıldı.

Karabatı’ya büyük desteğin verildiği programın açılışını İlçe Başkanı Erdem Uğur yaptı. İYİ Parti’nin gerçekleştireceği kongrenin ardından yenilenmiş ve daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini vurgulayan Erdem Uğur, yeni dönemde aday olup olmayacağı hakkında açıklama yapmadı.

Başkan Erdem Uğur konuşmasında şu sözlere yer verdi; “23 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’nin Karacabey Teşkilatlanması’nın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Partimizin kurulmasından bu güne kadar toplam 2 yıl geçti. Partimiz kurumsallaşma yolunda ciddi adımlar atmaktadır. Genel Başkanımızın direktifleri doğrultusunda çalışmalar demokratik ve şeffaf olarak yürütülmektedir.

Genel Merkezi’mizin almış olduğu karar gereğince, 19 Ocak 2020 tarihinde delege seçimleri yapılmıştır. Toplam 400 delegemiz seçilmiştir. Problemsiz olarak yaptığımız delege seçimleri Karacabey İlçe Teşkilatı olarak bizleri memnun etmiştir. 23 Şubat 2020 Pazar günü saat 15.00’te İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak kongremizi yapacağız. Bütün delegelerimizi oy vermeye davet ediyoruz.

23 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan İlçe Kongresi’nde başkanlığa şu ana kadar sadece Fatih Karabatı müracaatta bulunmuştur. Başkan adaylığına müracaat eden Fatih Karabatı’ya da seçim çalışmalarında başarılar dilerim.”

Devralacağı bayrağı daha da ileriye taşımak için İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu duyuran Fatih Karabatı ise, Karacabey’de özellikle gençlerin ve kadınların da Karacabey’de daha çok söz sahibi olması için çalışacağını vurguladı.

Karabatı, adaylığı ile ilgili şunları kaydetti: “Büyük bir özlemle yokluğunu hissettiğimiz demokrasi, liyakat, adalet gibi kavramların yeniden ülkemizde filizlenmesi için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener öncülüğünde çıktığımız bu mücadelenin 3. yılında burada bizimle bu hedefe yürüyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Kuruluşundan bugüne, önüne çıkarılan engelleri umursamadan, Kuvvetler Ayrılığına Dayalı, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem iddiası ile demokrasinin ve liyakatin egemen olduğu bir Türkiye hedefine yürüyen İYİ Parti, Türkiye’nin her ili ve ilçesinde olduğu gibi bugün Karacabey’de de demokrasinin fidanlarını ekiyor. Demokrasi, Bursa’mızın bereketli topraklarının üzerine kurulu Karacabey’de toprağın sulanması kadar önemlidir. Mazotun ve yem fiyatlarının artması çiftçinin belini nasıl büküyorsa, liyakatli gençlerimizin işsizlikle boğuşması da belimizi öyle büküyor. Tarım kenti Karacabey’de çiftçiler sadece ürettikleri meyveleri, yetiştirdikleri hayvanları değerinde satamıyor olmaktan değil, tüm ülkenin kaderinin tek adamın iki dudağının arasında olmasında da rahatsızlık duyuyor. Ekonomi, eğitim, sağlık ve dış politikada izlenen yol ülkemizi uçurumun eşiğine sürüklerken, bu gidişe dur demek için Cesurlar Hareketi olarak yola çıktık.

Karacabey ve Bursa’da iki yıl içinde girdiğimiz iki seçimde büyük bir çaba ortaya koyarak bu yoldaki kararlılığımızı gösterdik. Şimdi ise bu kararlılığımızı yeni sorumluluklar alarak daha güçlü biçimde sergileyecek, Karacabey’de vatandaşın şikayet ettiği her konuyu ilgili kurumlar nezdinde çözmeye çalışacağız. Devletimizin tüm kurumları ile güçlü bir iletişim kuracak, bizi ve vatandaşlarımızın sorunlarını görmezden gelen kamu görevlilerine görevlerini sık sık hatırlatacağız. Bunu bir gençlik ve kadın hareketi olan İYİ Parti’nin gençleri ve kadınlarının teşkilatımızda liyakate uygun şekilde görevlendirilmesiyle yapacağız.

Bugüne kadar ilçe teşkilatımız tarafından üstün bir gayretle yapılan çalışmalar, bizlerin işini kolaylaştırmış, çalışma azmimizi arttırmış ancak bizlere bizden önceki yönetimden daha fazlasını yapma sorumluluğu yüklemiştir. Ben Fatih Karabatı olarak bu seviyede devralacağım bayrağı daha da ileriye taşımak için İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı’na adayım. Başarının bir ekip işi olduğuna inanıyorum, ilçemizde ortak aklı hakim kılarak, istişare kanallarını sürekli açık tutarak başarılı olacağımıza inanıyorum. Ben Sayın Genel Başkanımızın, “kadınlar ve gençler olmadan bu yolu yürümem” tezinden hareketle gençlerin ve kadınların da Karacabey’de daha çok söz sahibi olmasını istiyorum. İlçe Teşkilatı’mızı daha da güçlendirmek, teşkilatımızın ilçemizde ve Bursa’mızda en çalışkan ve en başarılı sonuçlar alan teşkilat yapmak gibi bir zorunluluğumuz var. İşte bu zorunluluğu yerine getirmek için bana destek olan tüm teşkilat mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Gayret bizden, zafer Allah’tan diyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir