Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“İthal sloganla bu iş olmaz!”
a aa
Tarih : 28 Şubat 2014 10:35
“İthal sloganla bu iş olmaz!”
Başka bir adayın sloganlarını kullanan Ergün Koç'un, bayan meclis adayımızı ithal adaylıkla nitelendirmesi trajikomik bir durumdur” diye konuşan AK Partili Özkan, ekip ve projelerin, Büyükşehir vizyonuyla hazırlandığını söyledi.
“İthal sloganla bu iş olmaz!”
reklam

Başka bir adayın sloganlarını kullanan Ergün Koç’un, bayan meclis adayımızı ithal adaylıkla nitelendirmesi trajikomik bir durumdur” diye konuşan AK Partili Özkan, ekip ve projelerin, Büyükşehir vizyonuyla hazırlandığını söyledi.
Belediye Başkan Ergün Koç’un kendisine yönelik eleştiri üslubunu son derece yakışıksız bulduğunu dile getiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özkan, “Kasıtlı olarak oluşturulmak istenen soru işaretlerine cevap vermek anlamında, Sayın Koç ile tartışmaya girmeyi hem lüzumsuz buluyor, hem de yetişmiş olduğum ahlaki değerlere uygun görmüyorum” dedi.
“Proje ve ekip Büyükşehir vizyonuya göre hazırlandı”
Başkan Koç’un Büyükşehir yasasını kavrayamadığını söyleyen Özkan, “Biz yeni Karacabey’i inşa ederken, Büyükşehir yasasıyla gelen ‘Bütünşehir’ olgusundan hareketle yola çıktık. Artık Karacabey Büyükşehir’e bağlanıyor. Dolayısıyla vizyonunuzu, ekibinizi, projelerinizi bu ölçekte hazırlamak zorundasınız. Büyükşehir’i görmezden gelerek Karacabey’e hizmet edemezsiniz. İnşallah gördüğümüz yoğun teveccühün yüklediği sorumluluk bilinciyle geniş bir perspektiften bakarak yeni Karacabey’i inşa edeceğiz” dedi.
“Gülten Kapıcıoğlu Karacabey adına Bursa’da iş takibi yapacak”
Mimar Gülten Kapıcıoğlu’na yönelik ‘ithal’ yakıştırmasını Ergün Koç’un Büyükşehir yasasıyla gelen yeni durumu okuyamaması şeklinde nitelendiren AK Partili Özkan, “Gülten hanım Karacabey adına Bursa’da iş takibi yapacak. Doğrudur. Ancak bu takip ilçemize hizmet amacı ve hedefine yönelik olacaktır. Bu manada gerek birikimi ve gerekse Bursa’daki çalışmaları daha kolay yapması anlamında Gülten Hanım, son derece doğru bir tercih olmuştur. Teşkilatımız da kendisiyle gurur duymuş, güç kazanmıştır. Ergün Beyin üstüne vazife olmayan bu durumu Karacabeyli bayanlara hakaret gibi takdim etmesi son derece çirkin ve yeni durumu okuyamamasından başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.
“Su bulundu teyemmüm bozuldu”
Su fiyatlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan Özkan, Belediye Başkanı Ergün Koç’un iddia ettiğinin aksine ilçe belediyelerinin su fiyatını tarifelendirme yetkisinin Nisan ayından sonra BUSKİ’ye geçeceğini vurguladı. Şimdiye kadar ki fiyatlandırma yetkisinin Karacabey Belediyesi’nde olduğuna dikkati çeken Özkan, ‘Tahsilat makbuzunda suyun metreküp fiyatı neden yazmamaktadır?’ diye sordu.
“En pahalı su Karacabey’de içiliyor”
Meskenlerde geçerli olan su fiyatlarının diğer ilçelerdeki metreküp bazlı tarifeleri hakkında bilgiler veren Özkan, İznik 0.99, Keles 1.17, Harmancık 0.90, Büyükorhan 1.17, Orhaneli 1.20, İnegöl 1.19, Orhangazi 1.50, Mustafakemalpaşa’da 1.37 TL iken bu rakamın Karacabey’de 2.13 şeklinde uygulandığını açıkladı.
Su fiyatlarının BUSKİ Genel Kurulu kararıyla değiştirilebildiğini hatırlatan Özkan, genel eğilimin ise ilçe belediyelerinin belirlediği tarifelerin 5 yıl süreyle devam ettirilmesi yönünde olduğunu vurguladı. Ali Özkan, “Biz halkımızın daha fazla mağdur olmaması adına komşu ilçe Mustafakemalpaşa’da uygulanan 1.35’lik fiyatın bize de uygulanmasını sağlamak için temaslarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca köylerde de aynı tarifenin uygulanması söz konusu değil. 5 yıl süreyle bu rakam en düşük tarifenin yüzde 25’ini geçemeyecek şekilde belirlenecektir” dedi.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Seçim için geri sayım başladı

   Seçim için geri sayım başladı

   Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek üzere 24 Haziran'da yapılacak seçim için geri sayım başladı. Her kesim tarafından, “Türkiye'nin kader seçimi” olarak nitelendirilen seçimde, Yüksek Seçim...

  • Özkan’dan ‘istikrar’ vurgusu

   Özkan’dan ‘istikrar’...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hafta sonu gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye'nin bekasının da oylanacağını ifade ederek, son 16 yılda elde edilen gelişimin sürdürülebilmesi için istikrarın önemine...

  • AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Karacabey”

   AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Kara...

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde daha önce olduğu gibi yine destan yazacaklarını iddia...

  • “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   *CHP'nin iktidar olacağını belirten Çiftçi, Muharrem İnce'nin 80 milyonu kucaklayacağını dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü yapılacak olan tarihsel...

  • “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey Vakti”

   “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey ...

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Türkiye için dönüm noktası niteliğinde olan 24 Haziran seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla takdir topladı. Mahallelerde girilmedik sokak, çalmadık...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR