Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İmam Hatip Lisesi Bursa birincisi!
a aa
Tarih : 03 Ocak 2019 16:29
İmam Hatip Lisesi Bursa birincisi!
İmam Hatip Lisesi Bursa birincisi!
reklam

Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” olmak üzere iki yarışmada da Bursa birincisi oldu.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bursa Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali, 26 Aralık 2018 Çarşamba günü Osmangazi Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı. Yarışmada Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisi (AİHL-12/C) Tayyip Kantar, Bursa İl Birincisi oldu ve Bölge Finalleri’nde Bursa’yı temsil etme hakkı kazandı. Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi ayrıca, “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları’nda 2015 yılında Bursa il birincisi, Marmara Bölge birincisi ve Türkiye ikincisi olurken, 2016 yılında da Bursa il birinciliğini elde etmişti.

“Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Birinciliği, 16 Mart 2019 tarihinde 10 yarışma bölgesinde yapılacak. Bursa’nın da içinde bulunduğu 9. Bölge (Marmara Bölgesi) yarışması 16 Mart 2019 tarihinde Kırklareli’nde gerçekleştirilecek. Bursa’yı temsil edecek olan Karacabeyli öğrenci Tayyip Kantar; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Düzce, Sakarya ve Kocaeli il birincileri ile yarışacak.

Genç Bilâller ezan okuma yarışması

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bursa Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında “Genç Bilâller” Ezanı Güzel Okuma Yarışması İl Finali ise, 27 Aralık 2018 Perşembe günü Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Yarışmada Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisi (AİHL-12/C) Melih Mehmet Çetinkaya, Bursa İl Birincisi oldu ve Bölge Finalleri’nde Bursa’yı temsil etme hakkı kazandı.

Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi daha önce de, “Genç Bilâller” Ezanı Güzel Okuma Yarışmaları’nda 2015 yılında Bursa il ikincisi, 2016 yılında Bursa il birincisi, Marmara Bölge dördüncüsü olurken, 2017 yılında da Bursa il ikinciliğini elde etmişti.

“Genç Bilâller” Ezanı Güzel Okuma Yarışması Bölge Birinciliği, 23 Mart 2019 tarihinde 10 yarışma bölgesinde gerçekleştirilecek. Bursa’nın da içinde bulunduğu 9. Bölge (Marmara Bölgesi) Yarışması, 23 Mart 2019 tarihinde Edirne’de yapılacak. Bursa’yı temsil edecek olan öğrencimiz Melih Mehmet Çetinkaya; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Düzce, Sakarya ve Kocaeli il birincileri ile yarışacak.

Karacabey İmam Hatip Lisesi ile başarılı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Bu başarılarda emeği geçen başta okul yönetimi ve İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Osman Sıkıcı olmak üzere tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   Karacabey'in siyasi gündemini de uzun süredir meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı...

  • Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   *Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Uluslararası Leylek Festivali', bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu. Karacabey'e bağlı 'leylek köyü' olarak bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde,...

  • SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hayvancılık Projesi!

   SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hay...

   SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi Açılış Toplantısı” Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığı'nı Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Tezel'in yaptığı Türkiye Süt, Et,...

  • “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2019 yılı başvuruları, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Çiftçi Kayıt Sistemi ve destek başvuruları için...

  • Denize girebilirsiniz!

   Denize girebilirsiniz!

   Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil şeridi ile İznik Gölü çevresinden alınan numunelerde halk sağlığını tehdit edecek bulguya rastlanmadığı bildirildi. İlk numune sonuçları, sahillerin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR