Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
EMPERYALİZMİN KOLCULARI 2
a aa
Tarih : 21 Mayıs 2019 1:58
EMPERYALİZMİN KOLCULARI 2
EMPERYALİZMİN KOLCULARI 2
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

İçinde barındırdığın bir zümrenin İstanbul seçimini yitirmesi üzerine türlü gerginlikler yaratarak ülkeyi bir seçim bile yapamama durumuna getirmek Hükümet olamamak demektir.
Bunu bekleyen Amerika emperyalizmine yeni bir kargaşa çıkartacak ve seçimleri sanki “Demokrasi ” adına yapıyormuş diye diz çökeceksin, bu da bir emperyalizm kolculuğudur.
Yıllarca emperyalizm tarafından da beslenen şaibe altında yapılan “oylar çalındı” savına bu kez kendinin de katılması yine bir emperyalizm kolculuğudur.
Hdp oylarını kendine çevirmek için, Pkk’nın Kandil’den verdiği talimatla oylar buna dediği rakibinin elindeki bu olumsuzlukları bu kez bir emperyalist piyona “avukatları ile görüşme” hakkı tanımakta bir emperyalizm kolculuğudur.
Hükmü kesinleşmiş bir katilin avukatlarıyla görüşmesi hangi hukuki temele dayanmaktadır? Hangi teröriste tanınmıştır? Amerika ‘ya oy için bunu propaganda malzemesi olarak sunmakta bir emperyalizm kolculuğudur.
Hdp’ye rant sağlayacak savında bulunarak yıllarca aynı soysuz karakterli cemaat ve tarikatlara rant sağlamakta bir emperyalizm kolculuğudur.
Göbek bağı Amerika ‘da kesilmiş bir siyasi parti olarak 2015’de Türkiye Cumhuriyetinin temeline çekilmeye başlatılmanın ardından yeniden bir Amerikan oyununa alet olmakta bir emperyalizm kolculuğudur.
Nasıl siyasi en büyük siyasi rakibinin yöneticileri Amerika tarafından dizayn edildiyse de aynı yoldan sizde dizayn edildiniz. Birinci amaçlarınız hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyetinin çıkarları, Vatan Bütünlüğü ve Üretim Ekonomisi olmadı. Olabilmesi ancak ve ancak Milli Demokratik Devrimi temel olarak gören ve kurulacak, kurulması engellenemeyecek bir Milli Hükümete katarak sağlanabilir.
İktidar olarak Akp tek başına Türkiye’yi artık yönetemez. Milli özelliklerin çoğundan uzak, zümre-cemaat-tarikat tabanına oturtulmuş bir siyasi partidir, yalnızca.
Muhalefette aynı biçimde dizayn edilmiş, içine zümre-Hdp-Gül-Davutoğlu-laiklik karşıtı-pkkseverlik katılmış, durumdadır.
Tüm yaptıkları Türkiye’yi yeni çıkmazlara sokmaktır.
Derhal ve behemehal iktidar ve muhalefet emperyalizmin kolculuğundan çıkarak Türkiye Cumhuriyetine yüzünü dönmek, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine 6 Oka sarılmak zorundadır. Bu nedenle içerde zumre-cemaat-tarikat-laiklik karşıtı-Hdpsever-Fetösever-Hdpsever en büyük korkusu olan Millî Demokratik Devrimi savunan ortağa gereksinimleri vardır. Aynı biçimde bu ortak Dost ve Komşu Ülkelerin tek güvendiği siyasi ortaktır. Yıllardır iktidar ve muhalefetin yerle bir ettiği Yurtta Barış, Dünyada Barış Atatürk ilkesini yerine getirebilen tek ortaktır.
ATATÜRK’Ü ANMA (ANLAYARAK), GENÇLİK (DEVRİMCİ-ATATÜRK MİLLİYETÇİSİ) VE SPOR (AHLAKLI) BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRKÜMÜZE BİN SELAM!

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Ücretsiz ve indirimli ulaşım müjdesi!

   Ücretsiz ve indirimli ulaşım müjdesi!

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, 65 yaş üzeri vatandaşların ulaşımdan ücretsiz yararlanma çalışmasının şehir içinde hayata geçirildiğini müjdeledi. İşcan ayrıca, 60-65 yaş arası...

  • “Üreticiyi unutmasınlar!”

   “Üreticiyi unutmasınlar!”

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaca, bitkisel ve hayvansal destekleme tebliğlerinin bugüne kadar açıklanmamasının çiftçiyi kara kara düşündürdüğünü söyledi. Karaca,...

  • Öğrencilerde karne heyecanı!

   Öğrencilerde karne heyecanı!

   17 Eylül 2018 tarihinde start alan 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı kapsamında, Karacabey'de yaklaşık 14 bin öğrenci ve bin öğretmen ile ülke genelinde 17 milyon 535 bin 236 öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen bugün...

  • Cumhuriyet Tırı’na yoğun ilgi

   Cumhuriyet Tırı’na yoğun ilgi

   Milli Mücadele'nin 100. yılında; tüm Anadolu'ya Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlığını yaymak için yola çıkan “Cumhuriyet Tırı” geçtiğimiz Salı günü Karacabey'e geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği Karacabey...

  • HEM Eğitim HEM Sergi

   HEM Eğitim HEM Sergi

   Karacabey Halk Eğitimi Merkezi'nin geçtiğimiz Salı günü düzenlediği yılsonu belge töreni ve sergisi büyük beğeni topladı. Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa; Kaymakam Dr. Yusuf...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.