Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
DİNİ ŞOV GÜNLERİ BAŞLADI!
a aa
Tarih : 13 Mayıs 2019 14:17
DİNİ ŞOV GÜNLERİ BAŞLADI!
DİNİ ŞOV GÜNLERİ BAŞLADI!
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

İslam sözcüğünün Türkçe karşılığı; “Temiz Ahlak”tır. Temelini kimi bilgisiz din bilgini ve sözde hocanın dediği gibi namaz değil, Temiz Ahlak oluşturur.
Allah esenlik dolu bir yaşam versin, bir büyüğüm yıllar önce işyeri açabilmek için amcasından bir miktar sermaye alır. Rahatladığı anda ödemek üzere! Zaman geçer, işyerinde işler yolunda gider. Sermaye için alınan parayı ödemek için amcasına gider. Yer sofrasında akşam yemeği yenir. Yenge yer sofrasını kaldırır, mutfağa götürmek üzere odadan çıkar. Büyüğüm, ayrı cebinde tuttuğu parayı amcasına uzatarak teşekkür eder. Amca sol elini arkaya koyarak sağ eliyle paraya uzanır. Parmak uçları değmiştir ki, odaya eşi girer. Amca hemen elini çeker.

 • Bu parayı ihtiyacı olanlara dağıt artık
  Der. Çünkü; İslam Ahlâkı gereği bir kul görmemesi gerekmektedir. Eşi ve büyüğüm ısrar etse de parayı almaz. Büyüğüm, amcasının kararlılığı karşısında parayı cebine koyar, Karacabey ‘e döner. Tanıdığı ihtiyaç sahiplerine dağıtır.
  1970’ler ve 1980’lerin başları. Mahallemizde ihtiyaç sahibi bir aile vardı. Komşular biz çocuklar aracılığıyla gerek nakdi gerek yiyecek yardımında bulunurdu. Ancak bunun için havanın iyice kararması beklenir. En yakın evdeki çocuk için izin alınarak o yardımı o aileye götürürdük. Ancak şu kesin dil her defasında kullanılırdı.
 • Kimin gönderdiğini söylemeyeceksin!
  Emaneti alır, kapıyı çalar. Gelene,
 • Bunu size gönderdiler
  deyip evimize dönerdik.
  Bu anıları paylaştığımda hep şunu duyarım;
 • Nerdeeee o günler!
  O güzel günlere, O temiz ahlaklı günlere cemaat ve tarikat adlı soysuz oluşumların, dini siyasete alet edenlerin sayesinde veda ettik. Alet olanlar şimdi koşa koşa camiye gidiyor! Elinde tespih dolaşıyor! Din üzerinden bi’ dat ve şirk içinde, kul hakkı yiyerek iktidara geliyor ya da gelmeye çalışıyor. Dini günlerde şov yapıyor. Kamunun cebinden binlerce mesaj atıp sevap işliyor! Milyarlarca liralık mesaj halkın cebinden alınanlarla halka gönderiliyor. Ve bu zevatlara övgü düzülüyor. Kendi kendinize mesaj atıyorsunuz, A DOSTLAR!
  Kutsal Ramazan ayındayız. Unutulan konu komşuya yardım şovları başladı! Cami çıkışları mutlaka haber yapılıyor ki; sevap çoğalsın! Falanca partinin hanımları “Kandilde hastanedekileri ziyaret etti” ya da “filanca partinin hanımları yardım paketi dağıttı” ya da “öteki partinin gençlerinden örnek davranış ” başlıklı sekiz sútuna manşet, boool bol fotoğraf çekilmiş halde yayınlanıyor. İbadetin gizlisi geçerlidir, doğrudur; A DOSTLAR!
  Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk’ün muhteşem bir yapıtı vardı.
  “ALLAH İLE ALDATMAK”….
  Bu dini şovları görünce yeniden okumaya başladım. Çünkü; okudukça bu şovların ne kadar utanmazlık, ne kadar iki yüzlülük içerdiğini bir kez daha anlıyorum.
  Herkese öneririm!
Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Karacabey Hamidiye Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan'ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi. Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak'ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan...

  • Mesrure Karan’ı yitirdik!

   Mesrure Karan’ı yitirdik!

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'nin Annesi Mesrure Karan, 83 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir böbrek yetmezliği hastalığıyla mücadele eden ve son 3 gündür de Bursa'da özel...

  • KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle her yıl yapılan Ramazan erzak yardımları bu yıl da muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Karacabey Ticaret ve Sanayi...

  • “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu anlamlı günün Türk Milleti için çok önemli olduğuna...

  • Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu dinmiyor

   Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu...

   *Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi, bu yıl da Dayı Karacabey Derneği iş birliği ile bakıma ve yardıma muhtaç yaklaşık bin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR