Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
CHP’li gençler seçim çalışmasında
a aa
Tarih : 15 Mayıs 2015 10:19
CHP’li gençler seçim çalışmasında
Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, gençlerle bir araya gelerek partilerinin projelerini anlattı. Gençlerin sıkıntı ve kaygılarının CHP iktidarında son bulacağını belirten CHP'li gençler, 7 Haziran seçiminde destek istedi.
CHP’li gençler seçim çalışmasında
reklam

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, gençlerle bir araya gelerek partilerinin projelerini anlattı. Gençlerin sıkıntı ve kaygılarının CHP iktidarında son bulacağını belirten CHP’li gençler, 7 Haziran seçiminde destek istedi.
CHP Gençlik Kolları, seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçedeki kafeteryalarda gençlerle buluşan CHP Gençlik Kolları yönetici ve üyeleri, partilerinin projelerini anlattı. CHP iktidarında gençlerin ekonomik sıkıntılarının son bulacağını dile getiren CHP’li gençler, “CHP iktidarında, eğitim yardımları üniversiteyi kazanamayan yoksul gençler için devam ettirilecek ve aylık 240 TL’ye kadar üniversite hazırlık desteği verilecek.
Maddi olanağı yetersiz tüm üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim desteği sağlanacak.
Talepte bulunan tüm üniversite öğrencilerine kamu destekli geri ödemesi istihdam koşullarına göre ve uzun vadeli olarak yapılandırılmış Yüksek Eğitim Yaşam Destek Kredisi verilecek. Üniversite harçları tamamen kalkacak. Yurt sorunu, en fazla iki kişilik odalardan oluşan yurtlar inşa ederek bir yıl içinde çözülecek. İhtiyacı olan tüm gençlere ücretsiz yurt olanağı sağlanacak. Yurtlarda geniş bant internet erişimi bulunacak. 25 yaş altındaki tüm gençler için ulaşımda, kültür ve sanat etkinliklerinde, çeşitli mağaza ve lokantalarda Gençlik İndirimi uygulaması yapılacak.
Gençlik Bütçesi ile gençlere ayrılan kamu kaynakları şeffaflaştıracak, sivil toplum kurumlarının etkin denetimine açılacak. 29 yaş altındaki üniversite öğrencilerinin yarı zamanlı çalışabilmesini kolaylaştırmak amacıyla, gelir vergisi ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanacak.
Girişimcilik eğitimi, başlangıç fonları ve yönlendirme programları yoluyla genç girişimcilerin önü açılacak. Askerlik süresi kısalacak. Öğrencilerin askerlik hizmetlerini yaz tatillerinde üçer aylık dönemler halinde tamamlayabilmesi sağlanacak.
Merkezi bütçeden yerel yönetimlere ayrılan kaynağın belli bir kısmının gençlere yönelik sosyal etkinliklerde kullanılmasını zorunlu kılınacak” diye konuştu.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Karacabey Hamidiye Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan'ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi. Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak'ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan...

  • Mesrure Karan’ı yitirdik!

   Mesrure Karan’ı yitirdik!

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'nin Annesi Mesrure Karan, 83 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir böbrek yetmezliği hastalığıyla mücadele eden ve son 3 gündür de Bursa'da özel...

  • KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle her yıl yapılan Ramazan erzak yardımları bu yıl da muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Karacabey Ticaret ve Sanayi...

  • “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu anlamlı günün Türk Milleti için çok önemli olduğuna...

  • Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu dinmiyor

   Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu...

   *Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi, bu yıl da Dayı Karacabey Derneği iş birliği ile bakıma ve yardıma muhtaç yaklaşık bin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR