Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
CHP’li gençler seçim çalışmasında
a aa
Tarih : 15 Mayıs 2015 10:19
CHP’li gençler seçim çalışmasında
Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, gençlerle bir araya gelerek partilerinin projelerini anlattı. Gençlerin sıkıntı ve kaygılarının CHP iktidarında son bulacağını belirten CHP'li gençler, 7 Haziran seçiminde destek istedi.
CHP’li gençler seçim çalışmasında
reklam

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, gençlerle bir araya gelerek partilerinin projelerini anlattı. Gençlerin sıkıntı ve kaygılarının CHP iktidarında son bulacağını belirten CHP’li gençler, 7 Haziran seçiminde destek istedi.
CHP Gençlik Kolları, seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçedeki kafeteryalarda gençlerle buluşan CHP Gençlik Kolları yönetici ve üyeleri, partilerinin projelerini anlattı. CHP iktidarında gençlerin ekonomik sıkıntılarının son bulacağını dile getiren CHP’li gençler, “CHP iktidarında, eğitim yardımları üniversiteyi kazanamayan yoksul gençler için devam ettirilecek ve aylık 240 TL’ye kadar üniversite hazırlık desteği verilecek.
Maddi olanağı yetersiz tüm üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim desteği sağlanacak.
Talepte bulunan tüm üniversite öğrencilerine kamu destekli geri ödemesi istihdam koşullarına göre ve uzun vadeli olarak yapılandırılmış Yüksek Eğitim Yaşam Destek Kredisi verilecek. Üniversite harçları tamamen kalkacak. Yurt sorunu, en fazla iki kişilik odalardan oluşan yurtlar inşa ederek bir yıl içinde çözülecek. İhtiyacı olan tüm gençlere ücretsiz yurt olanağı sağlanacak. Yurtlarda geniş bant internet erişimi bulunacak. 25 yaş altındaki tüm gençler için ulaşımda, kültür ve sanat etkinliklerinde, çeşitli mağaza ve lokantalarda Gençlik İndirimi uygulaması yapılacak.
Gençlik Bütçesi ile gençlere ayrılan kamu kaynakları şeffaflaştıracak, sivil toplum kurumlarının etkin denetimine açılacak. 29 yaş altındaki üniversite öğrencilerinin yarı zamanlı çalışabilmesini kolaylaştırmak amacıyla, gelir vergisi ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanacak.
Girişimcilik eğitimi, başlangıç fonları ve yönlendirme programları yoluyla genç girişimcilerin önü açılacak. Askerlik süresi kısalacak. Öğrencilerin askerlik hizmetlerini yaz tatillerinde üçer aylık dönemler halinde tamamlayabilmesi sağlanacak.
Merkezi bütçeden yerel yönetimlere ayrılan kaynağın belli bir kısmının gençlere yönelik sosyal etkinliklerde kullanılmasını zorunlu kılınacak” diye konuştu.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Karacabey'de resmiyet kazanan belediye başkanı adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu. Partilerin, İlçe Seçim Kurulu'na verdikleri isim listesi tarihinin Salı günü sona ermesiyle adayların adaylıkları...

  • “Karacabey’i ve Bursa’yı kazanacağız”

   “Karacabey’i ve Bursa’yı ...

   Karacabey Millet İttifakının Belediye Başkanı Adayı Ayhan Tayfur ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Salı günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde seçmenlerle buluştu. Coşkunun tavan yaptığı...

  • İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Şırnak/Silopi-Siyahkaya Karakolu'na ulaştı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fizik Öğretmeni Nurcan...

  • Matlı’dan Ziraat Bankası’na teşekkür

   Matlı’dan Ziraat Bankası’...

   Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Karacabeyli İşadamı Özer Matlı, Ziraat Bankası'nın üye iş yeri müşterilerine kredi kartı komisyonlarında yüzde 0.85'e, banka...

  • Karacabey’de minibüsçüler uzlaştı

   Karacabey’de minibüsçüler uzlaştı

   Karacabey'de, minibüsçülerin mahkemelik olan meseleleri çözüme kavuştu. Meselenin çözülmesinden sonra minibüsçüler Karacabey Belediyesi'nin önüne araçlarıyla gelerek teşekkür etti. Minibüsçülerin yaptığı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR