Karacabey Meltem Gazetesi
» 
CHP’den seçim değerlendirmesi
a aa
Tarih : 19 Haziran 2015 10:48
CHP’den seçim değerlendirmesi
Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, seçim sonuçlarını değerlenirdi. İlçede birinci parti ile oy farklarının yüzde 4'ün altına düştüğüne dikkat çeken Gönül Avil, emeği geçenlere teşekkür etti.
CHP’den seçim değerlendirmesi
reklam

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, seçim sonuçlarını değerlenirdi. İlçede birinci parti ile oy farklarının yüzde 4’ün altına düştüğüne dikkat çeken Gönül Avil, emeği geçenlere teşekkür etti.
CHP’nin ilçedeki oy oranının 38 yıl sonra yüzde 30’u aştığına vurgu yapan Gönül Avil, değerlendirmesine şöyle devam etti:
“Seçim sürecinde Karacabey’de kayda değer hiçbir üzücü olay yaşanmadı. Seçmenler büyük bir sükûnet içinde oylarını kullandı.
Görev anlayışlarıyla ve yansız tutumları ile seçimlerin huzur içinde geçmesinde büyük katkıları olan Karacabey Kaymakamlığı’na, Jandarma Komutanlığı’na, Emniyet Müdürlüğü’ne, afiş ve pankart asma çalışmalarımızda taleplerimize anında cevap veren Belediye Başkanlığı’na teşekkür ediyorum.
Hiçbir itiraza meydan bırakmadan seçim sonuçlarını eksiksiz ve hatasız Birleşme Tutanağı’na yansıtan İlçe Seçim Kurulu’na, seçim süresince uyum içinde çalıştığımız İlçe Seçim Müdürlüğü’ne, 205 sandıkta görev alan sandık kurulları başkan ve üyelerine, gözlemcilere partim adına şükranlarımı sunuyorum.
Karacabey özelinde CHP’nin oldukça başarılı, iyi bir sonuç aldığı kanaatindeyim. Ancak bununla yetinmiyoruz.
CHP, 1977 Genel Seçimlerinden tam 38 yıl sonra Karacabey’de yüzde 30 oy oranını aştı. Yine Karacabey’in en eski mahallelerinden Mecidiye’de, çok partili siyasi hayatta ilk kez 65 yıl sonra birinci parti oldu.
2011’de 6 mahallede birinci çıkan partimiz, bu seçimde 10 mahallede birinci parti oldu. 36 köyümüzde birinci parti çıktı.
Partimiz, 16 bin 349 oyla Karacabey’de ikinci parti oldu. Birinci parti ile aradaki oy farkı ise 2 bin 10. Gazi ve Sırabademler’deki oylarımızla ikinci parti durumuna düştük. Bu mahallelerimizdeki oy fark 2 bin 353’dür. 2011 seçimlerinde bu iki mahalledeki fark ise 3 bin 326’ydı. Hamidiye ve Saadet’te birinci partiyle aramızdaki fark lehimize iyice kapandı. Bu farkın kapanmasında büyük katkıları olan gönüllü dostlarımıza teşekkür ediyorum.
2011 seçimlerinde birinci partiyle aramızdaki fark yüzde 15’ti. 2015 Genel Seçimlerinde bu fark yüzde 3,84’e düştü.
Karacabey’deki oy oranımız Bursa genelinin üzerindedir.
Bu sonuçlar değerlendirildiğinde, Karacabey’in geleceğinde CHP, ‘Ben de varım’ demektedir. Karacabey’de CHP’yi iyi bir gelecek beklemektedir.
Seçim döneminde Karacabey’in 64 köyüne de ulaştık. 25’ten fazla köyü iki kez ziyaret ettik.
Böylesine huzurlu bir seçimi bizlere yaşatan Karacabey halkına, seçim çalışmalarında desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, çok uyumlu bir çalışma yürüten milletvekili adaylarımıza, meclis üyelerimize, özverili çalışmanın en güzel örneğini sunan Kadın Kollarımıza, gönüllü gençlerimize, partili yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.
Dava arkadaşlarımız, yarın seçim olacakmış gibi göreve hazırlar.
Demokrasiye ve halkımızın tercihlerine saygı duyuyoruz. Halkımızın kararının başımız üzerinde yeri var. Halkımız ne eylerse, güzel eyler.”

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR!

   SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HA...

   *Terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanan Sinan Çiftçi, geçen hafta polis tarafından getirildiği Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorgulandı. Mahkeme, 1 yıldan, 5 yıla kadar hapsi istenen Sinan...

  • Özkan’dan özverili personele teşekkür!

   Özkan’dan özverili personele teş...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yeni Mahalle'de yaşanan sel felaketinde gece yarısından başlayarak büyük fedakârlık ile müdahale eden ve zararı en...

  • BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   Karacabey'de yapılan Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) Grup Tarama Uygulamasının ilk 7 oturumu başarıyla tamamlandı. Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “BİLSEM Grup...

  • Erol’dan Cumhur İttifakı açıklaması

   Erol’dan Cumhur İttifakı açıklam...

   Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve genel merkezin aldığı karar neticesinde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde...

  • İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH Karacabey Temsilciliği Başkanı Hüseyin Kahraman, İHH'nin Suriye'deki yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kahraman ayrıca 25 Ocak Cuma günü Cuma namazını müteakip Hacı Erol Onur Hidayet Camii önünde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR