Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Ceylan köylere çıkarma yaptı
a aa
Tarih : 31 Ocak 2014 10:20
Ceylan köylere çıkarma yaptı
Karacabey Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, köy ziyaretlerini sürdürüyor. Yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyesi aday adayları ile birlikte köylere çıkarma yapan Ceylan'ın projeleri ilgi görüyor.
Ceylan köylere çıkarma yaptı
reklam

Karacabey Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, köy ziyaretlerini sürdürüyor. Yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyesi aday adayları ile birlikte köylere çıkarma yapan Ceylan’ın projeleri ilgi görüyor.
Seyran, Canbaz, Çamlıca, Yolağzı ve Gönü köylüleriyle bir araya gelen DSP’liler, çiftçilerin yetiştirdiği üründen para kazanmaları için çalışacaklarını vurguladı.
Seyran, Cambaz ve Çamlıca köylüleriyle buluşan Yüksel Ceylan, projelerinin yanı sıra diğer partilerin adaylarına da değindi. Herkesin siyasi görüşüne saygı gösterdiğini dile getiren Ceylan, yerel seçimlerden partilerin değil, adayların önemli olduğuna dikkat çekti. Ceylan’ın, “1923 yılında kurulan Karacabey Belediyesi’nin ilk başkanı Şerafettin Bey’den bu güne kadar Ergün Koç ile birlikte 20 başkan görev yaptı. Yaşamını yitirenlere gani, gani rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da şahsım ve partim adına yapmış oldukları hizmetlerden dolayı sonsuz sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu bir yerel seçimdir. Yerel seçimlerde adaya, genel seçimlerde ise partiye oy vermek en doğrusudur. Herkesin siyasi görüşüne saygı duyuyoruz. Adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Aday olmak, bilgi birikimi, liderlik ve medeni cesaret işidir. Adaylar arasında en genci olmam dolayısıyla tüm ağabeylerime saygım sonsuzdur. Hiç kimseyle didişmeden ve kavgacı bir tavır sergilemeden yerel seçim çalışmalarımızı başlattık. Bunu 30 Mart’a ve sonrasına da taşıyacağız. Kavgamızın olacağı yer, projelerimizin nasıl yapılması konularında olmalıdır” şeklindeki konuşması takdir topladı.
Ardından Yolağzı ve Gönü köylülerinin sorunları hakkında bilgi toplayan Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, İzmir karayolundan köy yoluna girişin tehlike saçtığını dile getirerek, seçimleri kazandıkları takdirde köprülü kavşak yada batçık yapılacağını söyledi. Köylülerin sürekli elektrik kesintisi yaşadıklarını belirten Ceylan, ana trafonun yenilenmesi gerektiğini kaydetti. Yetersiz kalan trafonun UEDAŞ tarafından yenilenmesi gerektiğine vurgu yapan Ceylan, yenilenmesi için seçimin beklenmemesi gerektiğinin altını çizdi. Köydeki derenin Nilüfer Çayı’nı aratmadığını da dile getiren Ceylan, yazın sinekten ve kokudan köylülerin pencere açamaz hale geldiklerini söyledi.
Köy gençleri ise Ceylan’ın daha önce duyurduğu ‘Her köye halı saha ve sosyal tesis projesi’ hakkında detaylı bilgi istedi. Ceylan, “Sosyal tesislere önem veriyoruz. Halkımızın sosyalleşmeye ihtiyacı var. Bu sosyalleşmeyi de ancak tesisleşme yoluyla sağlayabiliriz” diye konuştu.
Köylülerin, “Karacabey’deki otopark sorununa nasıl bir çözüm üreteceksiniz?” sorusunu Ceylan, “5 ayrı bölgeye kapalı otopark, üzerine ise vatandaşlarımız aileleri ile birlikte gidebileceği sosyal tesisler yapacağız. Otopark üzerleri ayrıca pazaryeri olarak da kullanılabilecek. Köylülerimiz ürünlerini halcilere ucuz fiyata satmadan tüketiciye ulaştırabilecek. Üreticiden, tüketiciye modelini kullanarak köylümüz daha fazla kar etmesini sağlayacağız” diye cevap verdi.
Çiftçinin üretip de satma noktasında para kazanamadığı hiç bir ürünü olmayacağını ileri süren Ceylan, “Belediye adına kuracağımız salça fabrikası ile çiftçimiz, satacağı malın fiyatını belirlenmesinde bir denge unsuru olacak. Tarımda kalkınmayı sağlamış ülkelerde araştırma yapacağız. Karacabey’imize salça fabrikası kazandırdığımızda, domates fiyatlarının belirlenmesinde köylünün hakkını savunacak ve fiyatı yükseltecek bir kurumuz olacak” dedi.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir önceki İlçe Başkanı Murat Erol, dün Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. “Hep birlikte yöneteceğimiz bir Karacabey sevdası ile yola çıktık”...

  • Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey'de de saygı ve özlemle anıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan anma töreni...

  • Adnan Menderes Parkı açıldı

   Adnan Menderes Parkı açıldı

   İlçede Gençlik Parkı olarak anılan alan Karacabey Belediyesi tarafından modernize edilerek Adnan Menderes Parkı adıyla düzenlenen törenle hizmete girdi. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen törene AK Parti Bursa...

  • Bursa’da Üretim Çalıştayı düzenlenecek

   Bursa’da Üretim Çalıştayı düzen...

   Aydınlık Gazetesi'nin düzenlediği Üretim Kurultaylarının biri de Bursa'da düzenleniyor. Türkiye genelinde Çiftçi ve Üretim Kurultayları düzenleyen Aydınlık Gazetesi, yörenin etkili isimlerinin yanı sıra...

  • Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi kurdu

   Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi...

   Vatan Partisi, çalışma hayatında sorunlarla karşılaşan emekçilere yasal haklarını kullanabilmeleri için yol göstermek amacıyla Çalışan Hakları Merkezi kurdu. Basın toplantısında merkezi tanıtan Genel Başkan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR