“Çanakkale zaferi kahramanlarımızın destanıdır”

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı dolayısıyla yazılı basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, “Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolunda mihenk taşlarından biri olan Çanakkale savaşı; Milletimizin özgürlüğüne ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğuna dair yeterli bir örnektir” dedi.

                Avil açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Milletimiz o zor günlerde elinden gelenin fazlasını yapmış, taşın altına elini değil, gövdesini koyarak bu vatan uğruna gerektiğinde canını vereceğini diğer örneklerinde olduğu gibi göstermiştir.

                Bu onurlu zaferde on binlerce vatan evladı omuz omuza savaşmış, yine on binlercesi bağımsızlık uğruna şehit düşmüş; dünyada hem direnişin hem bağımsızlığın hem de kararlılık ve cesaretin sembolü olmuşlardır.

                Çanakkale zaferi, her ne koşulda olursa olsun kaderine boyun eğmeyen, karakterinde barındırdığı özgürlük ve bağımsızlık uğruna elinden geleni yapan kahramanlarımızın destanıdır. Bu destan, aynı zamanda; Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuzun üstünde güneş gibi doğduğu şanlı zaferdir. Atatürk’ün önderliğinde temelleri atılan bağımsızlık savaşımız, Çanakkale’nin geçilmeyen sularında, Anafartalar’da, yurdun dört bir yanında azim, kararlılık ve inançla yürütülmüştür.

                Tarihimizde gerçekleştirdiğimiz Çanakkale Zaferi gibi destanlarımızı anıyor ve kutluyorken; Milletimizin Bağımsızlık ve özgürlük ruhuyla, büyük fedakarlıklar içerisinde vermiş olduğu onurlu mücadelesinin ruhundan ayrılmadan, geçmişten aldığımız bu şanlı bayrağı yarınlara taşımanın gurur verici mücadelesini asla bırakmamamız ve bu değerleri unutmamamız gerekiyor.

                Ülkemiz ve dünya tarihini değiştiren Çanakkale Zaferinin 105.yılında birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek vatanın topraklarını düşmanlara teslim etmeyen başta M. Kemal Atatürk olmak üzere aziz kahramanlarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin, hatırası önünde saygıyla eğiliyor, onları rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir