Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
a aa
Tarih : 04 Ekim 2018 18:15
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
reklam

*Karacabey Belediyesi, büyük önem verdiği eğitim faaliyetleri kapsamında öğrencilere olan koşulsuz desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 60 öğrenci her gün Karacabey’den servislerle ücretsiz olarak Bursa’ya eğitim görmeye gidiyor.
*Eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Eğitimi daima çok özel bir yerde tutuyoruz. Geleceğimizin daha aydınlık olması için çalışan öğrencilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın göreve gelmesinden bu yana, Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları hızla sürüyor.
‘Modern belediyecilik’ anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına kararlı adımlarla devam ediyor. Hayatın her alanına yönelik ciddi atılımlara imza atan belediye, eğitim ve öğretim alanındaki çalışmalarıyla da adından fazlasıyla söz ettiriyor.
Bu kapsamda Bursa’da eğitim gören üniversite öğrencilerini de unutmayan Karacabey Belediyesi, gençlerin ulaşım sorununa da el atarak her gün Bursa’ya servis kaldırıyor. Bu servislerle yaklaşık 60 öğrenci, sabah erken saatlerde Karacabey Belediyesi’nin önünden servislere biniyor ve Bursa’ya gidiyor. Gün boyu eğitim gören öğrenciler aynı şekilde akşam da servislerle Karacabey’e geri geliyor.
Öğrencilerimizin her zaman yanındayız
Konuyla ilgili açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, eğitime büyük önem verdiklerini söyledi.
Bu doğrultuda öğrencilere ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarına dikkat çeken Özkan, “Eğitimi daima çok özel bir yerde tutuyoruz. Geleceğimizin daha aydınlık olması için çalışan öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bütçemizin önemli bir bölümünü eğitime ayırıyoruz. Gençlerimiz adına projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Çalışmalarımıza devam edeceğiz
Belediyenin sağladığı servis imkanından yaklaşık 60 öğrencinin yararlandığını belirten Başkan Özkan, şöyle devam etti: “Öğrencilerimiz her sabah belediyemizin önünden bindikleri servislerimiz aracılığı ile Bursa’da okuluna gidiyor ve yine aynı şekilde servislerle ücretsiz olarak Karacabey’e geri geliyor. Bu uygulamamız ile gençlerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Eğitim alanındaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   Karacabey'in siyasi gündemini de uzun süredir meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı...

  • Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   *Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Uluslararası Leylek Festivali', bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu. Karacabey'e bağlı 'leylek köyü' olarak bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde,...

  • SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hayvancılık Projesi!

   SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hay...

   SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi Açılış Toplantısı” Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığı'nı Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Tezel'in yaptığı Türkiye Süt, Et,...

  • “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2019 yılı başvuruları, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Çiftçi Kayıt Sistemi ve destek başvuruları için...

  • Denize girebilirsiniz!

   Denize girebilirsiniz!

   Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil şeridi ile İznik Gölü çevresinden alınan numunelerde halk sağlığını tehdit edecek bulguya rastlanmadığı bildirildi. İlk numune sonuçları, sahillerin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR