Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
a aa
Tarih : 04 Ekim 2018 18:15
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
Belediye’den öğrencilere servis imkanı
reklam

*Karacabey Belediyesi, büyük önem verdiği eğitim faaliyetleri kapsamında öğrencilere olan koşulsuz desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 60 öğrenci her gün Karacabey’den servislerle ücretsiz olarak Bursa’ya eğitim görmeye gidiyor.
*Eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Eğitimi daima çok özel bir yerde tutuyoruz. Geleceğimizin daha aydınlık olması için çalışan öğrencilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın göreve gelmesinden bu yana, Karacabey Belediyesi’nin en önemli yatırım önceliklerinin başında gelen eğitime destek çalışmaları hızla sürüyor.
‘Modern belediyecilik’ anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına kararlı adımlarla devam ediyor. Hayatın her alanına yönelik ciddi atılımlara imza atan belediye, eğitim ve öğretim alanındaki çalışmalarıyla da adından fazlasıyla söz ettiriyor.
Bu kapsamda Bursa’da eğitim gören üniversite öğrencilerini de unutmayan Karacabey Belediyesi, gençlerin ulaşım sorununa da el atarak her gün Bursa’ya servis kaldırıyor. Bu servislerle yaklaşık 60 öğrenci, sabah erken saatlerde Karacabey Belediyesi’nin önünden servislere biniyor ve Bursa’ya gidiyor. Gün boyu eğitim gören öğrenciler aynı şekilde akşam da servislerle Karacabey’e geri geliyor.
Öğrencilerimizin her zaman yanındayız
Konuyla ilgili açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, eğitime büyük önem verdiklerini söyledi.
Bu doğrultuda öğrencilere ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarına dikkat çeken Özkan, “Eğitimi daima çok özel bir yerde tutuyoruz. Geleceğimizin daha aydınlık olması için çalışan öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bütçemizin önemli bir bölümünü eğitime ayırıyoruz. Gençlerimiz adına projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Çalışmalarımıza devam edeceğiz
Belediyenin sağladığı servis imkanından yaklaşık 60 öğrencinin yararlandığını belirten Başkan Özkan, şöyle devam etti: “Öğrencilerimiz her sabah belediyemizin önünden bindikleri servislerimiz aracılığı ile Bursa’da okuluna gidiyor ve yine aynı şekilde servislerle ücretsiz olarak Karacabey’e geri geliyor. Bu uygulamamız ile gençlerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Eğitim alanındaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Karacabey'de resmiyet kazanan belediye başkanı adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu. Partilerin, İlçe Seçim Kurulu'na verdikleri isim listesi tarihinin Salı günü sona ermesiyle adayların adaylıkları...

  • “Karacabey’i ve Bursa’yı kazanacağız”

   “Karacabey’i ve Bursa’yı ...

   Karacabey Millet İttifakının Belediye Başkanı Adayı Ayhan Tayfur ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Salı günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde seçmenlerle buluştu. Coşkunun tavan yaptığı...

  • İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Şırnak/Silopi-Siyahkaya Karakolu'na ulaştı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fizik Öğretmeni Nurcan...

  • Matlı’dan Ziraat Bankası’na teşekkür

   Matlı’dan Ziraat Bankası’...

   Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Karacabeyli İşadamı Özer Matlı, Ziraat Bankası'nın üye iş yeri müşterilerine kredi kartı komisyonlarında yüzde 0.85'e, banka...

  • Karacabey’de minibüsçüler uzlaştı

   Karacabey’de minibüsçüler uzlaştı

   Karacabey'de, minibüsçülerin mahkemelik olan meseleleri çözüme kavuştu. Meselenin çözülmesinden sonra minibüsçüler Karacabey Belediyesi'nin önüne araçlarıyla gelerek teşekkür etti. Minibüsçülerin yaptığı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR