Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Aydınlıktan sadece yarasalar rahatsız olur”
a aa
Tarih : 21 Mayıs 2018 17:34
“Aydınlıktan sadece yarasalar rahatsız olur”
“Aydınlıktan sadece yarasalar rahatsız olur”
reklam

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta 10 bin öğrencinin katılımı ile tüm Türkiye’de büyük yankı bulan “Başkanımla Okuyorum” etkinliklerinin, geleceğimizin teminatı, bilgili ve okuyan nesiller oluşturulmasını hedeflediğini söyledi.
Aydınlıktan sadece yarasaların korkabileceğine dikkat çeken Özkan, bu etkinliklerden siyasi anlamlar çıkarmanın muhalefetin acizliğinin yeni bir göstergesi olduğuna vurgu yaptı.
‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliklerine seçimlerin gündemde olmadığı yaklaşık 6 ay öncesinden başladıklarını dile getiren Ali Özkan; etkinliklerin, büyük bir samimiyet içerisinde sadece geleceğimizin teminatı olan nesillere güzel bir alışkanlık kazandırılmasını ve genç kuşakların, her anlamda diğer ülke gençleri ile rekabet edecek düzeyde donanımlı nesiller olmasının hedeflediğini kaydetti.
10 bin öğrenci ile taçlandırdı
‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliklerine ilk olarak, belediye başkanlık makamında start verdiklerini anımsatan Özkan, giderek kırsal mahallelerde de yaygınlaşan etkinlikleri, kent merkezindeki okullarda büyük bir katılım ve coşku ile sürdürdükleri bilgisini verdi. Özkan, anlamlı etkinlikleri Karacabey İlçe Stadında 10 bin öğrencinin katılımı ile taçlandırdıklarını dile getirdi.
Buradaki etkinliklere tüm öğrencilerin, velilerin ve okul aile birliklerinin özgür iradeleri ve bilgileri dahilinde can- gönülden iştirak ettiklerine de dikkat çeken Özkan, bunun aksinin söylemenin de muhalefetin konu bulmaktaki güçlüğünün bir başka göstergesi olduğunu ifade etti.
Karacabey’de son dört yıldan bu yana, eğitime ve eğitim kurumlarına görülmemiş ölçekte destek sunduklarına değinen Özkan, okulların her türlü fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi ve hizmetli tahsisi sağlanması konularında yardımlar sunduklarını dile getirdi. Ali Özkan, okulların başta Tubitak yarışmaları olmak üzere tüm etkinliklerine de mutlaka katıldıklarını söyledi.
Okumaya karşı çıkmak akılla bağdaşmaz
Özkan, Karacabey’de çoğu ilçede olmayan, sanayinin ara eleman ihtiyacını sağlayacak ve bölgedeki işsizlik sorununa da çare olacak her yönden donanımlı bir Teknik Lise’nin kuruluşu için 6 milyon TL tutarında hayırsever desteğini ilçeye kazandırdıklarını da ifade etti. Özkan, öğrencilere belediye olarak her vesile ile ‘Milli eğitim onaylı’ kitap dağıtılmasının yanı sıra, öğrencilerin okumasına karşı çıkmanın ve bu etkinliğe siyasi anlamlar yüklemenin, akılla bağdaşmayacağına da vurgu yaptı.
Eğitim kurumlarına desteğimiz takdirle karşılanıyor
Şimdiye kadar belediye olarak eğitime verdikleri desteğin, ilçe tarihinde bir başka örneğinin bulunmadığına dikkat çeken Özkan; verilen bu desteğin, öğrenciler, veliler, öğretmenler, okul müdürleri ve tüm eğitim camiası tarafından bilindiğini ve büyük takdirle karşılandığını ifade etti.
Bursa ve ulusal basın Karacabey’i örnek gösterdi
Başkan Özkan, ‘Başkanımla okuyorum’ etkinliklerinin Bursa ve ulusal basında yer alarak, köşe yazarları tarafından da büyük övgü ile karşılandığını ve tüm Türkiye’ye örnek gösterilecek nitelikte bulunduğunu sözlerine ekleyerek, sadece ilçe muhalefeti tarafından çarpıtılmasının yanlışlığına değindi.
Muhalefet panik içinde
Hayata geçirdikleri eğitime yönelik proje ve etkinliklerin de tüm Türkiye’ye örnek gösterilen değerde bulunduğunu aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan, bunlardan rahatsız olan panik içindeki muhalefeti anlamakta güçlük çektiklerini ifade etti.
15 Temmuz’da ilk biz ayağa kalktık
Bu paniğin nedeninin, ‘kendi partilerinden aday bulamamak’ olabileceğini de dile getiren ve ‘Başkanımla Okuyorum’ projesini, Türkçe Olimpiyatları’na benzetmenin de aynı panikle söylenmiş sözler olabileceğine işaret eden Ali Özkan, 15 Temmuz’da dış güçler ve yerli işbirlikçileri hain FETÖ terör örgütüne karşı ilk harekete geçen belediyenin, Karacabey olduğuna dikkat çekti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Akşener, Tayfur için güçlü destek istedi!

   Akşener, Tayfur için güçlü destek iste...

   31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala dün Karacabey'de vatandaşlarla buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özellikle ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, “Biz ekonomiyi konuşmaya...

  • Özkan, vatandaşların her an yanında!

   Özkan, vatandaşların her an yanında!

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin dört bir yanında vatandaş buluşmalarına devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana, 'Halil İbrahim Sofrası' buluşmaları ile her hafta farklı bir mahallede...

  • Akkuş, “İYİ Parti’ye desteğimiz tamdır!”

   Akkuş, “İYİ Parti’ye desteğimiz ...

   Cumartesi günü Karacabey'e anlamlı bir ziyaret yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Millet İttifakı Adayı Ayhan Tayfur'u içtenlikle desteklediklerini açıkladı. Öncelikle Cumhuriyet Halk...

  • Tuğ, “Çanakkale geçilmez!”

   Tuğ, “Çanakkale geçilmez!”

   Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Süleyman Tuğ, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tuğ, mesajında şu ifadelere yer verdi; “1914 yılında Avrupa'da patlak veren...

  • Çanakkale Destanı unutulmaz!

   Çanakkale Destanı unutulmaz!

   Karacabey'de bugün, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla törenler düzenlendi. Coşku ve hüznün bir arada yaşandığı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR