Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

Karacabey Hamidiye Mahallesi’nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan’ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi.
Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak’ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan çiftinin 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan kızları Zerda Çalışkan’dan 6 gündür haber alamadıkları öğrenildi. Acılı anne ve baba, şu ana kadar hiçbir ize ulaşamadıkları kızlarının bir an önce bulunmasını isterken, “Görenler yada duyanlar insanlık namına bizlere haber versin.” dedi.
Son olarak geçtiğimiz Çarşamba günü saat 18.30 sıralarında Sığırönü’nde görülen Zerda Çalışkan’ın kaçırılmış olabileceğini söyleyen anne Semra Çalışkan, “Kızım yüzde 50 zihinsel engelli olmasına rağmen daha önce hiç kaybolmamıştı. Kendisinden 6 gündür haber alamıyoruz. Allah korusun başına bir şey gelmesinden endişe diyoruz. Kızım kaçırılmış da olabilir. Polise de haber verdik. Canım kızım Zerda’yı gören veya nerede olduğunu bilenler insanlık namına 155 Polis İmdat hattına ya da 0 536 051 62 36 numaralı telefona haber versin.” dedi.
Kimseyle bir husumetlerinin olmadığını belirten baba Erkan Çalışkan ise, “Geçtiğimiz hafta Çarşamba gününden bu yana tedirginlik içindeyiz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. İlgili ve yetkili her birime haber verdik. Bir an önce kızımın bulunmasını istiyorum.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir