Zafer Bayramını coşkuyla kutladık

Zafer Bayramını coşkuyla kutladık
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, dün törenle kutlandı.
Cumhuriyet alanında düzenlenen törene Bursa Vali Yardımcısı Hakan Yusuf Yücel, Garnizon Komutanı Per. Bnb. Kemal Ellialtıoğlu, Belediye Başkanı Ergün Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Fuzuli Aydoğdu, Emniyet Müdürü Varkın Suyuak, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ulu önder Atatürk’ün huzurunda çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti.
Türk Silahlı Kuvvetleri adına J.ÜÇVŞ Mustafa Center günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Center, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dün olduğu gibi bundan sonra da ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruyacağını belirtti. Center, “30 Ağustos 1922’deki zafer Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Emperyalist güçlerce parçalanıp, paylaşılmış durumdaki Anadolu’nun yeniden doğuşudur. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yoktan varettikleri Anadolu’yu dünya uluslarıyla eşit düzeye getirdiği en önemli tarihtir. Şehit kanı ve şehit canıyla kurulan bu ulusun sonsuza değin yaşayacağından kimse kuşku duymasın. Gerekirse Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni Atatürk’ler çıkaracağından kimse endişe etmemelidir. Uusumuzun ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için gerekirse yine ölürüz. Laik Türkiye’yi yaşatmak için gerekirse canımızı yine seve seve veririz. Halkımız huzur içinde olsun. Bu ülkeyi yeniden kuranları hiçbirzaman unutmayacağız. Güzel emanetine sonsuza değin gözümüz gibi sahip çıkacağız. Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” dedi.
Törenin ardından Garnizon Komutanlığı Atatürk Kültür Parkı’nda verdiği resepsiyonda kutlamaları kabul etti. Resepsiyona daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.