Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Yeşil Karacabey” için el ele!
a aa
Tarih : 31 Mart 2012 0:00
“Yeşil Karacabey” için el ele!
“Yeşil Karacabey” için el ele!
reklam

Park ve Bahçelerden Sorumlu Düzgören, halktan destek istedi:

*Bugün saat 14.00’te Çamlık altındaki Panayır Yeri’nde 32 dönümlük alana 3 bin adet fıstık çamı dikilecek.

            Heyelan bölgelerinin ve kamuya ait boş alanların ağaçlandırılması konusunda halktan da destek isteyen Düzgören, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Karacabey bırakmanın sorumluluğuna dikkat çekti.

Şu ana kadar yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında kamuoyunu bilgilendiren Düzgören, amaçlarının “Yeşil bir Karacabey”  yaratmak olduğunu söyledi.

            Belediye olarak Çamlık altındaki eski Panayır yerine 170 adet fıstık çamı diktiklerini belirten Düzgören, bugün Belediye’nin de katkılarıyla Yeşil Vizyon adlı kuruluşun organizasyonu sonucu Arıtma Tesisleri önündeki 32 dönümlük alana 3 bin adet daha fıstık çamı dikileceğini duyurdu. Düzgören, saat 14.00’te düzenlenecek ağaç dikim törenine tüm ilçe halkını davet etti.

Kısa sürede gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler hakkında bilgi veren Talih Düzgören, Panayır yerinde Emekli Öğretmen Mustafa Erdoğan Parkı’nda da ağaçlandırma çalışmalarına başlayacaklarını duyurdu.

Söz konusu bölgeye 120 adet çınar, 120 adet ıhlamur, 60 defne, 20 adet iğde ağacı diktiklerini ifade eden Düzgören, bu ağaçların iklime elverişli olması nedeniyle tercih edildiğini vurguladı.

Jandarma-Su deposu altındaki heyelan alanının çöpten kurtarılarak ağaçlandırılmaya başlandığını belirten Düzgören, mesire alanı olarak düşündükleri bu bölgeye 500 adet daha fıstık çamı ekeceklerini kaydetti. Düzgören, söz konusu bölgeye sürekli çöp atıldığını belirtirken, “Bu alanı tel örgülerle çevireceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, buraya çöp atanları gördüklerinde Belediyeye bildirmeleridir. Bu alanlardaki ölü olanı canlandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Endüstri Meslek Lisesi’nin arkasındaki banketlere 6 metre arayla çınar ve ıhlamur ağacı dikimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Düzgören, Atatürk Kültür Parkı kenarındaki azmaklarda peyzaj çalışması yaptıklarını ve bölgeye çam, çınar, ıhlamur ve kestane ağırlıklı ağaçlar dikeceklerini dile getirdi.

Karacabey Belediyesi’nin yeşile büyük önem verdiğini belirten Park ve Bahçeler Müdür Vekili Talih Düzgören, “Belediye olarak yeşile büyük önem veriyoruz. Gelecek nesillerimize havası temiz, daha yeşil ve çağdaş bir şehir bırakabilmek tek hedefimizdir. Yeşilin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı günümüzde, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmamız için herkesin elinden geldiğince ağaçlandırma yapması gerekiyor. Yeşili korumak ve yeni yeşil alanlar oluşturmak, hepimizin vatandaşlık görevidir. Karacabey Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de ilçemizde belirlenen yerlere fidan dikmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Öğrencileri karne heyecanı sardı

   Öğrencileri karne heyecanı sardı

   *Karne günü geldi-çattı. Okullarda bugün ilk dönem için son ders zili çalacak. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği bugün, aileler için de heyecan dorukta. Kimi karneler sevindirecek; kimileri hayal...

  • Ayhan Salman Radyo Yörem’de

   Ayhan Salman Radyo Yörem’de

   AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, 19 Ocak Cuma (bugün) saat 17.00'de Radyo Yörem'in konuğu olacak. Bursa'daki radyoların ortak olarak yayınladığı 'Bursa Gündem'in bu haftaki konuğu, AK Parti Bursa İl...

  • İHH’nin 32. Yardım Tırı bugün uğurlanıyor

   İHH’nin 32. Yardım Tırı bugün u...

   Karacabey İHH Temsilciliği, Suriye'nin İdlip kentindeki sivillere gönderilmek üzere hazırladığı 32. Yardım Tırı'nı bugün uğurluyor. Suriye'de zor günlerden geçen halka yardım elini uzatmak isteyen herkesi...

  • Ziraat Odası’ndan Tarım Toplantısı’na davet

   Ziraat Odası’ndan Tarım Toplant...

   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem 23 Ocak 2018 Salı günü saat:10.30'da Ticaret Borsası'nda tarım ile ilgili sorunların dile getirileceği bir toplantı düzenleyeceklerini duyurdu. Erdem, “Odamız...

  • Yaralı şahinlere sahip çıktılar

   Yaralı şahinlere sahip çıktılar

   Karacabey Belediye personeli Levent Özkan ile Serhat Güler, ayrı zamanlarda buldukları iki yaralı şahine sahip çıktı. İki personel, yaralı şahinleri ölüme terk etmek yerine zabıta aracılığıyla Yaban Hayatı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR