Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Yeşil Karacabey” için el ele!
a aa
Tarih : 31 Mart 2012 0:00
“Yeşil Karacabey” için el ele!
“Yeşil Karacabey” için el ele!
reklam

Park ve Bahçelerden Sorumlu Düzgören, halktan destek istedi:

*Bugün saat 14.00’te Çamlık altındaki Panayır Yeri’nde 32 dönümlük alana 3 bin adet fıstık çamı dikilecek.

            Heyelan bölgelerinin ve kamuya ait boş alanların ağaçlandırılması konusunda halktan da destek isteyen Düzgören, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Karacabey bırakmanın sorumluluğuna dikkat çekti.

Şu ana kadar yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında kamuoyunu bilgilendiren Düzgören, amaçlarının “Yeşil bir Karacabey”  yaratmak olduğunu söyledi.

            Belediye olarak Çamlık altındaki eski Panayır yerine 170 adet fıstık çamı diktiklerini belirten Düzgören, bugün Belediye’nin de katkılarıyla Yeşil Vizyon adlı kuruluşun organizasyonu sonucu Arıtma Tesisleri önündeki 32 dönümlük alana 3 bin adet daha fıstık çamı dikileceğini duyurdu. Düzgören, saat 14.00’te düzenlenecek ağaç dikim törenine tüm ilçe halkını davet etti.

Kısa sürede gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler hakkında bilgi veren Talih Düzgören, Panayır yerinde Emekli Öğretmen Mustafa Erdoğan Parkı’nda da ağaçlandırma çalışmalarına başlayacaklarını duyurdu.

Söz konusu bölgeye 120 adet çınar, 120 adet ıhlamur, 60 defne, 20 adet iğde ağacı diktiklerini ifade eden Düzgören, bu ağaçların iklime elverişli olması nedeniyle tercih edildiğini vurguladı.

Jandarma-Su deposu altındaki heyelan alanının çöpten kurtarılarak ağaçlandırılmaya başlandığını belirten Düzgören, mesire alanı olarak düşündükleri bu bölgeye 500 adet daha fıstık çamı ekeceklerini kaydetti. Düzgören, söz konusu bölgeye sürekli çöp atıldığını belirtirken, “Bu alanı tel örgülerle çevireceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, buraya çöp atanları gördüklerinde Belediyeye bildirmeleridir. Bu alanlardaki ölü olanı canlandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Endüstri Meslek Lisesi’nin arkasındaki banketlere 6 metre arayla çınar ve ıhlamur ağacı dikimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Düzgören, Atatürk Kültür Parkı kenarındaki azmaklarda peyzaj çalışması yaptıklarını ve bölgeye çam, çınar, ıhlamur ve kestane ağırlıklı ağaçlar dikeceklerini dile getirdi.

Karacabey Belediyesi’nin yeşile büyük önem verdiğini belirten Park ve Bahçeler Müdür Vekili Talih Düzgören, “Belediye olarak yeşile büyük önem veriyoruz. Gelecek nesillerimize havası temiz, daha yeşil ve çağdaş bir şehir bırakabilmek tek hedefimizdir. Yeşilin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı günümüzde, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmamız için herkesin elinden geldiğince ağaçlandırma yapması gerekiyor. Yeşili korumak ve yeni yeşil alanlar oluşturmak, hepimizin vatandaşlık görevidir. Karacabey Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de ilçemizde belirlenen yerlere fidan dikmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karacabey'in Sultaniye, Akhisar, Tophisar ve İsmetpaşa köylerinde yaşayan vatandaşlar, Karadere'de öldürücü boyutlara ulaşan kirlilik nedeniyle isyan etti. Sultaniye Köyü'nde eylem yapan vatandaşlar,...

  • Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı. Başkan Özkan mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa...

  • Belediye’den Kitap ve Yöresel Ürünler Fuarı

   Belediye’den Kitap ve Yöresel ...

   Geçmişten bu yana güçlü tarım ve sanayisi ile bilinen ve son dönemde gösterdiği eğitim, kültür, sosyal ve sportif atılımlarla önemli bir gelişimin yaşandığı Karacabey'de, kültürel etkinlikler de hız...

  • Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   *Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey'de de büyük bir sevinç ile kutlanan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kapsamında, çocukların coşkusuna ortak olmak için harekete geçen Karacabey Belediyesi,...

  • Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Karacabey'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 98. yılı coşku içinde törenlerle kutlandı. Dün makam ziyaretleriyle başlayan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR