Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Yeniköy ve Kurşunlu’ya hizmete devam!”
a aa
Tarih : 02 Temmuz 2019 12:40
“Yeniköy ve Kurşunlu’ya hizmete devam!”
“Yeniköy ve Kurşunlu’ya hizmete devam!”
reklam

*Bursa Büyükşehir Belediyesi bir taraftan Türkiye’nin tek parça halindeki en uzun sahillerinden biri olan Karacabey sahilindeki çalışmaları sürdürürken, diğer taraftan bölgeye ulaşımın daha konforlu hale gelmesi için asfaltlama çalışmalarına hız verdi.

Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin denize açılan kapılarından biri olan ve Türkiye’nin tek parça halindeki en uzun sahillerinden birine sahip Karacabey Yeniköy’deki sahil düzenleme ve Kurşunlu yolu asfaltlama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine sahip Karacabey Yeniköy’deki sahil bandını da tatilciler için konforlu bir hale getirdi. Geçtiğimiz hafta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve Kurşunlu Mahalle Muhtarı Halim Şükür, Bayramdere Mahalle Muhtarı Nihat Altın, Büyükşehir ve Karacabey Belediyesi daire amirleri ile birlikte bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Daha sonra balıkçı teknesi ile denize açılan Başkan Aktaş, Karacabey sahil bandının güzelliklerini denizden görme fırsatı da buldu.
Karacabey sahiline ilgi artıyor
Bursa’nın 17 ilçesinin de ayrı özellik ve güzelliklere sahip olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey’in de en özel ilçelerden biri olduğunu vurguladı. Karacabey’in sahil kenti kimliğini öne çıkaracak sahil düzenleme çalışmalarını geçtiğimiz yılsonu tamamladıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Çalışmalar kapsamında 400 bin metrekarelik alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, sergi alanları, kumsal alanda ahşap yürüyüş yolları, dinlenme alanları, duş ve soyunma kabinleri, spor alanları ve aydınlatma çalışmaları yaptık. Var olan eksiklikleri de yerinde tespit edip, en kısa zamanda gidereceğiz. Yine Yeniköy plajı, Malkara plajı ve Kurşunlu plajında ekiplerimiz tarafından düzenli olarak kum eleme ve plaj temizleme çalışması yapılıyor. Karacabey plajlarından 2017 yılında 715 metreküp ve 2018 yılında da 1086 metreküp atık toplandı. Bu rakamlar da sahilin daha fazla kullanılmaya başladığını gösteriyor” diye konuştu.
Konforlu ulaşım
Kurşunlu Mahallesi’nde devam eden sıcak asfalt kaplama çalışmasını da yerinde inceleyen Başkan Aktaş, Kurşunlu’daki 6,5 kilometrelik yolun genişliğinin ilk etapta 5 metreden 9 metreye çıkarıldığını vurguladı. Yolun 2100 metrelik bölümündeki sıcak asfalt kaplama çalışmalarının başladığını ifade eden Başkan Aktaş, “Kalan 4400 metrelik kısımda sathi kaplama çalışmaları devam ediyor. Yaptığımız bu çalışmaların bölgedeki aktiviteyi daha da hareketlendireceğine inanıyorum. Burada da Karacabey Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Ben bu sıcak havaya rağmen çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve çalışmaların bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, ise, Karacabey’e her alanda en iyi hizmeti getirebilmek adına Bursa milletvekilleri, Büyükşehir ve Karacabey Belediyesi ile uyum içinde gece gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı.
İşcan, “Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu bölgelerini de içine alan sahil düzenleme çalışmaları geçtiğimiz yılsonunda tamamlanırken, tespit edilen eksiklikler de bir bir gideriliyor. Karacabey sahil düzenleme çalışmaları kapsamında yaklaşık 400 bin metrekarelik alan sil baştan elden geçirilirken, kum eleme aracıyla plaj düzenli olarak temizleniyor. Öte yandan tatilcilerin bölgeye daha konforlu ulaşımının sağlanması amacıyla Kurşunlu Mahallesi’nde de sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. İlçemizin turizmden daha fazla yararlanabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Gerek Bursa milletvekillerimiz, gerek Büyükşehir ve Karacabey Belediyelerimiz ile birlikte koordineli çalışarak, eksiklikleri belirliyor ve yapılan çalışmaları takip ediyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihayet yandı!

   Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihay...

   Karacabey'de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağı'nda bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunun geçtiğimiz haftalarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması sonrası...

  • Meclis Pazartesi ‘Olağanüstü’ toplanacak!

   Meclis Pazartesi ‘OlağanüstüR...

   Karacabey Belediyesi, önümüzdeki Pazartesi günü 3 gündem maddesini karara bağlamak amacıyla 'Olağanüstü' toplanacak. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca, Temmuz/ 2019 Dönemi Olağanüstü Meclis...

  • Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

   Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimiz...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin önemli tohumculuk firmalarından Limagrain'in Türkiye Genel Müdürü Dr. Cenk Saraçoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede ilçedeki tarımsal ve teknolojik...

  • M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını yaptı

   M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını y...

   İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Tevfik Demir başkanlığında görev dağılımını yaptı. İyi Parti'den yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun üçüncü...

  • “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ve yok etme planıdır”

   “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ...

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, “11. Kalkınma Planı, AKP'nin 17 yıldır tarımda yaşattığı olumsuzlukları kayıt altına aldığı, özeleştiri yaptığı ama buna da devam edeceğine dair bir tutum...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.