Yarın tüm okullarda İstiklal Marşı okunacak

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından başlatılan etkinlikle, 11 Ocak 2021 Pazartesi günü (yarın) saat 10.00’da ülke genelinde tüm okullarda eş zamanlı olarak İstiklâl Marşımız okunacak ve Bayrak töreni yapılacaktır. Bu kapsamda ilçemizde de aynı tarih ve saatte  tüm okullarımızda İstiklâl Marşımız okunacaktır. Öğrencilerimiz ve velilerimiz İstiklâl Marşımızı okumaya evlerinden eşlik edecektir.

Bakan Selçuk şu ifadelere yer verdi: “Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz. Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor. Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak.”

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 11 Ocak 2021 Pazartesi günü (yarın) Saat 10.00’da Bursa Yıldırım Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu’ndaki törene katılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir