Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
a aa
Tarih : 10 Ocak 2019 18:58
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

İlçemizin gündemi yerel seçimlerde partilerin adaylarıyken Aralık ayının son günlerinde Ziraat Odamızın delege seçimleri sonucunda bir anda değişti. Yerel seçimlerdeki adaylardan önce Şubat ayında yapılacak, Ziraat Odası kurultayına döndü, gözler.
Eski-yeni, yaptık-yaptırdık, siyasi partilerin güç gösterisi, siiiiiiz-biiiiiiz….. İkilemlerine sıkıştırılan seçim. Tıpkı Amerikanvari seçim kampanyalarına dönmüştü, zaten. Üstüne din temaları da işlenmeye başlanılınca, Öz yok, söööz püüüüffff !
Birden fazla aday adı dolaşıyor, ağızlarda. Ne yazık ki taraftar mı desek delege mi desek içinden çıkamadım. Hiç kimse Karacabey ve Türkiye’mizin Tarımından tek harf kullanmıyor, bir kısımda da “Biz ne yapabiliriz ki” ya da “onca gittik, rapor verdik” dışında bir şey konuşulmuyor. Aday olarak gösterilen arkadaşlarımızın birçoğu Köylümüzün, Çiftçimizin üretimden gelen gücünün farkında değil. Malkoçoğlu pozisyonunda görünüp yalın kılıç savaşacak savaşçı rolünde. Birçoğu ardında üreticinin üretimden gelen gücünü görmüyor ve acısı kabullenmiyor. Delegeleri seçen üreticilerde son yirmi yılda olduğu biz ne yapabiliriz teslimiyetçiliği içinde.
Bir buğday tohumundan gramlarca unu elde ettiren, bir domates tohumundan kilolarca salça ve yenilecek domates üreten, bir pancar tohumundan kilolarca tatlılarımıza şeker üreten bir güce, aylar süren soğuk-sıcak; yağmur-kar demeden çalışan bir Üretim Emek Ordusuna bu teslimiyetçilik hiç yakışmıyor.
17 yıl çiftçimin, köylümün ürettiğini hammadde olarak işleyen kesimde çalıştım. Tarlayla haşır neşir olmuşluğum yok. Eh eş dostun tarlasından topladığım ürünler dışında 1 saatim bile tarlada geçmedi. Amma çalıştığım kesimde hammaddeyi sağlayan çiftçi ve köylü sayesinde ekmeğimi kazandım. Pazardan onların ürettiğinden alarak sofra kurdum. Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı yoktur ki; çiftçiye ve köylüye minnet duyması gerekmeyen.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir demet pırasa alırken üşüdüm diye hayıflanırken siz saatlerce deste yaptınız.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir kilo domates seçmek için ezik-çürük ayırırken siz tonlarca domatesi taşıyarak römorka koydunuz.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir kilo biber almak için eğildiğimizde uuufff diye hayıflanırken siz saatlerce dalına çocuğunuz gibi bakarak eğilerek topladınız.
Gücünüzün Farkına Varın!
Türkiye yepyeni bir döneme giriyor. Üretimden yana olmayan, üretim ekonomisinden yana olmayan tüm düşünceler bertaraf olacak.
Ve bu yeni dönem ancak ve ancak Üretimden yana Üretim Ekonomisinden yana olanlarca başarıya ulaşacak.
Büyük göreviniz başlıyor. Delege belirlediğiniz adaylar aracılığıyla bunu bildirin. Başkan Adayları size gelirse ya da rastlaştığınız yerde sorun, sorgulayın.
ÜRETEN; ÜRETİMDEN GELEN GÜCÜNÜ YALNIZCA ÜRETİMDEN YANA OLANI BAŞINA SEÇERSE KAZANACAKTIR!
Seçimler, Türkiyemize ve Karacabey’imize Uğurlu Kutlu Olsun!

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Uğur’dan, Özkan’a sert gönderme!

   Uğur’dan, Özkan’a sert gön...

   Karacabey İYİ Parti İlçe Başkanı Erdem Uğur, Belediye Başkanı Ali Özkan'ın, Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde yaptığı kendisi ile ilgili konuşmasına yanıt verdi. Mesnetsiz sözlerle, siyasi...

  • BOZBEY KARACABEYLİLERLE KUCAKLAŞTI

   BOZBEY KARACABEYLİLERLE KUCAKLAŞTI

   Karacabey'i ziyaret eden Millet İttifakı'nın Cumhuriyet Halk Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Ticaret Sanayi Odası, Muhtarlar Derneği, pazar...

  • Sadık Yılmaz MTAL gururlandırdı

   Sadık Yılmaz MTAL gururlandırdı

   Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleşen “50. TÜBİTAK Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Finali”nde 110 tarih projesi içinden ilk 10'a girmeyi başaran Karacabey Sadık Yılmaz Mesleki...

  • Belediye orman kampı tesisini bünyesine kattı

   Belediye orman kampı tesisini bünyesi...

   *Karacabey Belediyesi, Yeniköy'ün en eski yapılarından biri olan ve 5 yıldır davalık olması nedeniyle bakımsız bir halde kaderine terk edilen orman kampı tesisini, uzun uğraşlar sonucunda bünyesine katmayı...

  • ERHAN KINDIR’DA AĞAÇ DİKME BAYRAMI

   ERHAN KINDIR’DA AĞAÇ DİKME BAYRAMI

   *Okul bahçesi 200 ağaçla yeşillendirilirken, çevreci öğrencilerin profesyonellere taş çıkartan tiyatro etkinliğindeki başarılı performansları izleyicileri mest etti. *Orman Haftası nedeniyle Yeşil Hedef Doğa...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR