Karacabey Meltem Gazetesi
» 
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
a aa
Tarih : 10 Ocak 2019 18:58
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
ÜRETİMDEN GÜCE İNANANLAR KAZANMALI!
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

İlçemizin gündemi yerel seçimlerde partilerin adaylarıyken Aralık ayının son günlerinde Ziraat Odamızın delege seçimleri sonucunda bir anda değişti. Yerel seçimlerdeki adaylardan önce Şubat ayında yapılacak, Ziraat Odası kurultayına döndü, gözler.
Eski-yeni, yaptık-yaptırdık, siyasi partilerin güç gösterisi, siiiiiiz-biiiiiiz….. İkilemlerine sıkıştırılan seçim. Tıpkı Amerikanvari seçim kampanyalarına dönmüştü, zaten. Üstüne din temaları da işlenmeye başlanılınca, Öz yok, söööz püüüüffff !
Birden fazla aday adı dolaşıyor, ağızlarda. Ne yazık ki taraftar mı desek delege mi desek içinden çıkamadım. Hiç kimse Karacabey ve Türkiye’mizin Tarımından tek harf kullanmıyor, bir kısımda da “Biz ne yapabiliriz ki” ya da “onca gittik, rapor verdik” dışında bir şey konuşulmuyor. Aday olarak gösterilen arkadaşlarımızın birçoğu Köylümüzün, Çiftçimizin üretimden gelen gücünün farkında değil. Malkoçoğlu pozisyonunda görünüp yalın kılıç savaşacak savaşçı rolünde. Birçoğu ardında üreticinin üretimden gelen gücünü görmüyor ve acısı kabullenmiyor. Delegeleri seçen üreticilerde son yirmi yılda olduğu biz ne yapabiliriz teslimiyetçiliği içinde.
Bir buğday tohumundan gramlarca unu elde ettiren, bir domates tohumundan kilolarca salça ve yenilecek domates üreten, bir pancar tohumundan kilolarca tatlılarımıza şeker üreten bir güce, aylar süren soğuk-sıcak; yağmur-kar demeden çalışan bir Üretim Emek Ordusuna bu teslimiyetçilik hiç yakışmıyor.
17 yıl çiftçimin, köylümün ürettiğini hammadde olarak işleyen kesimde çalıştım. Tarlayla haşır neşir olmuşluğum yok. Eh eş dostun tarlasından topladığım ürünler dışında 1 saatim bile tarlada geçmedi. Amma çalıştığım kesimde hammaddeyi sağlayan çiftçi ve köylü sayesinde ekmeğimi kazandım. Pazardan onların ürettiğinden alarak sofra kurdum. Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı yoktur ki; çiftçiye ve köylüye minnet duyması gerekmeyen.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir demet pırasa alırken üşüdüm diye hayıflanırken siz saatlerce deste yaptınız.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir kilo domates seçmek için ezik-çürük ayırırken siz tonlarca domatesi taşıyarak römorka koydunuz.
Siz Köylülerim; Siz Çiftçilerim bizler bir kilo biber almak için eğildiğimizde uuufff diye hayıflanırken siz saatlerce dalına çocuğunuz gibi bakarak eğilerek topladınız.
Gücünüzün Farkına Varın!
Türkiye yepyeni bir döneme giriyor. Üretimden yana olmayan, üretim ekonomisinden yana olmayan tüm düşünceler bertaraf olacak.
Ve bu yeni dönem ancak ve ancak Üretimden yana Üretim Ekonomisinden yana olanlarca başarıya ulaşacak.
Büyük göreviniz başlıyor. Delege belirlediğiniz adaylar aracılığıyla bunu bildirin. Başkan Adayları size gelirse ya da rastlaştığınız yerde sorun, sorgulayın.
ÜRETEN; ÜRETİMDEN GELEN GÜCÜNÜ YALNIZCA ÜRETİMDEN YANA OLANI BAŞINA SEÇERSE KAZANACAKTIR!
Seçimler, Türkiyemize ve Karacabey’imize Uğurlu Kutlu Olsun!

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR!

   SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HA...

   *Terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanan Sinan Çiftçi, geçen hafta polis tarafından getirildiği Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorgulandı. Mahkeme, 1 yıldan, 5 yıla kadar hapsi istenen Sinan...

  • Özkan’dan özverili personele teşekkür!

   Özkan’dan özverili personele teş...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yeni Mahalle'de yaşanan sel felaketinde gece yarısından başlayarak büyük fedakârlık ile müdahale eden ve zararı en...

  • BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   Karacabey'de yapılan Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) Grup Tarama Uygulamasının ilk 7 oturumu başarıyla tamamlandı. Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “BİLSEM Grup...

  • Erol’dan Cumhur İttifakı açıklaması

   Erol’dan Cumhur İttifakı açıklam...

   Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve genel merkezin aldığı karar neticesinde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde...

  • İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH Karacabey Temsilciliği Başkanı Hüseyin Kahraman, İHH'nin Suriye'deki yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kahraman ayrıca 25 Ocak Cuma günü Cuma namazını müteakip Hacı Erol Onur Hidayet Camii önünde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR