Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Terör, ancak İslam kardeşliği ile çözülür!
a aa
Tarih : 25 Eylül 2012 0:00
Terör, ancak İslam kardeşliği ile çözülür!
Terör, ancak İslam kardeşliği ile çözülür!
reklam

Karacabey Saadet Partisi Başkanı Gürsoy Yıldız, seçim startına başladıklarını duyurdu. Artan terör saldırıları, Suriye’deki iç savaş ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içeren çirkin film hakkında da açıklamalarda bulunan Yıldız, “Terör ancak İslam kardeşliği ile çözülür” dedi. Yıldız, “Suriye'de yaşananlar bütün Müslümanların sorunudur. Bu sorunu bütün Müslümanlar bir araya gelerek çözmek zorundadır” yorumunda bulundu.

Aylardır Türkiye'nin terör saldırılarıyla sarsıldığını ve her gün şehit haberleriyle millet olarak ciğerlerimizin yandığını bildiren Saadet Partisi İlçe Başkanı Gürsoy Yıldız, “Terör içeriden taban ve destek bulamıyor. Ülkemizde meydana gelen terör hadiseleri tamamen dış bağlantılıdır. Türkiye'nin stratejik ortaklarını gözden geçirmelidir” diye konuştu.

Yıldız, Saadet Partisi Genel Merkezinin seçim startını verdiğini ve Karacabey örgütü olarak seçime Milli Görüş camiasına yakışır bir şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Dünya ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yıldız, son aylarda meydana gelen terör saldırılarını kınadı. Meydana gelen olayların dış bağlantılı olarak gerçekleştirildiğini bildiren Yıldız, Türkiye'nin stratejik ortakları tarafından istihbarat zaafiyetine uğratıldığına dikkat çekti.

Terör örgütünün Türkiye'den daha iyi bir istihbarata sahip olduğunu belirten Yıldız, “Terör içeriden taban ve destek bulamıyor. Ülkemizde meydana gelen terör hadiseleri tamamen dış bağlantılıdır. Türkiye'nin stratejik ortaklarını gözden geçirmelidir. Terör örgütü Türkiye'nin stratejik ortakları tarafından istihbari olarak beslenmektedir. Bunu bütün dünya biliyor ancak ne hikmetse bir tek hükümetimiz bilmemektedir veya bilmek istememektedir” dedi.

Katliamlar tasvip edilemez

ABD ve İsrail'in verdiği istihbarat bilgilerine güvenilemeyeceğini belirten Yıldız, Türkiye'nin artık kendi istihbaratını kendisinin yapması gerektiğini söyledi. Ülkemizin her türlü teknolojiye ve o teknolojiyi üretecek birikime sahip olduğunu kaydeden Yıldız, İsrail'in son dönemlerde terör örgütüne sattığı yeni teknolojik dinleme cihazlarına ve örgütün elindeki silahlara dikkat çekti. Bölgemizdeki gelişmeleri de değerlendiren Yıldız, Suriye'de yaşanan katliamları kimsenin tasvip edemeyeceğini ifade etti.

Bu ülkenin de ABD ve batının müdahalesi neticesinde bir iç savaşa sürüklendiğini hatırlatan Yıldız, “Suriye'de olan olaylara kayıtsız kalınması mümkün değildir. Bir yerde canı yanan bir Müslüman varsa mutlaka onların dertleri ile dertlenmemiz lazım. Bu nedenle Suriye'de yaşananlar bütün Müslümanların sorunudur. Bu sorunu bütün Müslümanlar bir araya gelerek çözmek zorundadır. ABD, batı ve Nato Suriye'ye girmemelidir.

Derhal İslam Birliği kurulmalı ve hemen ardından da İslam Nato'su kurulmalıdır. ABD Suriye'ye Türk askerinin girmesini sağlamak için çaba göstermektedir. Suriye ile Türkiye arasında bir ara tampon bölge oluşturmak ve Çekiç Gücü yeniden etkin hale getirmek isteyen ABD ve batı, bölgemizdeki terörün daha da güçlenmesini, İran ve Türkiye'nin bu terör vasıtasıyla zayıflatılmasını hedeflemektedir" dedi.

İslam en üstündür dindir

Küresel emperyalizmin İslam düşmanlığını geliştirmek, İslam coğrafyalarının işgali için zemin hazırlamak için dünya üzerinde çeşitli etkinlikler geliştirdiğini belirten Saadet Partisi İlçe Başkanı Gürsoy Yıldız, “İslam, Hakk'ı üstün tutan bir dindir. Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V), hak peygamber ve son peygamberdir. ABD'de İslam'a, Müslümanlara ve Peygamberimize hakaret içeren 'Müslümanların Masumiyeti' isimli film kabul edilemez.

Filmin yapımcısı da zaten filmi provokatif amaçla yaptığını itiraf etti. İslam dünyası ve Müslümanlar çeşitli protestolarla bunu tel'in ediyor. İslam en üstündür ve ondan daha üstünü yoktur. Dünya'da huzur ve barış ancak İslam'la mümkündür. İslam düşmanları ne yaparlarsa yapsınlar Hakk'ı üstün tutan İslam hâkim olacaktır” şeklinde sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

  • Perinçek; Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi

   Perinçek; Erdoğan’ı sert sözlerl...

   Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Doğu Perinçek ;“Katil Esad” söylemine karşı çıktı. Irak'ta “Katil Saddam” dedikten sonra “Barzanistan”ın...

  • İşcan, “Eğitime her zaman tam destek!”

   İşcan, “Eğitime her zaman tam destek!”

   *AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerken, eğitime her zaman destek vermeye devam edeceklerini söyledi. AK Parti Karacabey İlçe Başkanı...

  • Kurur, “Türkiye iflas etmiş”

   Kurur, “Türkiye iflas etmiş”

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Kurur, hükümetin üretim seferberliğine önem vermesi gerektiğini söyledi. Kurur, “Türkiye iflas etmiş, eski sistemin sağına soluna yama yaparak çıkış arıyorlar....

  • “İsraftan derhal vazgeçilmelidir”

   “İsraftan derhal vazgeçilmelidir”

   Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, ülke gündemiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Koçak, açıklamasına başlarken tüm İslam âleminin Hicri yılbaşını kutladı. İkiz Kuleler'e 11 Eylül'de saldırı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR