Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
a aa
Tarih : 05 Haziran 2015 10:26
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin tarımla ilgili seçim beyannamesini paylaştı. Çiftinin yüzünün CHP iktidarında güleceğini belirten İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarım, CHP ile şahlanacak” dedi.
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
reklam

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin tarımla ilgili seçim beyannamesini paylaştı. Çiftinin yüzünün CHP iktidarında güleceğini belirten İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarım, CHP ile şahlanacak” dedi.
CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin iktidara gelmesiyle birlikte izleyeceği politikaları paylaştı. Çiftçilere sağlanacak ekonomik destekleri ana başlıklar halinde sıralayan Gönül Avil, “Çiftçimizin üretim amaçlı kullanacağı mazotun litresini 1,5 TL’ye düşüreceğiz.
Tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primlerini 30 yaşına kadar Hazine’den karşılayacağız. Teşvik edilecek tarım ürünlerini bir yıl önceden açıklayacağız. Başka geliri olmayan çiftçiye, hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacağız. Aile işletmelerin ve küçük çiftçilerin, ürünleri doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak kurumsal düzenlemeler hazırlandı. Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliğini devlet güvencesi altına alacağız” dedi.
“Toprak rejimi” ile ilgili maddeleri sıralayan CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, “Hazine arazilerinin tarım üretimine kazandırılması için toprak toplulaştırma faaliyetlerini, Arazi Edindirme Ofisi’yle yürüteceğiz.
Hazineye ait arazileri, tarım potansiyeli açısından yeniden değerlendirerek, sınıflandıracak ve kademeli olarak üretime kazandıracağız.
Uygun hazine arazilerinin, belirlenen ilkeler doğrultusunda tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere 49 yıllığına kiralanabilmesini sağlayacağız.
Toprak toplulaştırma faaliyetlerinde tarımsal etkinliklerin sürdürülebilir olmasını destekleyecek bir modeli uygulamaya koyacağız.
Toprak toplulaştırmadaki kıstasları bölgesel farklılıkları ve ürün çeşitliliğini dikkate alarak belirleyeceğiz.
Mera alanlarını ıslah edecek, meraların amacının dışında kullanılmasına izin vermeyeceğiz.
Mera yönetim birliklerini etkinleştirecek, yem bitkisi ekimlerini tamamlayacak ve meraları kullanan çiftçilerin eğitimlerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Tarımsal ve hayvansal üretim merkezleri ile araştırma, geliştirmeye yönelik yapılacak çalışmaları da aktaran CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tüm merkezi ve bölgesel araştırma enstitülerini bir çatı altında toplayıp eşgüdüm içerisinde çalıştıracağız.
Yeni üretim teknikleri ve yeni ürünler konusunda, çiftçilere görerek öğrenme olanağı sağlamak amacıyla uygulama bahçeleri, ahırları kuracağız.
Kurum bünyesinde bölgesel bazda araştırmalar yapılabilmesi için, mevcut laboratuarları çağın gerekliliklerine göre güncelleyecek ve yeni laboratuarlar kuracağız.
Çiftçi ve işletmelerin AR-GE süreçlerine ortak projeler geliştirerek dahil olmalarını sağlayacağız.
Bölgesel araştırmaları bir veri tabanında kullanacağız. Araştırmaların çıktılarını ekonomik değer üretme ve nihai ürün geliştirmeye katkı sağlama potansiyelleri çerçevesinde ele alacağız.
Kurum bünyesinde makine ve donanım parkları kurarak küçük çiftçilerin ve işletmelerin teknolojik yatırımlara finans ayırmadan büyümelerine olanak tanıyacağız.
Kurum çalışanları aracılığıyla çiftçilere ve küçük üreticilere, ziraat ve gıda mühendisliği başta olmak üzere gereken uzmanlık desteğini vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR!

   SİNAN ÇİFTÇİ’NİN 5 YILA KADAR HA...

   *Terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanan Sinan Çiftçi, geçen hafta polis tarafından getirildiği Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorgulandı. Mahkeme, 1 yıldan, 5 yıla kadar hapsi istenen Sinan...

  • Özkan’dan özverili personele teşekkür!

   Özkan’dan özverili personele teş...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yeni Mahalle'de yaşanan sel felaketinde gece yarısından başlayarak büyük fedakârlık ile müdahale eden ve zararı en...

  • BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   BİLSEM Grup Tarama Uygulaması başladı

   Karacabey'de yapılan Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) Grup Tarama Uygulamasının ilk 7 oturumu başarıyla tamamlandı. Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “BİLSEM Grup...

  • Erol’dan Cumhur İttifakı açıklaması

   Erol’dan Cumhur İttifakı açıklam...

   Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve genel merkezin aldığı karar neticesinde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde...

  • İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH’den “Sıcacık Bir İyilik”

   İHH Karacabey Temsilciliği Başkanı Hüseyin Kahraman, İHH'nin Suriye'deki yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kahraman ayrıca 25 Ocak Cuma günü Cuma namazını müteakip Hacı Erol Onur Hidayet Camii önünde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR