Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
a aa
Tarih : 05 Haziran 2015 10:26
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin tarımla ilgili seçim beyannamesini paylaştı. Çiftinin yüzünün CHP iktidarında güleceğini belirten İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarım, CHP ile şahlanacak” dedi.
“Tarım, CHP ile şaha kalkacak”
reklam

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin tarımla ilgili seçim beyannamesini paylaştı. Çiftinin yüzünün CHP iktidarında güleceğini belirten İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarım, CHP ile şahlanacak” dedi.
CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, partisinin iktidara gelmesiyle birlikte izleyeceği politikaları paylaştı. Çiftçilere sağlanacak ekonomik destekleri ana başlıklar halinde sıralayan Gönül Avil, “Çiftçimizin üretim amaçlı kullanacağı mazotun litresini 1,5 TL’ye düşüreceğiz.
Tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primlerini 30 yaşına kadar Hazine’den karşılayacağız. Teşvik edilecek tarım ürünlerini bir yıl önceden açıklayacağız. Başka geliri olmayan çiftçiye, hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacağız. Aile işletmelerin ve küçük çiftçilerin, ürünleri doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak kurumsal düzenlemeler hazırlandı. Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliğini devlet güvencesi altına alacağız” dedi.
“Toprak rejimi” ile ilgili maddeleri sıralayan CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, “Hazine arazilerinin tarım üretimine kazandırılması için toprak toplulaştırma faaliyetlerini, Arazi Edindirme Ofisi’yle yürüteceğiz.
Hazineye ait arazileri, tarım potansiyeli açısından yeniden değerlendirerek, sınıflandıracak ve kademeli olarak üretime kazandıracağız.
Uygun hazine arazilerinin, belirlenen ilkeler doğrultusunda tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere 49 yıllığına kiralanabilmesini sağlayacağız.
Toprak toplulaştırma faaliyetlerinde tarımsal etkinliklerin sürdürülebilir olmasını destekleyecek bir modeli uygulamaya koyacağız.
Toprak toplulaştırmadaki kıstasları bölgesel farklılıkları ve ürün çeşitliliğini dikkate alarak belirleyeceğiz.
Mera alanlarını ıslah edecek, meraların amacının dışında kullanılmasına izin vermeyeceğiz.
Mera yönetim birliklerini etkinleştirecek, yem bitkisi ekimlerini tamamlayacak ve meraları kullanan çiftçilerin eğitimlerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Tarımsal ve hayvansal üretim merkezleri ile araştırma, geliştirmeye yönelik yapılacak çalışmaları da aktaran CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, “Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tüm merkezi ve bölgesel araştırma enstitülerini bir çatı altında toplayıp eşgüdüm içerisinde çalıştıracağız.
Yeni üretim teknikleri ve yeni ürünler konusunda, çiftçilere görerek öğrenme olanağı sağlamak amacıyla uygulama bahçeleri, ahırları kuracağız.
Kurum bünyesinde bölgesel bazda araştırmalar yapılabilmesi için, mevcut laboratuarları çağın gerekliliklerine göre güncelleyecek ve yeni laboratuarlar kuracağız.
Çiftçi ve işletmelerin AR-GE süreçlerine ortak projeler geliştirerek dahil olmalarını sağlayacağız.
Bölgesel araştırmaları bir veri tabanında kullanacağız. Araştırmaların çıktılarını ekonomik değer üretme ve nihai ürün geliştirmeye katkı sağlama potansiyelleri çerçevesinde ele alacağız.
Kurum bünyesinde makine ve donanım parkları kurarak küçük çiftçilerin ve işletmelerin teknolojik yatırımlara finans ayırmadan büyümelerine olanak tanıyacağız.
Kurum çalışanları aracılığıyla çiftçilere ve küçük üreticilere, ziraat ve gıda mühendisliği başta olmak üzere gereken uzmanlık desteğini vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   Karacabey'in siyasi gündemini de uzun süredir meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı...

  • Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   *Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Uluslararası Leylek Festivali', bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu. Karacabey'e bağlı 'leylek köyü' olarak bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde,...

  • SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hayvancılık Projesi!

   SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hay...

   SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi Açılış Toplantısı” Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığı'nı Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Tezel'in yaptığı Türkiye Süt, Et,...

  • “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2019 yılı başvuruları, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Çiftçi Kayıt Sistemi ve destek başvuruları için...

  • Denize girebilirsiniz!

   Denize girebilirsiniz!

   Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil şeridi ile İznik Gölü çevresinden alınan numunelerde halk sağlığını tehdit edecek bulguya rastlanmadığı bildirildi. İlk numune sonuçları, sahillerin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR