Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Tan’dan ‘Kadın’ Dayanışması!
a aa
Tarih : 06 Aralık 2018 15:58
Tan’dan ‘Kadın’ Dayanışması!
Tan’dan ‘Kadın’ Dayanışması!
reklam

Özel Karacabey Tan Okulları Özkocaman Kampüsü yönetici, öğretmen ve öğrencileri, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla önceki gün seçilmiş AK Parti Karacabey Belediye Meclis Üyeleri Hamiyet Özenli, Hatice Kılıç ile birlikte Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Esra Taştekin Palabıyık’ı ziyaret etti.
Özel Karacabey Tan Okulları Özkocaman Kampüsü Fen ve Anadolu Lisesi Müdiresi Ebru Tekin, Halkla İlişkiler Koordinatörü Yasemin Ungan, Tarih Öğretmeni Pınar Bulut ve 10. – 11. sınıf öğrencileri gerçekleştirdiği anlamlı ziyarette AK Parti Karacabey Belediye Meclis Üyeleri Hamiyet Özenli ile Hatice Kılıç’a çiçek ve hediye takdim etti.
Özel Karacabey Tan Okulları Özkocaman Kampüsü Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ebru Tekin, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Türkiye’nin dört bir yanında hatırlanırken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde bundan 84 yıl önce ‘Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’ tanınmasının gururu ile Karacabey Belediye Meclis Üyelerimiz Sayın Hamiyet Özenli, Sayın Hatice Kılıç ve değerli velimiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Esra Taştekin Palabıyık’ı ziyaret ederek günün anlamını paylaştık. Öğrencilerimizle beraber idealler, gelecek ve başarıları hakkında sohbet ettik. Misafirperverlikleri için çok teşekkür ederiz.” dedi.
Özenli, Kılıç ve Palabıyık da, bu önemli günde Özel Karacabey Tan Okulları Özkocaman Kampüsü yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin yaptığı anlamlı ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkür etti.
AK Parti Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hamiyet Özenli de, “5 Aralık 1934’te seçim kanunu ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda yapılan değişiklikle, kadınlarımız Mecliste temsil edilme hakkı kazandılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına verdiği değeri gösteren bu adımı, AK Parti daha da ileri seviyeye taşımıştır. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle, başörtülü kadınlarımızın da Meclis’te temsil edilme hakkını kullanması, üniversitelerde eğitim hakkından yararlanması ve devlet kurumlarında hizmet verebilme imkânı sağlandı. AK Parti’ni yaptığı bu reformlar ile kadınlarımız, gerçek anlamda ekonomik, siyasi ve akademik özgürlüklerine kavuşmuştur.
Seçme ve seçilme hakkının verilmesinin ardından 1935’te yapılan ilk seçimlerde Meclis’teki kadın temsil oranı yüzde 4.6’ydı. Bugün bu sayı, yüzde 18’lere kadar çıkmıştır. Ancak, nüfusa baktığımızda bu sayının yeterli olduğunu elbette söyleyemeyiz. Bu nedenle gerek partimizin kademelerinde, gerek Meclis’te temsil noktasında kadınlara verdiğimiz değeri daha ileri noktalara taşıma gayreti içindeyiz. Partimizin Meclis’teki 290 milletvekilinden yüzde 18.8’inin kadın olması bu konudaki hassasiyetimizi gösteriyor.
Sayın Gülten Kapıcıoğlu ve Sayın Hatice Kılıç ile birlikte Karacabey Belediye Meclisi’nde seçilmiş 3 bayan olarak görev yapmaktan her zaman gurur ve onur duyduk. İlçemiz için alınan kararlarda Karacabey Belediye Meclisi’nde kadın meclis üyeleri olarak önemli katkılar sunduğumuza inancımız tamdır. Kadınlar yaşamın her alanında önemli sorumluluklar üstlenebilmekte ve başarılı çalışmalara imza atmaktadırlar. İlçemizde bu sayının giderek artmasını temenni ediyorum. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 84. yılında tüm kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Karacabey Hamidiye Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan'ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi. Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak'ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan...

  • Mesrure Karan’ı yitirdik!

   Mesrure Karan’ı yitirdik!

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'nin Annesi Mesrure Karan, 83 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir böbrek yetmezliği hastalığıyla mücadele eden ve son 3 gündür de Bursa'da özel...

  • KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle her yıl yapılan Ramazan erzak yardımları bu yıl da muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Karacabey Ticaret ve Sanayi...

  • “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu anlamlı günün Türk Milleti için çok önemli olduğuna...

  • Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu dinmiyor

   Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu...

   *Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi, bu yıl da Dayı Karacabey Derneği iş birliği ile bakıma ve yardıma muhtaç yaklaşık bin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR