Özkan’dan şampiyon Belediyespor’a kutlama!

TFF 3. Lig 3. Grubu, ligin bitimine 6 maç kala en yakın rakibine 19 puan fark atarak şampiyon tamamlayan ve adını 2. Lig’e yazdıran Karacabey Belediyespor, geçtiğimiz hafta  ‘Şampiyonluk Yemeği’nde buluştu. Yemek sonrası ‘Şampiyonluk Pastası’nın da kesildiği programda konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey Belediyespor’umuz, ilçemizin ortak tescilidir. Bu başarıda her bir Karacabeyli’nin payı vardır.” dedi.

Coşkun Izgara Parkada’da düzenlenen ‘şampiyonluk’ yemeğine Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yanı sıra; Belediyespor Kulübü Başkanı İsmail Ülker, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, MHP İlçe Başkanı Hilmi Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık, tüm partilerin belediye meclis üyeleri, başarının mimarı Belediyespor Kulübü yöneticileri, teknik ekip ve futbolcular ile basın mensupları katıldı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte birlik ve beraberlik mesajları verildi. Sporda elde edilen bu önemli başarının ilçeyi bütünleştirdiği gözlenirken, kesilen şampiyonluk pastası sırasındaki mutluluk ise görülmeye değerdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker, önemli bir başarıya imza attıklarını vurgularken, “Bu zafer kenetlenmenin, birlik ve beraberliğin sonucudur. Başta futbolcu kardeşlerime, teknik ekibimize, kulüp yöneticilerime ve başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Ardından kısa birer konuşma gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı ve MHP İlçe Başkanı Hilmi Kaya; Belediyespor’un başarısıyla gurur duyduklarını belirterek, şampiyonlukta payı bulunan herkese teşekkür etti.

Karacabey Belediyespor’un yüzde 50 hissesine sahip olduğu öğrenilen, kulübün Asbaşkanı İşinsanı Remzi Cinoğlu ise, takımdaki futbolcuları ilk gördüğü andan itibaren şampiyon olacaklarına inandıklarını kaydetti. Teknik heyet ve futbolcuların bir sezon boyunca uyum içinde ve birlik beraberliği bozmadan mücadele ettiklerini ifade eden Cinoğlu, “Tüm futbolcu kardeşlerim delikanlı ve karakterli oyuncular. Bunu ilk anda onları izlerken gözlemledim ve bu takımın şampiyon olacağına inandım. Çok şükür bu hislerimde yanılmadım. Teknik ekibimiz de canla başla çalışarak önemli bir işe imza attı. Hepsini yürekten kutluyorum ve şampiyonlukta payı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Programda son olarak konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan ise, Belediyespor’un Karacabey’in ortak tescili olduğunu vurguladı. Elde edilen şampiyonlukta herkesin payı olduğunu belirten Başkan Özkan, “Bu tablo inanmışlık ve zafer tablosudur. Başarıya tüm şehir olarak kenetlendik, inandık ve başardık. Açıkçası sezonun başlarında bu takımın başarılı olamayacağını ve küme düşeceğini iddia edenler oldu. Ancak bu takım küllerinden yeniden doğarak ligin bitimine 6 maç kala en yakın rakibine de 19 puan fark atarak açık ara şampiyon oldu. Sayın Remzi Cinoğlu’nun da dediği gibi futbolcularımızın delikanlı ve karakterli olmaları başarıyı da beraberinde getirdi. Bu zafer herkesindir. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Umut ediyorum ki birlikte daha nice başarılar elde edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir