Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Özenli, “AK Parti kadınların yanında!”
a aa
Tarih : 08 Mart 2018 16:29
Özenli, “AK Parti kadınların yanında!”
Karacabey AK Parti Kadın Kolları '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ilçedeki emekçi kadınların anlamlı gününü kutladı
Özenli, “AK Parti kadınların yanında!”
reklam

Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ellerinde çiçeklerle bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Hamiyet Özenli başkanlığındaki Karacabey AK Parti Kadın Kolları yönetimi, Şehit anne ve eşleri ile engelli çocuğu olan annelerle birlikte ilçede hizmet veren emekçi kadınları ziyaret ederek “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı.
İlk olarak Şehit anne, eşleri ve engelli çocuğu olan anneler ile yatalak hasta kadınları evlerinde ziyaret eden AK Kadınlar, her zaman yanlarında olduklarının mesajını verdi.
Daha sonra Karacabey Belediyesi, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü’ndeki emekçi, Halk Eğitimi Merkezi’nde eğitim gören, Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki engelli, çarşı merkezinde çalışan esnaf ve eczacı kadınlarla birlikte, bayan kuaförleri de ziyaret eden AK Kadınlar, karanfil dağıtarak anlamlı günlerini doyasıya kutladı.
Ziyaretlerde sokaktaki kadın vatandaşlarla da bir araya gelen AK Kadınlar, kadının toplumdaki önemine dikkat çekti.
Programla ilgili konuşan AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, “Geleceğimizi yetiştiren, şekillendiren, koruyan kadınlarımızın sadece 8 Mart’ta değil her zaman yanındayız. Böylesine özel bir günde farkındalık oluşturmak istedik ve kadınların her zaman hatırlanması gerektiğine vurgu yaptık. Programımıza bugün ilk olarak Şehit anne ve eşleriyle birlikte engelli çocuğu olan annelerimizi ziyaret ederek başladık. Şehit annelerimiz en değerli varlıkları çocuklarını bu vatan için feda ettiler. Bunun değeri hiç bir şeyle ölçülmez. Bu ülke siz kadınlara çok şey borçlu. Sizler ve evlatlarınız bu vatana, bizlere emanetsiniz. Tüm şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.
Özenli, “Ziyaretlerimize daha sonra evde bakım ve engellilere destek hizmetlerinden yararlanan engelli çocuğu olan anneler ile Sosyal ve Ekonomik hizmet modelinden faydalanan kadınlarımızla devam ettik. Hasta kadınlarımızla ve Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki engelli kadınlarımızla da bir araya geldik.
İlçe merkezindeki işyerlerinde, evlerde, sokaklarda çalışan emekçi kadınlarımızın bire bir günlerini kutladık. Ayrıca kurumlarımızda çalışan kadınlarımızı da unutmayarak anlamlı günlerini kutlayarak, karanfil takdim ettik. AK Kadınlar olarak ilçe kadınlarımızı sadece özel günlerde değil yılın her günü hatırlamakta her zaman yanlarında olmaktayız. İhtiyaç sahibi, hayatla tek başına mücadele eden, varını yoğunu evlatlarına vakfeden kadınlarımıza sadece bir gün değil her gün destek oluyoruz. Kendi mutluluğundan önce hep başkalarının mutluluğunu önceleyen, etrafı mutlu olunca mutlu olabilen kadınlarımızı onlara tahsis edilmiş bu özel gün de biz mutlu edelim dedik, bu günü onlarla geçirmek istedik” diye konuştu.
Başkan Özenli, kadınların birlik olması halinde büyük işleri başarabileceğine dikkat çekerek, “AK Parti Hükümetleri boyunca kadınlar için birçok yenilik hayata geçirdik. Eğitimden sağlığa, iş hayatından siyasete kadar birçok alanda AK Parti’nin sağladığı yeniliklerle kadınlarımızın daha fazla temsili sağlandı. AK Parti kadroları; iktidarı boyunca, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu. Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele ettik. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’de artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor. Kadınların başta iş dünyası olmak üzere sosyal, kültürel ve siyasi hayata katılımları son on altı yılda çok önemli bir ivme kazanmıştır. Siyasete baktığımızda da geçmiş yıllara oranla en fazla kadın temsil oranı AK Parti Hükümetleri zamanında oldu. Kadınlara sahip çıkan oluşumun bir bireyi olmaktan gurur duyuyoruz. Bizler AK Parti ailesi olarak kadınlarımızın daha iyi, daha güzel bir ülkede yaşaması için var gücümüzle sahada çalışmaya devam edeceğiz. Kadınlarımızın ülkemizin geleceğine damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; bugünün anısına bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum.” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR