Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi çok iddialı!
a aa
Tarih : 28 Haziran 2013 0:00
Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi çok iddialı!
Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi çok iddialı!
reklam

Bursa'da hizmet veren Özel Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Karacabeyli öğrencileri bekliyor. İş garantili okulda kayıtların başladığı duyurulurken, birbirinden güzel ayrıcalıklara sahip olmak isteyen öğrencilerin bu fırsatı kaçırmaması istendi.

Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hakkında önemli bilgileri kamuoyuyla paylaşan Okul Kurucusu Mehmet Zeki Kaçar, Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alanlarında verdikleri eğitimlerle öğrencilere birçok ayrıcalıklar sunduklarını kaydetti. Diğer taraftan hiçbir Sağlık Meslek Lisesi'nde bulunmayan sosyal alanlar (voleybol, basketbol, masa tenisi ve satranç) ile de dört dörtlük hizmet sunduklarını dile getiren Kaçar, “Okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz kesinlikle iş bulamama gibi bir korku yaşamayacak. Staj yapılacak özel hastanelere alınacak personelin tamamı okulumuzdan mezun olacak öğrencilerden alınacaktır. A.T.T. ve Hemşirelik eğitimi alan öğrencilerimizin geleceği garanti altındadır” dedi.

Karacabey'den servis var!

Karacabey'den Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne gelmek isteyen öğrencilere büyük kolaylıklar sunduklarını dile getiren Mehmet Zeki Kaçar, “Bursa'nın girişinde (İzmir Yolu Caddesi No: 341 Nilüfer/Bursa) yer alan okulumuz, fiziki olarak çok iyi yerdedir. Karacabey'den okulumuza gelecek öğrencilerimiz için servis olanağı mevcuttur. Öğrencilerimizi 30 dakika içinde okulumuza getirilip, ders bitiminde de aynı şekilde Karacabey'e bırakacağız. Bunların yanı sıra, öğrencilerimiz isterlerse yatılı kalma olanağına da sahipler. Okulumuz ayrıca, Avrupa'da staj imkanı da sağlamaktadır” diye konuştu.

Yüksek kazanç imkanı

“Neden Sağlık Meslek Lisesi?” sorusuna ise çarpıcı yanıtlar veren Kurucu Müdür Mehmet Zeki Kaçar, şunları söyledi; “Toplumda saygınlığı olan bir mesleğiniz olur. Mezun olduğunuzda mesleğinize hemen bașlarsınız. Hastanelerin yaygınlașması nedeniyle iș bulma sıkıntısı yașamazsınız. Sağlık sektöründe iyi koșullarda ve yüksek ücretle çalıșırsınız. Üniversitelerin ilgili alanlarına ek katsayı ile girersiniz. Günümüzde sağlık sektörü hızla büyümekte ve gelişmektedir. Buna bağlı olarak da nitelikli sağlık personeli ihtiyacı artmaktadır.

Artan ihtiyaçtan doğan kontenjan ise sağlık meslek lisesi öğrencilerine, mezuniyetinden hemen sonra kendi mesleklerini icra etme şansı vermektedir. 4 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler mesleğinde nitelikli birer sağlık personeli olarak iş hayatına atılabilmekte ve üniversitelerin önlisans programlarına diğer liselerden farklı olarak “Sınavsız” ve lisans programlarına “Ek Puan” alarak yerleşip eğitimlerine devam edebilirler.

Sağlık meslek lisesi öğrencileri aldıkları mesleki eğitim programlarıyla nitelikli birer sağlık personeli olmalarının yanı sıra mesleki sorumluluğu küçük yaşta hissetmekte ve yaşıtlarından daha bilinçli ve olgun olarak iş hayatına atılmaktadır.

Sağlık meslek lisesi öğrencileri henüz staj yaparken para kazanma güdüsünü edinmekte ve mesleklerine tam olarak başladıklarında yaşam standartlarını yüksek seviyede tutarak birçok sektörden yüksek kazançlar elde etmektedir.”

Özel Bursa Ahmet Çelebi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenlerin; 0546 606 6161 ya da (0224) 413 42 75 – 76 numaralı telefonları arayabilecekleri belirtildi.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • “Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kavuşuyoruz”

   “Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lis...

   Karacabey, Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kavuşuyor. Harmanlı Mahallesi'nde bulunan ve öğrenci sayısının 10'un altına inmesi nedeniyle 2014 yılında eğitim öğretime kapatılan okul binasının Bursa...

  • Karne günü geldi-çattı!

   Karne günü geldi-çattı!

   Türkiye'de milyonlarca öğrenci bugün karne alacak ve heyecanla beklenen yaz tatiline girecek. 18 Eylül'de start verilen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için Karacabey'de yaklaşık 14 bin öğrenci ve bin öğretmen...

  • Tebrikler Şehit Bilal Kanat Ortaokulu!

   Tebrikler Şehit Bilal Kanat Ortaokulu!

   Geçtiğimiz Mart ayında başlayan, Karacabey'den 123 takımın, 12 branşta katıldığı Okul Sporları Müsabakaları mutlu bir haber ile sona erdi. İlçemizde yapılan grup müsabakaları sonucunda grubunu lider olarak...

  • DynEd’de Karacabey’e 5 ödül

   DynEd’de Karacabey’e 5 ödül

   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen İnternet Üzerinden Yabancı Dil Öğretme (DynEd) Projesi'nde Karacabey Okul, Öğretmen ve Öğrenci alanlarında toplamda 5 ödül alarak bir ilke imza atmıştır....

  • TÜBİTAK’ta büyük başarı!

   TÜBİTAK’ta büyük başarı!

   TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR