Öğrencilere sınava hazırlık semineri

Karacabey Atatürk İlköğretim Okulu 7. ve 8. sınıf öğrencilerine “Sınava nasıl hazırlanmalı?” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Okulun Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda emekli öğretmen İsmail Hakkı Özsarı, öğrencilere çok değerli bilgiler aktardı. Bilgilendirme toplantısı öncesi SBS sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Okul Müdürü Erdal Akdağ, Atatürk İlköğretim Okulu’nun her geçen yıl aşama kaydettiğini belirterek, fiziki şartların iyileşmesi, mevcut olanakların gelişmesi ile başarı grafiğinin bundan sonrada artarak devam edeceğini kaydetti.
İlköğretim 7. ve 8. sınıf öğrencileri için son derece önemli olan SBS sınavına hazırlık konusunda öğrencileri bilgilendiren emekli öğretmen İsmail Hakkı Özsarı, öğrencilerin günlük yaşamlarına son derece önem vermesi gerektiği üzerinde durdu. Özsarı, öğrencileri otobanda ilerleyen bir araca benzeterek, velilerin de aracın şoförü olduğunu söyledi.
Yaptığı benzetmeyle sıva hazırlanan öğrencileri, doğru yönlendirmesi gerekenlerin veliler olduğunun altını çizen Özsarı, gelecek planlarının ancak bilgili ve eğitimli ebeveynler tarafından yapılabileceğini vurguladı.
Özsarı, öğrencilerden sonra velilere de aynı konuda bilgilendirmenin önemli olduğuna vurgu yaparak, okul yönetiminin talep etmesi durumun da seve-seve yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir