Narhın’dan yeniden hükümete çağrı!

*Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, ” Ya Suriye ile doğrudan ilişki kurun yada milli hükümet için istifa edin” dedi.

Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Rıfat Narhın, Suriye’de yaşanan son gelişmeler sonrası bir basın açıklaması yaptı. Narhın; “2019’da Vatan Partisi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir çağrı yapmıştık. Ya Suriye doğrudan ilişki kurun ya da istifa edin. Çağrımızı yineliyoruz” diyerek açıklamasına başladı.

Narhın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Ak Parti içinde var olan ihvancı ve mezhep ayrılıkçılığı düşüncesi Suriye ile doğrudan ilişki kurulmasını engelliyor. Atatürk ‘ün Ön Asya siyasetinin gereğini yapmayanlar, adını bile anmayanlar Türkiye Cumhuriyetinin ulusal güvenliği için tehlikeli olmaya başladı. Astana ve Soçi süreçleri ile ilgili Cumhur ittifakının söylemleri provakatiftir. Ulusal güvenliğimizi, terörle mücadeleyi, Vatan Bütünlüğünü tehdit eder niteliklere ulaşmıştır. Ak Parti içinde bir kısım Suriye ile savaşmamızı istemektedir. Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin yöneticilerine Rusya ile iyi ilişkileri, Suriye, Irak ile ortak strateji hedeflerini vasiyet etmiştir. İktidarın yanı sıra muhalefetin de Amerika diliyle verdiği demeç ve açıklamalar Vatan Bütünlüğümüze ve ekonomimize zarar vermektedir. Suriye Devletine karşı takınılan “rejim güçleri” , “Esed’in zulmü” gibi içeriksiz ifadeler Turkiye’mize günümüzde ve ileride tamiri olanaksız bedeller ödetecektir ve ödetmektedir. Birleşmiş Milletler nezdinde Suriye Halkının temsilcisi Beşar Esad Başkanlığındaki Suriye Hükümetidir. Onlarda bizim gibi ülkelerine Amerika tarafından ithal edilen dinci ve bölücü teröre karşı Vatan Bütünlüğü, Ulus Birliği savaşı vermektedir. Durum böyle iken iktidar yanlısı gazete, televizyon kanalları, liberal görünümlü Amerika’nın sesi medya ve sözde muhalefet destekçisi gazete ve televizyon kanalları aynı bölücü, ayrıştırıcı söylemlerine devam etmektedir. 100 yıla yakın süredir Amerika’nın ülkemize tek katkısı kan, gözyaşı, ölüm, bölme ve işgal tasarılarıdır. İktidarın bunları görmezden gelmesi ya da anlayamaması Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğüne karşı takınılan emperyalist tasarılara destek verir niteliktedir”

Narhın Vatan Partisi’nin çözümlerini ve saptamalarını da açıkladı. Başkan Narhın, “Suriye bizim en yakın komşumuzdur. İki ülkenin istihbarat örgütleri arasındaki ilişki sürdürülmeli ve diplomatik ilişki kurulmalıdır. Suriye ile terörün temizlenmesi ile ilgili Ortak Komuta Merkezi kurulmalıdır. Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayacak güç Suriye ordusudur. Başka bir seçenek yoktur. Türkiye olarak Karadeniz’den Umman Denizine kadar Suriye, Irak, Çin, Libya, İran, Mısır, Rusya, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetler ile stratejik ortaklıklar oluşturulmalıdır. Hatta buna Cezayir ve Tunus’ta katılmalıdır. Kışkırtma ve tehditlere, fitneye karşı dikkatli olunmalıdır. Türkiye Cumhuriyetinin Devlet aklı kullanılmalıdır. Bunun için temel öğede Devlet Adamlığıdır. Mezhepçi, dinci, ayrılıkçı kafalar ile Devlet Adamlığı yapılamaz. Bu bağlamda Hdp dışında meclisteki tüm partileri Devlet Aklında buluşmaya çağırıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir