Milletvekili Esgin’den koronavirüs paylaşımı

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, “Devletimiz atması gereken adımları ‘başarılı bir kriz yönetimi’yle tereddütsüz atıyor. Bize düşen hep birlikte birkaç basit kuralı bilinçli, ısrarlı ve otokontrollü olarak uygulamaktır.” dedi.
Esgin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları koronavirüse karşı uyardı. Esgin’in, “Bir Hekim olarak ifade ediyorum” başlıklı paylaşımı binlerce takipçisi tarafından ilgiyle okundu. Bursa’daki hastanelerde yönetilemez bir durumun olmadığına dikkat çeken Esgin, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Bir hekim olarak ifade ediyorum… Covid salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artarak devam ediyor. Sonbahar aylarında da devam edecek. Elbette, hayatımızı tedbirler çerçevesinde sürdüreceğiz. Devlet, atması gereken adımları ‘başarılı bir kriz yönetimi’yle tereddütsüz atıyor.
Şimdi, bize düşen ‘ama hep birlikte’ birkaç basit kuralı bilinçli, ısrarlı ve otokontrollü olarak uygulamaktır. Başka bir yol yok… Hastalığın belirtisiz, bulgusuz seyrettiği taşıyıcılar büyük risk oluşturuyor. Bunun için maske… Bundan dolayı istisnasız herkesin maskeyi doğru kullanması gerekir. Tekrarlardan sıkıldınız. Ama unutmayalım ki; insanlık tarihinin en zorlu sınavlarından birini yaşıyoruz. Yine unutmayalım, maske ile yüzde 86, sosyal mesafe ile yüzde 82, maske+mesafe ile yüzde 97 korunabileceğimiz bir hastalıkla mücadele ediyoruz.
Bursa’da hastanelerimizde şu ana kadar yönetilemez bir durum hiç olmadı. Yoğun bakım kapasitemizi daha da artırıyoruz. Hastalığın seyrine göre farklı senaryolarımız elbette ki var. Fiziki yetersizlik ve deprem güvensizliği nedeniyle kapatılan hastaneler üzerinden, salgın üzerinden siyasi polemik oluşturmak büyük talihsizlik. Doğru eleştiri ve önerilere de her zaman duyarlı olacağız. Hep birlikte başaracağız…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir