Mesleğim Geleceğim Projesi ilgi gördü

‘Mesleğim Geleceğim’ projesinin lansman toplantısı ünlü oyuncu Ceyda Düvenci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.
Karacabey Belediyesi, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğinde başlayan proje kapsamında, öncelikle okulların rehberlik öğretmenlerine konu ile ilgili eğitimler verildi. Ardından ortaokulda eğitim gören kız öğrenciler, veliler, öğretmenler ve çok sayıda katılımcı ile projenin lansman toplantısı yapıldı.
Öğrenciler Ceyda Düvenci ile bir araya geldi
‘Mesleğim Geleceğim´ isminin verildiği projenin pilot bölgesi olarak, son yıllarda mesleki eğitime yönelik farkındalık çalışmalarıyla adından söz ettiren Karacabey´i seçen firma, proje lansman toplantısında kız öğrencileri ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ile bir araya getirdi.
Günümüzde meslek lisesi mezunlarının artık aranan kişi haline geldiğini belirten Yağcı, kızların meslek lisesinden mezun olduktan sonra, aranan kişi olarak çalışma hayatına dahil olmasını amaçladıklarının altını çizdi. Mesleki eğitimin prestijinin arttığı bir dönemin yaşandığını ifade eden Yağcı, proje ile kız öğrencilerin meslek liselerine yönelmelerine katkıda bulunmak, onları iş yaşamında daha fazla dahil etmek istediklerini söyledi. Yağcı, projenin bir sonraki etkinliğini haziran ayı içerisinde düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, özellikle kız çocuklarını hedef alan bu tip projelerin ülkemiz için büyük kazanç olduğunu kaydetti. Eğitim konusunda ciddi çalışmalara imza attıklarını anımsatan Özkan, “Mesleki eğitimin amacı toplumsal hayatın her alanında ihtiyaç duyulan meslekler için öğrencileri yetiştirmek ve iş hayatına hazır bireyler olarak gerekli bilgi ve becerileri aktarmak. Bu doğrultuda meslek okullarına ilgi son yıllarda arttı. Çünkü artık meslek lisesinden mezun olan öğrencilerimiz iş hayatına hazır bir şekilde, deneyimli olarak çalışmaya başlayabiliyor” diye konuştu. Yakın bir gelecekte faaliyete geçecek olan TEKNOSAB ile sanayide yeni bir dönemin başlayacağını dile getiren Özkan, buna bağlı olarak meslek liselerinden mezun olacak kızların da burada çalışma imkânı bulacağına dikkat çekti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Kız çocuklarının mesleki eğitime yönlendirilmesi amacıyla hazırlanmış olan bu projede başta Karacabey Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir