Karacabey Meltem Gazetesi
» 
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
a aa
Tarih : 29 Temmuz 2016 13:58
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
reklam

*Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında, ‘Güzellikler Şehri’ Karacabey’i ziyaret etme imkânı bulan lösemili çocuklar, Karacabey’in eşsiz doğasına ve zengin hayvan çeşitliliğine adeta hayran kaldı.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Şubesi, lösemili çocuklar için ‘Hayvan Dostu Kent’ Karacabey’e bir dizi ziyaret organize ederken, çocuklar için tam bir moral ve neşe kaynağı olan ziyaret renkli görüntülere sahne oldu.
LÖSEV’in gerçekleştirdiği ziyarette, ilçenin eşsiz doğal güzelliklerine hayran kalan ve unutamayacakları anlar yaşayan lösemili çocuklar, tüm güzellikleriyle gün boyu Karacabey’in tadını çıkarırken, çocukların bir başka sevinç kaynağı da doğal yaşam alanlarında gözlemledikleri sevimli dostlarımız oldu.
Karacabey Harası ve Jokey Kulübü’ndeki ziyaretlerinde, dünyaca ünlü yarış atları ve pony cinsi atlarla tanışan çocuklar, hemen ardından Anadolu’ya has özellikleri ile bilinen kangal köpeklerini yakından görme imkânı buldu.
Lösemili Çocukların Neşesi Görülmeye Değerdi
Daha sonra düzenledikleri doğa gezileri kapsamında, oksijen deposu longoz ormanlarının havasını teneffüs eden çocuklar, Karacabey’deki Türkiye’nin tek ayı barınağında, doğal ortamlarına uyum çalışması titizlikle yürütülen ayıları ziyaret etmeyi de ihmal etmedi.
Karacabey’i ziyaretlerinden duydukları memnuniyet yüzlerinden okunan ve ilçenin doğal güzellikleri için hayranlıklarını ifade eden lösemili çocuklar, tüm kent genelinde gözlemledikleri hayvanlar için yaratılan yaşam ortamları konusunda takdirlerini dile getirdi. LÖSEV yetkilileri de ziyaret boyunca kendileriyle yakından ilgilenen tüm Karacabeylilere teşekkürlerini iletti.
LÖSEV’e herkes destek olmalı
Öte yandan, lösemili çocukları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Ali Özkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocukların gün boyu gerçekleştirilen programın ardından, Karacabey’den mutlu şekilde ayrılmalarının, kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.
Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere; her türlü ihtiyacının sağlanması ve toplum genelinde gerekli farkındalığın oluşturulması adına, LÖSEV’in çok önemli çalışmalara imza attığını anımsatan Başkan Özkan, toplumun tüm kesimlerine LÖSEV’e destek olma çağrısında bulunarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bu önemli hususta ellerinden gelen katkıyı sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Erol, Belediye Başkanlığı’na talip!

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir önceki İlçe Başkanı Murat Erol, dün Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. “Hep birlikte yöneteceğimiz bir Karacabey sevdası ile yola çıktık”...

  • Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Atamız özlem ve saygıyla anıldı!

   Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey'de de saygı ve özlemle anıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan anma töreni...

  • Adnan Menderes Parkı açıldı

   Adnan Menderes Parkı açıldı

   İlçede Gençlik Parkı olarak anılan alan Karacabey Belediyesi tarafından modernize edilerek Adnan Menderes Parkı adıyla düzenlenen törenle hizmete girdi. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen törene AK Parti Bursa...

  • Bursa’da Üretim Çalıştayı düzenlenecek

   Bursa’da Üretim Çalıştayı düzen...

   Aydınlık Gazetesi'nin düzenlediği Üretim Kurultaylarının biri de Bursa'da düzenleniyor. Türkiye genelinde Çiftçi ve Üretim Kurultayları düzenleyen Aydınlık Gazetesi, yörenin etkili isimlerinin yanı sıra...

  • Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi kurdu

   Vatan Partisi Çalışan Hakları Merkezi...

   Vatan Partisi, çalışma hayatında sorunlarla karşılaşan emekçilere yasal haklarını kullanabilmeleri için yol göstermek amacıyla Çalışan Hakları Merkezi kurdu. Basın toplantısında merkezi tanıtan Genel Başkan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR