LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’ « Karacabey Meltem Gazetesi
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
a aa
Tarih : 29 Temmuz 2016 13:58
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
LÖSEV’li çocuklar, ‘Hayvan dostu Karacabey’e hayran kaldı’
reklam

*Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında, ‘Güzellikler Şehri’ Karacabey’i ziyaret etme imkânı bulan lösemili çocuklar, Karacabey’in eşsiz doğasına ve zengin hayvan çeşitliliğine adeta hayran kaldı.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Şubesi, lösemili çocuklar için ‘Hayvan Dostu Kent’ Karacabey’e bir dizi ziyaret organize ederken, çocuklar için tam bir moral ve neşe kaynağı olan ziyaret renkli görüntülere sahne oldu.
LÖSEV’in gerçekleştirdiği ziyarette, ilçenin eşsiz doğal güzelliklerine hayran kalan ve unutamayacakları anlar yaşayan lösemili çocuklar, tüm güzellikleriyle gün boyu Karacabey’in tadını çıkarırken, çocukların bir başka sevinç kaynağı da doğal yaşam alanlarında gözlemledikleri sevimli dostlarımız oldu.
Karacabey Harası ve Jokey Kulübü’ndeki ziyaretlerinde, dünyaca ünlü yarış atları ve pony cinsi atlarla tanışan çocuklar, hemen ardından Anadolu’ya has özellikleri ile bilinen kangal köpeklerini yakından görme imkânı buldu.
Lösemili Çocukların Neşesi Görülmeye Değerdi
Daha sonra düzenledikleri doğa gezileri kapsamında, oksijen deposu longoz ormanlarının havasını teneffüs eden çocuklar, Karacabey’deki Türkiye’nin tek ayı barınağında, doğal ortamlarına uyum çalışması titizlikle yürütülen ayıları ziyaret etmeyi de ihmal etmedi.
Karacabey’i ziyaretlerinden duydukları memnuniyet yüzlerinden okunan ve ilçenin doğal güzellikleri için hayranlıklarını ifade eden lösemili çocuklar, tüm kent genelinde gözlemledikleri hayvanlar için yaratılan yaşam ortamları konusunda takdirlerini dile getirdi. LÖSEV yetkilileri de ziyaret boyunca kendileriyle yakından ilgilenen tüm Karacabeylilere teşekkürlerini iletti.
LÖSEV’e herkes destek olmalı
Öte yandan, lösemili çocukları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Ali Özkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocukların gün boyu gerçekleştirilen programın ardından, Karacabey’den mutlu şekilde ayrılmalarının, kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.
Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere; her türlü ihtiyacının sağlanması ve toplum genelinde gerekli farkındalığın oluşturulması adına, LÖSEV’in çok önemli çalışmalara imza attığını anımsatan Başkan Özkan, toplumun tüm kesimlerine LÖSEV’e destek olma çağrısında bulunarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bu önemli hususta ellerinden gelen katkıyı sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI Akp 14 Ağustos 2001'de kurduruldu! Bu kurduruluş, Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı emperyalizmin en güçlü biçimde temsil edildiği bir iktidarı da Chp-Mhp desteğiyle getirdi....

  • “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”

   “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”...

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Salı günü İlçe Danışma Meclisi ve İstişare Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Genel seçim başarısı üzerine ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyareti...

  • “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyin”

   “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyi...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, Kurban Bayramı dolayısıyla bayram ziyaretlerine ve tatile gideceklere uyarılarda bulundu. Vatandaşların araçlarının bakımlarını yaptırmadan yola...

  • Kurban keserken bunlara dikkat!

   Kurban keserken bunlara dikkat!

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, "Kesilmiş kurban uzun süre bekletilmemeli, iç organları hemen çıkartılmalı. Yaz aylarında kurban kesim işleminin bir saati geçmemesi lazım."...

  • AK Parti İl’den Belediye’ye ziyaret

   AK Parti İl’den Belediye’y...

   İlçenin sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin, Bursa ve ülkemiz gündemine taşınması hedefiyle, hayatın her alanına yönelik ciddi atılımlara imza atan Karacabey Belediyesi, TBMM İnsan Hakları İnceleme...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.