Karacabey Meltem Gazetesi
» 
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
a aa
Tarih : 27 Eylül 2016 12:30
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
reklam

İlçenin sahip olduğu eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya gündemine taşınması hedefiyle birçok başarılı çalışmayı hayata geçiren Karacabey Belediyesi, geleneksel hale getirmeyi planladığı ve Türkiye’nin doğal ortamdaki ilk yarışı olma özelliğine sahip “Longoz Maratonu”nun ilkini gerçekleştirirken, organizasyonda heyecan bir an olsun eksik olmadı.
‘Sportif Kent’ hedefiyle, ilçede sporun yaygınlaştırılması adına önemli çalışmalara imza atan Karacabey Belediyesi tarafından, Türkiye’nin milli atletlerinin de katılımıyla düzenlenen ve bu yıl 15 Temmuz Şehitleri adına koşulan 21 kilometrelik ‘Longoz Maratonu’nda, 400’e yakın sporcu yer alırken, dünyada eşine az rastlanan, oksijen deposu Longoz Ormanları’nın ev sahipliğini yaptığı koşu büyük bir coşkuya sahne oldu.
Karacabey Yeniköy’den start alan ve Longoz Ormanları’nda oluşturulan güzergâhın kat edilmesinin ardından, başlangıç noktasında son bulan 21 kilometre uzunluğundaki maraton, nadir doğal güzelliklerin tüm atletler ve izleyenler için eşsiz bir deneyim yaşamasına olanak sunarken, akarsuların denizle buluştuğu, düşük kotlu alanlarda oluşan ve ormanların içindeki canlı çeşitliliği ile endemik bitki örtüsü ve yaban hayvanları, yarışmaya ayrı bir atmosfer kazandırdı.
Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz
Karacabey’in sahip olduğu sosyal ve kültürel değerlerin yanı sıra; el değmemiş doğal ortamlarının da ülke çapında tanınması adına, önemli bir tanıtım atağı başlattıklarını kaydeden Başkan Ali Özkan, ‘Sportif Kent’ hedefi doğrultusunda, bugüne dek önemli çalışmalar yürüttüklerini anımsatarak, ilçe halkının spora olan ilgisini artırmak ve Karacabey’in sportif açıdan da ön plana çıkması adına kararlı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
Demokrasi şehitleri için koşuldu
Bu yıl ilki gerçekleştirilen Longoz Maratonu’nun, önümüzdeki yıllarda ülke çapında çok daha ses getirecek seviyeye ulaşacağına inandığını aktaran Başkan Ali Özkan, geleneksel hale getirmeyi planladıkları organizasyonun bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına koşulduğunu belirterek, tüm demokrasi şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle andıklarını ifade etti.
Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden katılım gösteren tüm sporculara teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Başkan Ali Özkan, bu koşuyu hem sporcular açısından, hem de ilçenin tanıtımı adına oldukça önemli bir organizasyon olarak gördüklerini sözlerine ekleyerek, yarışmada derece elde eden sporcuları da tek tek kutladı.
Ödüller sahiplerini buldu
Yarışmaya, Kütahya bölgesinden katılan ve 1.08.55’lik derecesiyle alkışlar eşliğinde ipi göğüsleyerek birinciliği elde eden Alper Demir, 3 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
Yarışmanın ikinciliğini, Van bölgesinden Suat Karabulak, üçüncülüğü ise Eskişehir bölgesinden Muammer Altınok kazandı.
Yarışmanın bayanlar kategorisinde de Konya bölgesinden Sanem Eser, 1,18.20’lik derece ile maratonu birinci olarak tamamlayarak, yine 3 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
Yarışmanın ikinciliğini Kütahya bölgesinden Elif Karabulut, üçüncülüğünü ise Bursa bölgesinden Yeliz Kurt kazandı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • “Tek taraflı sözleşme çiftçinin belini büküyor!”

   “Tek taraflı sözleşme çiftçinin bel...

   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Düzen ve Ozan Pullu dün Atatürk Kent Meydanı'nda hizmet veren Kahve 6'da basınla bir araya geldi. Tek taraflı sözleşme ve briksin...

  • Mehmetçiğe anlamlı destek!

   Mehmetçiğe anlamlı destek!

   Karacabey Uluabatlı Hasan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Mehmetçik için tek yürek oldu. Türk askerine destek amaçlı gerçekleştirdiği 3 anlamlı projelere imza atan Uluabatlı Hasan İlkokulu tüm kesimlerce...

  • AK Kadınlar’dan Kaymakam’a ziyaret

   AK Kadınlar’dan Kaymakam’a...

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve yönetimi geçtiğimiz hafta Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu'yu makamında ziyaret etti. Başkan Özenli ve yönetimine...

  • Kuşku dolu intihar Kuşlu Ailesi’ni yasa boğdu!

   Kuşku dolu intihar Kuşlu Ailesi’...

   *Arkadaşlarına telefon ederek intihar edeceğini ve annesi ile babasının kendisini affetmesini söyleyen Şahin Kuşlu bu görüşmeden beş dakika sonra Akçasusurluk'taki çiftlik evlerinin bahçesinde ölü...

  • Orumdaş güven tazeledi

   Orumdaş güven tazeledi

   Karacabey Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası'nın, geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da mevcut Başkan Nusret Orumdaş güven tazeledi. 240 üyeden 106'sının oy kullandığı, tek listeyle...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR