Karacabey Meltem Gazetesi
» 
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
a aa
Tarih : 27 Eylül 2016 12:30
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
‘Longoz Maratonu’ büyük heyecan yarattı
reklam

İlçenin sahip olduğu eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya gündemine taşınması hedefiyle birçok başarılı çalışmayı hayata geçiren Karacabey Belediyesi, geleneksel hale getirmeyi planladığı ve Türkiye’nin doğal ortamdaki ilk yarışı olma özelliğine sahip “Longoz Maratonu”nun ilkini gerçekleştirirken, organizasyonda heyecan bir an olsun eksik olmadı.
‘Sportif Kent’ hedefiyle, ilçede sporun yaygınlaştırılması adına önemli çalışmalara imza atan Karacabey Belediyesi tarafından, Türkiye’nin milli atletlerinin de katılımıyla düzenlenen ve bu yıl 15 Temmuz Şehitleri adına koşulan 21 kilometrelik ‘Longoz Maratonu’nda, 400’e yakın sporcu yer alırken, dünyada eşine az rastlanan, oksijen deposu Longoz Ormanları’nın ev sahipliğini yaptığı koşu büyük bir coşkuya sahne oldu.
Karacabey Yeniköy’den start alan ve Longoz Ormanları’nda oluşturulan güzergâhın kat edilmesinin ardından, başlangıç noktasında son bulan 21 kilometre uzunluğundaki maraton, nadir doğal güzelliklerin tüm atletler ve izleyenler için eşsiz bir deneyim yaşamasına olanak sunarken, akarsuların denizle buluştuğu, düşük kotlu alanlarda oluşan ve ormanların içindeki canlı çeşitliliği ile endemik bitki örtüsü ve yaban hayvanları, yarışmaya ayrı bir atmosfer kazandırdı.
Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz
Karacabey’in sahip olduğu sosyal ve kültürel değerlerin yanı sıra; el değmemiş doğal ortamlarının da ülke çapında tanınması adına, önemli bir tanıtım atağı başlattıklarını kaydeden Başkan Ali Özkan, ‘Sportif Kent’ hedefi doğrultusunda, bugüne dek önemli çalışmalar yürüttüklerini anımsatarak, ilçe halkının spora olan ilgisini artırmak ve Karacabey’in sportif açıdan da ön plana çıkması adına kararlı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
Demokrasi şehitleri için koşuldu
Bu yıl ilki gerçekleştirilen Longoz Maratonu’nun, önümüzdeki yıllarda ülke çapında çok daha ses getirecek seviyeye ulaşacağına inandığını aktaran Başkan Ali Özkan, geleneksel hale getirmeyi planladıkları organizasyonun bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına koşulduğunu belirterek, tüm demokrasi şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle andıklarını ifade etti.
Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden katılım gösteren tüm sporculara teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Başkan Ali Özkan, bu koşuyu hem sporcular açısından, hem de ilçenin tanıtımı adına oldukça önemli bir organizasyon olarak gördüklerini sözlerine ekleyerek, yarışmada derece elde eden sporcuları da tek tek kutladı.
Ödüller sahiplerini buldu
Yarışmaya, Kütahya bölgesinden katılan ve 1.08.55’lik derecesiyle alkışlar eşliğinde ipi göğüsleyerek birinciliği elde eden Alper Demir, 3 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
Yarışmanın ikinciliğini, Van bölgesinden Suat Karabulak, üçüncülüğü ise Eskişehir bölgesinden Muammer Altınok kazandı.
Yarışmanın bayanlar kategorisinde de Konya bölgesinden Sanem Eser, 1,18.20’lik derece ile maratonu birinci olarak tamamlayarak, yine 3 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
Yarışmanın ikinciliğini Kütahya bölgesinden Elif Karabulut, üçüncülüğünü ise Bursa bölgesinden Yeliz Kurt kazandı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANMADI!

   YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANMADI!

   Meltem Gazetesi’nin 30 Ekim 2018 tarihli sayısında yer alan, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanmadı" başlığı altında Ergün Koç'un, sit alanında kaçak inşaata göz yumduğu için Karacabey 1. Asliye Ceza...

  • Yerel seçimler milli uzlaşmanın anahtarı olabilir mi? -1-

   Yerel seçimler milli uzlaşmanın anahta...

   AYDIN ÖMEROĞLU KÖŞE YAZISI Milli uzlaşma nedir? Milli uzlaşma, milleti meydana getiren yurttaşların; farklılıklarına rağmen, yurdun bütünlüğü, milletin birliği ve esenliği için ortak hukuk ve gelecek için...

  • MHP Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

   MHP Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Cumartesi günü Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Gazi Mahallesi Ortaokul Caddesi üzerinde bulunan merkez ofisi açılışına...

  • “Türkiye yeniden Atatürk Dönemi’ne girmiştir”

   “Türkiye yeniden Atatürk Dönemi’...

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Kurur, Türkiye'nin yeniden Atatürk Dönemi'ne girdiğine dikkat çekerek, “Atatürk'ün yükselişi, herkesi kucaklamaktadır. Milletin bütün güçleri, Atatürk'te...

  • Trakya Birlik’te yeni dönem!

   Trakya Birlik’te yeni dönem!

   284 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, hafta sonu Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Genel Kurul'da, 3 ay önce trafik kazasında yaşamını yitiren Namık Koç'un yerine Muharrem Kurt seçildi. 284...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR