Küheylanlar 18 Temmuz’da sahada!

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF Sağlık Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantı sonunda Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen TFF 3.Lig’in “şimdilik” 18 Temmuz 2020 tarihinde başlamasına karar verildiğini açıkladı.

TFF’den yapılan yazılı açıklamada; “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu’nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği’nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur. TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin şimdilik aşağıda belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir:

Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020 tarihinde start alacaktır. TFF 1. Lig müsabakaları ise 19 Haziran 2020’de oynanacaktır. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları, 18 Temmuz 2020 tarihinde başlayacaktır. Bölgesel Amatör Lig müsabakaları da 18 Temmuz 2020’de start alacaktır.” denildi.

Bu gelişmeler ışığında TFF 3. Lig 3. Grup’ta şampiyonluğunu 6 maç kala garantileyen temsilcimiz Karacabey Belediyespor, 18 Temmuz’la birlikte kalan 6 maçını tamamlayacak. Mavi siyahlı temsilcimiz, 18 Temmuz’da deplasmanda Nazilli Belediyespor’la karşı karşıya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir