KTSO ve KTB’den 115 Adet Tablet Bilgisayar Yardımı

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası 115 adet klavyeli tablet bilgisayarı ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası’nın geleneksel hale gelen eğitim yardımları kapsamında; içerisinde bulunduğumuz salgın sürecinde yaygınlaşan uzaktan eğitim uygulaması göz önünde tutularak bu yıl 115 adet klavyeli tablet bilgisayar olarak tedarik edilen eğitim yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ülke genelinde 365 oda/borsanın desteği ve aracılığı ile her sene gerçekleştirilen eğitim yardımları bu yıl “Tablet Bilgisayar Dağıtım Kampanyası” olarak gerçekleştirildi.

Karacabey’de Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ‘Eğitim Yardımı’ teslim törenine İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ve KTB Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan katıldı.

Teslim töreninde bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, “İlçemizin iki önemli kurumu; Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası, ihtiyaç sahibi 115 öğrencimize klavyeli tablet bilgisayar yardımında bulundular. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitiminden ve gelişiminden hepimiz sorumluyuz. Oda ve Borsamızın eğitime yaptıkları bu anlamlı yardım için teşekkür ediyorum.” dedi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan da, “TOBB öncülüğünde her yıl gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımızı bu yıl ki salgın süreci nedeniyle farklı bir şekilde yapmak istedik. KTSO ve KTB olarak salgın döneminde online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkanı bulunmayan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 115 adet tablet bilgisayarı İlçe Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu huzurunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Tablet bilgisayarların temin edilmesinde emeği olan başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olmak üzere Oda ve Borsamızın değerli Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ifadesiyle ‘İş hayatında neye yatırım yaparsanız kar da edersiniz zarar da edersiniz. Ama eğitime yapılan yatırım hep kar yazar. Ondan zarar etmezsiniz’ sözünden yola çıkarak Bugünün küçük parmaklarının bir gün ülkemizin geleceğine imza atacaklarını biliyor. Onlara inanıyor ve güveniyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir