Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Kızlarımız yarınlarımız!”
a aa
Tarih : 11 Ekim 2018 17:08
“Kızlarımız yarınlarımız!”
“Kızlarımız yarınlarımız!”
reklam

Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayarak, “Bugünün çocukları, yarının güçlü kadınları; daha güzel bir dünyada yaşasın diye, hiç durmadan çalışıyoruz” dedi.
Hamiyet Özenli Başkanlığındaki AK Parti İlçe Kadın Kolları Yönetimi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla dün ilçede yeni dünyaya gelen kız çocukları ve annelerini ziyaret ederek hediyeler verdi.
Özenli, kız çocuklarının yaşam koşullarını iyileştirmek, eğitimlerini en iyi şekilde alabilmelerini sağlamak, küçük yaşta zorla evlendirilmelerinin önüne geçmek, insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yaralanabilmelerini sağlamanın en önemli amaçlarından birisi olduğunu söyledi.
AK Parti olarak kız çocuklarına yönelik ayrımcılığın önüne geçtiklerini dile getiren Özenli, bugün kız çocuklarının okullaşması ve eğitimlerini sorunsuz bir şekilde devam etmelerine imkân sağladıklarına vurgu yaptı.
Özenli, Karacabey’de ailelere katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak istediklerine değinerek ziyaretler kapsamında kız anne ve babalarına çocuklarının başta sağlık, eğitim, yaşam koşulları olmak üzere her alanda en iyi şekilde yetişmesi adına bilgiler sunduklarını kaydetti.
Kızlarda okullaşma oranının her geçen yıl arttığına değinen Özenli, “2012’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 11 Ekim, “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edildi. Dünya Kız Çocukları Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 2012’den bu yana kutlanıyor. Bu özel gün ile kız çocuklarının ihtiyaç ve sorunlarına dikkat çekmek, gelecek için güçlü kadın bireyler yetiştirmek ve kadın haklarını korumak amaçlanıyor. Ayrıca kendilerini etkileyecek kararların alınmasına katılımı açısından kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının önemine vurgu yapılmaktadır. Kız çocuklarının hayat koşullarını iyileştirme, etkili ve iyi bir eğitim alabilmelerini sağlamak herkesin ortak görevidir. AK Parti olarak kız çocuklarımızın eğitimine çok önem veriyoruz. Kız çocuklarının geleceğe kendinden emin, inisiyatif kullanabilen, sorumluluk ve irade sahibi bir birey olarak devam etmeleri için çaba gösteriyoruz. 2002’de yüzde 87,3 olan ilköğretimde kız çocuklarının okullaşma oranı 2017-2018 eğitim öğretim yılına gelindiğinde yüzde 99,6’ya ulaştı. Son yıllarda yükseköğretimde okuyan kız çocuklarımızın artan okullaşma oranı geleceğe daha mutlu ve umutlu bakabilmemize vesile olmaktadır. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Özellikle kız çocuklarımızın eğitim alarak güçlü ve aydınlık yarınlar inşa etmemizde büyük katkıları olacaktır. Kız çocuklarımız geleceğin güçlü kadınları olarak bizleri temsil edecektir. Kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından etkili bir şekilde yararlanabilmeleri hususunda kutlanan bugünde farkındalığı artırmasını temenni ediyorum. Güçlü ve aydınlık yarınlara, güçlü kızlar, güçlü kadınlar sayesinde ulaşacağımızı da vurgulamak istiyorum. Bizler, çocuklarımızın her günü, her anı, her hayali güzelleştiren gülüşleri solmasın, gelecekleri bugünden de güzel olsun diye çalışıyoruz.
Tüm dünya çocuklarının yüzlerindeki tebessümün hiçbir zaman solmamasını diliyor, bu anlamlı günde bugünün çocukları, yarının güçlü kadınlarının “Dünya Kız Çocukları Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   Karacabey'in siyasi gündemini de uzun süredir meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı...

  • Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   *Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Uluslararası Leylek Festivali', bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu. Karacabey'e bağlı 'leylek köyü' olarak bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde,...

  • SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hayvancılık Projesi!

   SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hay...

   SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi Açılış Toplantısı” Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığı'nı Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Tezel'in yaptığı Türkiye Süt, Et,...

  • “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2019 yılı başvuruları, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Çiftçi Kayıt Sistemi ve destek başvuruları için...

  • Denize girebilirsiniz!

   Denize girebilirsiniz!

   Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil şeridi ile İznik Gölü çevresinden alınan numunelerde halk sağlığını tehdit edecek bulguya rastlanmadığı bildirildi. İlk numune sonuçları, sahillerin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR