Karacabeyliler Derneği’nden unutulmaz gece

Bursa Karacabeyliler Derneği, Tayyare Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz hafta muhteşem bir Türk Sanat Müziği Konseri ve Ege Zeybek Oyunları etkinliğine imza attı. 600 kişilik salona 2 bin civarında katılım sağlanınca yer bulup da programı izlemek neredeyse imkansız bir hal aldı.
Derneğin kendi bünyesinde yetiştirdiği Türk Sanat Müziği Korosu’nun ve Ege Zeybek Oyunları ekibinin gösteri yaptığı gece, izleyenlerden tam not aldı. Gecede bir konuşma yapan Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, ülke kültürlerinin yaşamasında sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görevler düştüğünü belirterek, derneklere de çağrıda bulundu. Kültürlerin yaşaması ve genç nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapan Ceylan, bu yönde gençlerin eğitilmesi için projeler geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. Ceylan ayrıca, nasıl bir ülkenin kalkınmasında ekonomi, sanayii, hayvancılık, tarım ve teknoloji önemliyse, kültürlerin tanıtılmasında da sivil toplum kuruluşları ve özellikle de derneklerin öneminin tartışılamaz olduğunu söyledi.
Başkan Ceylan, “Bu tanıtımın en önemli faktörleri de hemşehri dernekleridir. Karacabeyliler Derneği olarak bizler, kültürümüzün yaşanmasına ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize aktarılmasına çok önem veriyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve derneğimizin ismini almış olduğu ilçemiz Karacabey’imizi, evliyalar şehri Bursa’mızı ve dünyanın örnek almış olduğu ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kültürünü tüm dünyada tanıtmaya çalışıyoruz. Şu an Bursa’daki dernekler arasında bunu en iyi yapabilen tek dernek Karacabeyliler Derneği’dir.” dedi.
Yüksel Ceylan son olarak ise, tüm projelerine destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve belediye çalışanları ile Bursa Valisi Yakup Canbolat’a teşekkür etti.
İlk olarak Ege Zeybek ekibinin gösterisini ayakta alkışlayan davetliler, daha sonrasında Türk Sanat Müziği Korosu’nun unutulmaz eserleri seslendirmesiyle büyülendi. Koro Şefliği’ni Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanat Komisyonu Başkanı Mustafa Koç’un üstlendiği gece, birbirinden güzel eserlerin okunmasının ardından çiçek takdimi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir