Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Karacabey’de Yaz Spor Okulları 10 farklı dalda hizmet verecek
a aa
Tarih : 04 Temmuz 2019 14:52
Karacabey’de Yaz Spor Okulları 10 farklı dalda hizmet verecek
Karacabey’de Yaz Spor Okulları 10 farklı dalda hizmet verecek
reklam

Karacabey’de her yıl merakla beklenen ve büyük ilgi gören Yaz Spor Okulları coşkusu başladı.
Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen 2019 Yaz Spor Okulları’nın açılış töreni, önceki gün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez, 10 branşta açılan kurslara yazılan yüzlerce öğrencinin yanı sıra, veliler ve protokolün katılımıyla düzenlenen tören, festival havasında gerçekleşti.
Törende; Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam ile eğitmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende ilk olarak yaz spor okulları karate bölümü tarafından hazırlanan gösteri misafirlere sunuldu.
Hedefimizi aşacağız
Ardından Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ayhan Sağlam yaptığı konuşmada, “Bu yıl Karacabey’de ilk kez 10 branşta kurs açtık. Belediyemiz önderliğinde, Millî Eğitim ve Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz iş birliği ile hazırlanan 2019 yaz spor okullarında binden fazla öğrenciye kurs vermeyi planlıyoruz. İlk etapta 600’den fazla kaydımız oldu. Yaz sezonu boyunca 3 farklı etap olacağını düşünürsek, hedefimizi aşacağımız aşikâr. Eğitmenlerimizin de hepsi hevesli ve öğrencileri ile spora dair ciddi bir bağları var. Ben bu konuda öncülük yapan Karacabey belediye başkanımıza ve ilçe kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Spor etkinliklerimiz sürecek
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, “Bu yıl ilk kez 10 farklı dalda yapacağımız yaz spor okulları etkinliğimiz, umuyoruz ki binlerce öğrenciye ulaşacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana, sporda lisanslı öğrenci sayısını yüzlerden on binlere çıkardık. Ve her geçen sene de bu sayı ciddi oranda artıyor. Sadece yaz spor okullarında geride bıraktığımız 5 yılda, 5 binin üzerinde öğrenciye eğitim vermişiz. Ve gençlerimizin sadece yaz sezonu için değil, eğitim hayatlarına da olumlu katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu etkinlikleri sürdürmeye devam edeceğiz. Ben iş birliğinden ötürü sayın kaymakamımıza, ilçe milli eğitim müdürümüz ile gençlik ve spor müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinliğin ardından Belediye Başkanı Ali Özkan ve Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, her branşın öğrencilerine temsili forma hediye etti ve kalan formalar da tüm sporculara dağıtıldı. Törene katılan öğrenciler ve protokol, etkinlik sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kurslar Eylül’e kadar sürecek
Öte yandan, Karacabey Belediyesi 2019 Yaz Spor Okulları futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, halk oyunları, yüzme, kort tenisi, güreş, pilates ve karate olmak üzere 10 farklı dalda ilk faaliyet gösterecek. Eylüle kadar sürecek kurslar, etap etap her ay olacak şekilde programlandı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihayet yandı!

   Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihay...

   Karacabey'de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağı'nda bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunun geçtiğimiz haftalarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması sonrası...

  • Meclis Pazartesi ‘Olağanüstü’ toplanacak!

   Meclis Pazartesi ‘OlağanüstüR...

   Karacabey Belediyesi, önümüzdeki Pazartesi günü 3 gündem maddesini karara bağlamak amacıyla 'Olağanüstü' toplanacak. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca, Temmuz/ 2019 Dönemi Olağanüstü Meclis...

  • Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

   Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimiz...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin önemli tohumculuk firmalarından Limagrain'in Türkiye Genel Müdürü Dr. Cenk Saraçoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede ilçedeki tarımsal ve teknolojik...

  • M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını yaptı

   M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını y...

   İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Tevfik Demir başkanlığında görev dağılımını yaptı. İyi Parti'den yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun üçüncü...

  • “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ve yok etme planıdır”

   “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ...

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, “11. Kalkınma Planı, AKP'nin 17 yıldır tarımda yaşattığı olumsuzlukları kayıt altına aldığı, özeleştiri yaptığı ama buna da devam edeceğine dair bir tutum...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.