Karacabey’de yangın korkuttu!

Karacabey Saadet Mahallesi’ndeki 1 barakada çıkan yangın sebebiyle 2 ev ve 1 iş yeri kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlar, olay yerine gelen ilk itfaiyenin tankerinde su bulunmadığını iddia ederken, ekiplerin de yetersiz kaldığını ileri sürdü. Saadet Mahalle Muhtarı Hüseyin Uzer de, bu duruma tepki gösterdi.

Saadet Mahallesi’nde yalnız yaşadığı öğrenilen İsmail Döngel’e (80) ait bir barakada aydınlatma maksadıyla kullanılan mum sebebiyle yangın çıktığı belirtildi. İçinde çok miktarda biriktirilmiş çöpün bulunduğu barakadaki alevler, kısa sürede büyüyerek çevredeki 2 ev ile 1 hurdacı dükkanına sıçradı.

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çevre ilçelerden de takviye itfaiye ekipleri sevk edildi. Mahalleli tarafından barakadan çıkarılan ve dumandan etkilenen İsmail Döngel, 112 Acil Sağlık ekiplerince Karacabey Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Yangın, itfaiye ekiplerinin 3 saatlik müdahalesinin ardından kontrol altına alındı. Yangında barakanın yanı sıra 2 ev ve 1 iş yerinin kullanılamaz hale geldiği kaydedildi. Yangında ayrıca, İsmail Döngel tarafından bakılan 4 köpeğin de telef olduğu öğrenildi.

Karacabey İlçe Emniyet Müdürü Sakıp Yalta’nın da öncülüğünde mahallede geniş güvenlik önlemleri alınırken, mahalleli yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba harcadı.

Öte yandan olay yerine gelen ilk itfaiyenin tankerinde su bulunmadığı iddia edilirken, vatandaşlar ekiplerin yetersiz kaldığını öne sürdü. Bu duruma tepki gösteren Saadet Mahalle Muhtarı Hüseyin Uzer, “Mahallemizde barakada yaşayan İsmail Döngel amcamızın evi ile 3 ev yanmıştır. İlk müdahalede itfaiye araçları boş olup içinde su yoktu. Yangına müdahalede geç kalındığı için alevler diğer evlere de sıçradı. Vatandaşlarımızdan zehirlenenler oldu. Ayrıca 4 köpek de yandı. Bursa ve çevre ilçelerden gelen itfaiye araçlarıyla şükürler olsun ki bu ciddi yangın söndürüldü.” dedi.

Yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir