Karacabey’de ücretsiz otobüs uygulaması sürüyor

Karacabey Belediyesi’nin sosyal yardım amacıyla ihtiyaç sahipleri için Bursa’ya gerçekleştirdiği otobüs hizmeti hız kesmeden devam ediyor.
Dar gelirli vatandaşların, öğrencilerin ve tedavi amacıyla Bursa’ya giden hasta ve yakınlarının faydalandığı bu hizmet, Karacabey Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün tespitleri sonrası ücretsiz olarak sunuluyor. İhtiyaç sahiplerinin kullanımı için sunulan hizmet, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.
Başvurular inceleniyor
Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Göreve geldiğimizden beri her yıl devam ettirdiğimiz bir uygulama. Her sabah belediye otobüsümüz, Cumhuriyet Alanından Bursa’ya hareket ediyor. Dar gelirli ailelerin tedavi, eğitim ve benzeri amaçlarla bu otobüslerimizden ücretsiz faydalanması sağlanıyor. Bununla ilgili Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz başvuruları inceleyerek, kişilerin böyle bir yardıma ihtiyacı olup olmadığı tespit ediliyor. Ve başvurular neticesinde bu hizmete gerçekten ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler, araçlardan ücretsiz şekilde faydalanabiliyor” dedi.
Hasta nakil ambulansı tam zamanlı çalışıyor
Öte yandan Karacabey Belediyesi’nin hasta nakil aracı da vatandaşlara ücretsiz hizmet veriyor. Yine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuran hasta yakınları, talepleri karşılığında belediyenin bu hizmetinden ücretsiz faydalanıyor.
İlgili hizmet konusunda ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0224 676 86 40 numaralı telefondan 112 dahiliyi çevirerek, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir