Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
a aa
Tarih : 11 Haziran 2018 18:15
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
reklam
 • Son dönemde sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif yönlerden adeta bir çağ değişiminin yaşandığı Karacabey’de, belediye tarafından3 Milyon liralık bir yatırımla gerçekleştirilen ‘Spor Kompleksi’ hizmete açıldı.

 

 • Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan tesislerin bulunduğu bölgeyi önümüzdeki dönemde gerçek bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürecekleri bilgisini veren Belediye Başkanı Ali Özkan; ekonomik anlamda güçlü bir belediye yarattıklarını ve hayata geçirdikleri projelerin de bunun en önemli kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

Son dönemde elde ettiği sosyal, kültürel ve ekonomik başarıların yanı sıra, sportif açıdan da dikkat çeken başarılara imza atılan Karacabey’de, şimdi de ‘Spor Kompleksi’ açılışının sevinci yaşanıyor.

 

Belediye tarafından  3 Milyon liralık bir yatırımla gerçekleştirilen ‘Spor Kompleksi’ hizmete açıldı.

 

Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan tesislerin bulunduğu bölgeyi önümüzdeki dönemde gerçek bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürecekleri müjdesini veren Belediye Başkanı Ali Özkan; 4 yıl içinde ekonomik anlamda güçlü bir belediye yarattıklarını ve hayata geçirdikleri projelerin de bunun en önemli kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

Özkan’dan ‘İtibar’ ve ‘akılcı yönetim’ vurgusu

 

İlçenin mevcut potansiyel kaynaklarını belediyenin kazandığı itibara paralel olarak resmi, özel tüm kurumlarla birlikte harekete geçirdiklerini de sözlerine ekleyen Özkan,  akılcı bütçe yönetimi ile de tüm borçları sıfırlayarak vatandaş yararına yeni projeler için güçlü bir kaynak yarattıklarını kaydetti.

 

Modern çağın gerekliliklerini yakalayacak ekonomik hamlelerin, sporun tüm kitlelere yaygınlaştırılması ile desteklenmesi gerekliliğine de dikkat çeken Özkan, bu anlamda sportif altyapıya el atarak,4 yıl önce 300 olan sporcu sayısını, büyük bir artışla 8 bine çıkardıkları vurgusunda bulundu.

 

Spora ve sporcuya yatırım başarıları da beraberinde getirdi

 

Sporcu sayısında yaşanan patlama ile birlikte, Karacabey takımları tarafından Spor Toto 3. Lig ve Profesyonel Voleybol 2. Ligi’ne yükselme başarısının da yakalandığını sözlerine ekleyen Özkan, başta güreş ve basketbol olmak üzere, tüm sportif dallarda ülke genelinde önemli şampiyonluklar kazanıldığına ve Tofaş gibi ülke sporuna yön veren güçlü bir kurumla sportif altyapı işbirliği gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

 

Kalıcı başarı hedefleniyor

 

Elde edilen bu başarıların kalıcı olması adına önemli bir tesisleşme atağına geçtiklerini ifade eden Özkan, eski panayır yerinde bulunan ve tüm ilçe halkını sporla buluşturacak ‘Spor Kompleksi’ni Karacabeylilerin hizmetine sunduklarını kaydetti.

 

Tamamını Karacabey Belediyesi imkânları ile gerçekleştirdikleri Spor Kompleksi’nin ilk bölümünde; sporcu odaları, yemekhane, konferans ve fitness salonları, idari ofisler ve antrenman sahalarının yer aldığı bilgisini veren Özkan, tesisler için belediye bütçesinden 3 milyon lira harcandığını söyledi.

 

Spor Kompleksi’nin bulunduğu alanın, önümüzdeki dönemde bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürülmesini de hedeflediklerini sözlerine ekleyen Ali Özkan, Karacabey ve Karacabeylileri güzel günler beklediğini ve bu hedeflere ulaşmak adına 7/24 çalışmayı kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR