Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
a aa
Tarih : 11 Haziran 2018 18:15
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
Karacabey’de Sportif Yatırımlar Hız Kesmiyor
reklam
 • Son dönemde sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif yönlerden adeta bir çağ değişiminin yaşandığı Karacabey’de, belediye tarafından3 Milyon liralık bir yatırımla gerçekleştirilen ‘Spor Kompleksi’ hizmete açıldı.

 

 • Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan tesislerin bulunduğu bölgeyi önümüzdeki dönemde gerçek bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürecekleri bilgisini veren Belediye Başkanı Ali Özkan; ekonomik anlamda güçlü bir belediye yarattıklarını ve hayata geçirdikleri projelerin de bunun en önemli kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

Son dönemde elde ettiği sosyal, kültürel ve ekonomik başarıların yanı sıra, sportif açıdan da dikkat çeken başarılara imza atılan Karacabey’de, şimdi de ‘Spor Kompleksi’ açılışının sevinci yaşanıyor.

 

Belediye tarafından  3 Milyon liralık bir yatırımla gerçekleştirilen ‘Spor Kompleksi’ hizmete açıldı.

 

Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan tesislerin bulunduğu bölgeyi önümüzdeki dönemde gerçek bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürecekleri müjdesini veren Belediye Başkanı Ali Özkan; 4 yıl içinde ekonomik anlamda güçlü bir belediye yarattıklarını ve hayata geçirdikleri projelerin de bunun en önemli kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

Özkan’dan ‘İtibar’ ve ‘akılcı yönetim’ vurgusu

 

İlçenin mevcut potansiyel kaynaklarını belediyenin kazandığı itibara paralel olarak resmi, özel tüm kurumlarla birlikte harekete geçirdiklerini de sözlerine ekleyen Özkan,  akılcı bütçe yönetimi ile de tüm borçları sıfırlayarak vatandaş yararına yeni projeler için güçlü bir kaynak yarattıklarını kaydetti.

 

Modern çağın gerekliliklerini yakalayacak ekonomik hamlelerin, sporun tüm kitlelere yaygınlaştırılması ile desteklenmesi gerekliliğine de dikkat çeken Özkan, bu anlamda sportif altyapıya el atarak,4 yıl önce 300 olan sporcu sayısını, büyük bir artışla 8 bine çıkardıkları vurgusunda bulundu.

 

Spora ve sporcuya yatırım başarıları da beraberinde getirdi

 

Sporcu sayısında yaşanan patlama ile birlikte, Karacabey takımları tarafından Spor Toto 3. Lig ve Profesyonel Voleybol 2. Ligi’ne yükselme başarısının da yakalandığını sözlerine ekleyen Özkan, başta güreş ve basketbol olmak üzere, tüm sportif dallarda ülke genelinde önemli şampiyonluklar kazanıldığına ve Tofaş gibi ülke sporuna yön veren güçlü bir kurumla sportif altyapı işbirliği gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

 

Kalıcı başarı hedefleniyor

 

Elde edilen bu başarıların kalıcı olması adına önemli bir tesisleşme atağına geçtiklerini ifade eden Özkan, eski panayır yerinde bulunan ve tüm ilçe halkını sporla buluşturacak ‘Spor Kompleksi’ni Karacabeylilerin hizmetine sunduklarını kaydetti.

 

Tamamını Karacabey Belediyesi imkânları ile gerçekleştirdikleri Spor Kompleksi’nin ilk bölümünde; sporcu odaları, yemekhane, konferans ve fitness salonları, idari ofisler ve antrenman sahalarının yer aldığı bilgisini veren Özkan, tesisler için belediye bütçesinden 3 milyon lira harcandığını söyledi.

 

Spor Kompleksi’nin bulunduğu alanın, önümüzdeki dönemde bir ‘Spor Vadisi’ne dönüştürülmesini de hedeflediklerini sözlerine ekleyen Ali Özkan, Karacabey ve Karacabeylileri güzel günler beklediğini ve bu hedeflere ulaşmak adına 7/24 çalışmayı kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Seçim için geri sayım başladı

   Seçim için geri sayım başladı

   Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek üzere 24 Haziran'da yapılacak seçim için geri sayım başladı. Her kesim tarafından, “Türkiye'nin kader seçimi” olarak nitelendirilen seçimde, Yüksek Seçim...

  • Özkan’dan ‘istikrar’ vurgusu

   Özkan’dan ‘istikrar’...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hafta sonu gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye'nin bekasının da oylanacağını ifade ederek, son 16 yılda elde edilen gelişimin sürdürülebilmesi için istikrarın önemine...

  • AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Karacabey”

   AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Kara...

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde daha önce olduğu gibi yine destan yazacaklarını iddia...

  • “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   *CHP'nin iktidar olacağını belirten Çiftçi, Muharrem İnce'nin 80 milyonu kucaklayacağını dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü yapılacak olan tarihsel...

  • “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey Vakti”

   “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey ...

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Türkiye için dönüm noktası niteliğinde olan 24 Haziran seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla takdir topladı. Mahallelerde girilmedik sokak, çalmadık...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR