Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Karacabey turizmde patlama yaşayacak
a aa
Tarih : 25 Nisan 2019 18:56
Karacabey turizmde patlama yaşayacak
Karacabey turizmde patlama yaşayacak
reklam

Sahip olduğu birbirinden eşsiz doğal ve kültürel değerleriyle, Bursa tarihinin her döneminde zenginliğiyle ön plana çıkan Karacabey, son yıllarda atılan başarılı adımlar sayesinde turizm potansiyelini gün yüzüne çıkarmaya başladı.
Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) üyeleri, Karacabey’in doğal güzelliklerinin de etkisi ile turizm potansiyelini artırmak amacıyla önceki gün düzenledikleri ziyarette, Karacabey’e adeta çıkartma yaptı.
GÜMTOB Başkanı Mehmet Haluk Beceren ve üyelerinin Karacabey’deki ilk durağı, Belediye Başkanı Ali Özkan oldu. Başkan Özkan’la makam odasında bir araya gelerek, ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten üyeler, burada Karacabey’in tarihi ve doğası üzerine Başkan Ali Özkan’dan bilgi aldı.
Turizmin yeni gözdesi
Karacabey’de turizm konusunda son yıllarda dikkat çeken hamlelerin olduğuna vurgu yapan GÜMTOB üyeleri, buluşmada Bursa’nın alternatif turizm değerlerine ihtiyacı olduğunu ve bunun önemli bir kısmının da Karacabey’de karşılanabileceğine vurgu yaptı.
GÜMTOB üyelerini Karacabey’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Özkan ise“Göreve geldiğimizde 3T olarak özetlediğimiz3 ana başlıkta hedefimiz olmuştu. Bunlar Tarım, Turizm ve Teknoloji idi. Turizm konusunda ilçenin mevcut potansiyelini biliyorduk. Ve göreve gelir gelmez mevcut değerlerimizi ortaya çıkaracak yatırımlara imza attık. Bugün ise turizm konusunda, her geçen gün adeta kar topu misali büyüyen bir potansiyele ulaşıyoruz. Elbette sizlerin bu nazik ziyaretleri bizler için çok önemli. Bölge turizminde sizler sayesinde Karacabey, turizmde de hak ettiği yeri bulacaktır” dedi.
Turist programlarına Karacabey de eklendi
Başkanlık ziyaretinin ardından heyet, Karacabey programına ‘leylek köyü’Eskikaraağaç, Uluabat Kuş Cenneti, Issızhan, Karacabey Longozu ve Yeniköy ile devam ederek, Karacabey’in en önemli değerleri arasında yer alan bölgelerde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde, bu sezon itibariyle gelen yerli ve yabancı turist programlarına Karacabey’e de yer verileceği vurgulandı.
Gastronomide de önemli bir potansiyel
İncelemelerin ardından, birlik üyeleri ile Karacabey’in önemli gastronomik değerlerinden biri olan Tavacı Refik’teki yemekte buluşan Başkan Özkan, Karacabey’in tarih ve doğa turizminden sonra, gastronomi alanında da adından söz ettiren bir ilçe olduğunu vurguladı. Özkan,“İlçemizde et ve yöresel yemeklerle ilgili önemli lokanta ve restoranlarımız mevcut. Ve bunlar da ulusal bazda ciddi bir cazibe merkezi haline geliyor. Örneğin bugün bulunduğumuz Tavacı Refik, gastronomi uzmanları tarafından her fırsatta dile getirilen önemli bir mekân. Bunun gibi pek çok nezih ve yerli-yabancı turistlere bölge mutfağının değerlerini sunacak kaliteli işletmelerimiz var. Biz bunların da ilçe turizmine katkı sağlayacağının farkındayız ve tanıtım ile farkındalık çalışmalarımızda bunlara da özen gösteriyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Okul idarecilerinde görev yeri değişikliği

   Okul idarecilerinde görev yeri değişi...

   Türkiye genelindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 4 ve 8 yılını dolduran idarecilerin listesini yayınladı. Buna göre Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey'de çok sayıda müdür ve müdür...

  • 69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   Karacabey Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'de 69 baş safkan Arap tayı, 23 Temmuz'da görücüye çıkacak. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki Sultansuyu Tarım İşletmesi...

  • Bay’dan sürücülere kritik MTV uyarısı

   Bay’dan sürücülere kritik MTV uy...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, 2019 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi 2'inci taksitinin 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerektiğini...

  • ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   Merkezi Bursa'da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, (ASGD) tarafından düzenlenen, 'Anadolu'dan Balkanlara Uluslararası Kültür Köprüsü' gezisi adı altında gazeteci olmayan 37 kişiye özel Hizmet...

  • Perinçek; “S-400’LER yeni dünyanın kuruluşunu bildirmektedir”

   Perinçek; “S-400’LER yeni...

   Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye Atlantik'in baskılarına boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye, Atatürk Devrimi'ni tamamlayacağı Avrasya iklimine yerleşmektedir. S-400 bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR