Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
KARACABEY DENİZ YAYIN’A AĞLADI!
a aa
Tarih : 17 Eylül 2018 18:28
KARACABEY DENİZ YAYIN’A AĞLADI!
KARACABEY DENİZ YAYIN’A AĞLADI!
reklam

Karacabey’in yetiştirdiği ilk esnaflarımızdan eski aygaz bayi Mustafa Yayın’ın oğlu, değerli senarist Deniz Yayın (60) yaşamını yitirdi. Bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığıyla yenik düşen Deniz Yayın geçtiğimiz Cuma günü Bursa’da özel bir hastanede ameliyata alındı, ancak tüm çabalara karşın kurtarılamadı.
Dürüstlüğü, çalışkanlığı, sevecenliği tanınan ve entelektüel yapısıyla haklı bir saygınlık kazanan Deniz Yayın’ın beklenmedik ölümü büyük üzüntü yarattı.
Karacabey sevdalısı Deniz Yayın, 1958 yılında dünyaya geldi. 2 çocuk babası olan Deniz Yayın, ilçede beyaz eşya ve Aygaz Bayiliği’nin uzun yıllar işletmeciliğini yaptı.
2003 yılından sonra sinema konusundaki araştırma ve bilgilerini iki ayrı televizyon kanalında Yeşilçam’ın emekçi sanatçılarını konuk ederek “Yeşilçam Denizi” adlı programla izleyicilerle paylaştı.
2009 yılında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası adına çektiği “Karacabey Belgeseli” ile de ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunu gözler önüne seren Yayın ayrıca, ilçenin tarım ve sanayi alanındaki gelişimini de arşivledi.
Deniz Yayın, 2010 yılında 47. Antalya Film Festivali’ne Halide Edip Adıvar’ın “Vurun Kahpeye” romanından 1949, 1964 ve 1973 yıllarında sinemaya uyarlanan filmlerine çektiği “Üçlü Kolaj” ile Altın Portakal Ödülü’ne layık görüldü. Yayın, bir yıl sonra ise 1979’da sansürlenen, 1980’de de askeri darbe nedeniyle gerçekleşmeyen 48. Antalya Altın Portakal’da, “Geç Gelen Ödüller” projesi ile katıldı. Bu projede; Yılmaz Güney, Tarık Akan, Tuncel Kurtiz, Melike Demirağ gibi önemli sanatçılar, 32 yıl sonra Deniz Yayın sayesinde Altın Portakal Ödülü’nü almış oldu.
Karacabey’in yetiştirdiği ülke çapındaki değerli isimlerinden Deniz Yayın’ın cenazesi, Cumartesi günü Ulu Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra sevenlerinin gözyaşları arasında Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. Deniz Yayın’ı son yolculuğunda Karacabeyliler’in yanı sıra, Bursa ve ülke genelinden gelen çok sayıda seveni yalnız bırakmadı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   İstanbul’u İmamoğlu kazandı!

   Karacabey'in siyasi gündemini de uzun süredir meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı...

  • Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   Leylek Festivali coşkusu sona erdi

   *Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Uluslararası Leylek Festivali', bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oldu. Karacabey'e bağlı 'leylek köyü' olarak bilinen Eskikarağaç Mahallesi'nde,...

  • SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hayvancılık Projesi!

   SETBİR’den AB Destekli Mutlu Hay...

   SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi Açılış Toplantısı” Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığı'nı Sütaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarık Tezel'in yaptığı Türkiye Süt, Et,...

  • “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   “Son gün yaklaşıyor, unutmayın!”

   Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2019 yılı başvuruları, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Çiftçi Kayıt Sistemi ve destek başvuruları için...

  • Denize girebilirsiniz!

   Denize girebilirsiniz!

   Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Marmara sahil şeridi ile İznik Gölü çevresinden alınan numunelerde halk sağlığını tehdit edecek bulguya rastlanmadığı bildirildi. İlk numune sonuçları, sahillerin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR